آکاایران: ۱۰ ایده چیدمان دکوراسیون نشیمن های باریک و کوچک

نشیمن: همه ی ما تصور می کنیم باید نشیمن هایی بزرگ و فراخ داشته باشیم تا بتوانیم دکوراسیون آن را به دلخواه و سلیقه ی خود بچینیم. در صورتی که اگر واقع بین باشید می بینید به چندان فضای زیادی در نشیمن نیاز ندارید. نشیمن در واقع فضایی است برای دور هم بودن، گرم شدن در کنار شومینه و بخاری یا تماشای تلویزیون. البته بیشترین کاربرد آن گپ و گفت های خانوادگی است. شما قرار نیست در این فضا یوگا انجام دهید یا پشتک وارو بزنید.

خانه های کوچک امروزی برای چیدمان فضاها ما را با چالش هایی رو به رو کرده اند که همیشه هم بد نیستند. مثلا نشیمن های باریک و کوچک می توانند بر خلاف ظاهرشان که در نگاه اول شاید تنگ و گرفته به نظر برسد، بسیار صمیمی و دنج باشند. فقط کافی است اندکی هوشمندی و خلاقیت در طراحی دکوراسیون این نشیمن ها به کار ببرید. با آکا ایران همراه باشید تا چند ایده ی جذاب برای نشیمن های باریک و کوچک شما را با هم مرور کنیم.

 نشیمن باریک

یک کاناپه، دو صندلی و یک میز جلو مبلی، تمام چیزی است که شما برای ایجاد یک فضای دنج جهت گفتگویی راحت نیاز دارید.

 طراحی دکوراسیون نشیمن

چیدمان دیگری که می توانید برای مبلمان خود در این فضاهای کوچک در نظر بگیرید، چیدمان ال شکل با میز دو منظوره ای است که می تواند مبل هم باشد. همان کاناپه و دو صندلی را این بار به جای رو به روی هم، در دو ضلع عمود بر هم بچینید. یک مبل عثمانی نیز می تواند به عنوان میز دو منظوره ی شما باشد.

 طراحی داخلی نشیمن

اگر در فضای کوچک نشیمن خود، علاوه بر کاربرد نشیمن، کاربری دیگری مانند غذاخوری نیز وجود دارد، همیشه تلاش نکنید آن ها را تفکیک کنید. بلکه با رنگ، دکوراسیون و سبک، جریان یکسانی را در آن ها جاری سازید.

 دکوراسیون نشیمن

اگر نشیمن تان بلند و باریک است، می توانید از یک کاناپه به عنوان جداکننده استفاده کرده و فضا را به دو بخش تقسیم کنید. مثلا فضای نشستن را اطراف شومینه یا تلویزیون برپا کنید و فضای دیگر را برای میز و صندلی ناهارخوری در نظر بگیرید.

دکوراسیون داخلی نشیمن

اگر بخشی از نشیمن شما در مسیر رفت و آمد قرار می گیرد، با چیدمان مناسب مبل ها می توانید از ایجاد مزاحمت در مسیر پیش گیری کنید. مبلمان کم و جمع و جور از رازهای یک چیدمان بهینه است.

فکر نکنید چون نشیمن تان کوچک و مبل های تان کم است دیگر نمی توانید رسمی و شیک باشید. با انتخاب مبل های لوکس یا کلاسیم جمع و جور و طراحی دکوراسیون شکیل به راحتی می توانید  یک نشیمن شیک و فاخر داشته باشید.

مبل های تختی فاقد پشتی مانند آنچه در تصویر می بینید، حس بزرگی و بازی به فضا می دهند و در عین حال همه چیز را نزدیک و صمیمی نگه می دارند.

 ترفندهای دکوراسیون

کاناپه ها و مبل های نیمکتی و توکار نیز راه حلی مناسب برای حداکثر استفاده از فضاهای باریک و کوچک نشیمن هستند.

 مبانی طراحی داخلی

وقتی نشیمن تان کوچک و باریک است، باید تا جای ممکن از حداقل مبلمان استفاده کنید. مثلا می توانید میزهای عسلی به عنوان میز قهوه خوری یا همان میز جلو مبلی استفاده کنید و از اشغال فضا توسط میزهای متعدد جلوگیری نمایید.

آیا برای چیدمان دکوراسیون نشیمن و پذیرایی خود مانده اید چه کنید؟ پیشنهاد می کنم سری به بخش مشاوره دکوراسیون آکا ایران بزنید و نظر کاربران و اهالی فن را جویا شوید.

مطالب بیشتر:
بهترین چیدمان مبلمان در نشیمن ال شکل آپارتمان
بهترین چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل
چیدمان دلپذیر برای نشیمن های مربع شکل آپارتمان های کوچک
۸ چیدمان نشیمن برای سلیقه های مختلف
چیدمان مبلمان در پذیرایی مستطیل شکل آپارتمان

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
بهترین را به ساختمان بپوشانید
<>
.

منبع : chidaneh.com