آکاایران: جذاب ترین دکوراسیون داخلی رستوران های مدرن ایرانی!

رستوران و کافی شاپ: طراحی دکوراسیون داخلی فضاهایی مثل رستوران ها باید آنقدر هوشمندانه صورت بگیرد که وقتی شما به عنوان یک مخاطب وارد فضا می شوید حس آرامش و راحتی و در عین حال تفاوت با خانه خودتان را حس کنید، در این مطلب می خواهیم به بررسی طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها و نکاتی که باید در حین طراحی مد نظر داشت بپردازیم، با آکا ایران تا انتهای این مطلب همراه باشید تا با نکات جذابی آشنا شوید. 

 مواد و مصالح
مبلمان جهانتاب

مبلمان های مناسب برای طراحی دکوراسیون دخلی رستوران

اولین نکته ای که در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها مهم است، انتخاب مبلمان های جذاب و دوست داشتنی است. مبلمان هایی که برای رستوران ها انتخاب می شود باید دو ویژگی دارا باشند اول آن که دارای رنگ های گرم و براق باشند، دوم این که دارای نشیمن ها و پشتی های راحت باشند. معمولا مبلمان هایی که در این فضاها مورد استفاده قرار می گیرند از جنس مبلمان های راحتی هستند. البه دقت کنید که جنس پارچه های هم بسیار مهم است، به طور مثال اگر در رستورانتان از مبل های چرم استفاده کنید، قول می دهم که مشتریان زیادی نداشته باشید. 

 طراحی رستوران
 مواد و مصالح
مبلمان جهانتاب

حریم فضایی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران 

اگر قصد طراحی دکوراسیون داخلی رستوران را دارید باید به بحث حریم های فضایی دقت زیادی داشته باشید. به طور معمول در رستوران ها سه دسته حریم فضایی وجود دارد، فضاهایی که کمی خصوصی هستند و معمولا در دنج ترین قسمت رستوران مکان نمایی می شوند. فضاهایی که حریم فضایی آن ها معمولی است و تقریبا جزو فضاهای باز در رستوران محسوب می شود و لژهای خانوادگی که معمولا قسمت های وسیعی را به خود اختصاص می دهند. دکوراسیون داخلی رستوران ها باید نیازهای هر گروهی را که به آن وارد می شود را برآورده کند. 

 طراحی دکوراسیون داخلی رستوران
 مواد و مصالح
مبلمان جهانتاب

رنگ های گرم در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران 

رنگ ها، رنگ ها، رنگ ها. هر قدر از تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بگوییم باز هم کم است. رنگ ها عناصر جادوگر در طراحی دکوراسیون داخلی هستند. رنگ هایی که در رستوران ها استفاده می شود، بر خلاف رنگ هایی که در کافه ها استفاده می شود باید براق، شاد و گرم باشند. رنگ های گرم و براق هم اشتهای شما را بیشتر می کنند هم هیجان شما را بالا می برند و باعث می شوند تا از بودن در چنین فضایی احساس شادی کنید.

 طراحی دکوراسیون
هومن بالازاده

سقف ها و دیوارها در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران 

یکی دیگر از مواردی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها به آن ها توجه شود، تزیین دیوارها و سقف های رستوران است. دیوارها وسقف ها نباید خالی و فاقد تزیین باشند، بهتر است برای سقف ها از آویزهای روشنایی شیک و دلپذیر که با سبک دکوراسیونی رستوران ست هستند استفاده شود و برای دیوارها هم خوب است از تابلو هایی با طرح و نقش های دلپذیر استفاده شود، اما گاهی طراحان خلاق این تزیینات را به نوع دیگری در دیوارها و سقف ها به وجود می آورند، دقیقا مثل کاری که هومن بالازاده، معمار برجسته ایرانی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران گرانو انجام داده است. مطلب رستوران ایتالیایی گرانو در تهران، نگاهی نو به طراحی داخلی رستوران شما را با یشتر با این رستوران آشنا می کند. 

 طراحی داخلی رستوران
 طراحی
مبلمان ایتال فوم

نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران 

نورپردازی شیک و دلپذیر در طراحی دکوراسیون معجزه می کند. اصلا وقتی پای نور و نورپردازی در میان باشد، همه چیز فرق می کند. در رستوران ها به فراخور هر بخش می توان از نورپردازی های مختلف استفاده کرد. نورپردازی های خطی، نقطه ای و یا موضعی. هر کدام از آن حریم های فضایی که در بندهای بالاتر راجع به آن ها صحبت کردیم احتیاج به یک نوع نورپردازی دارند. 

 دکوراسیون رستوران
دکوراسیون داخلی رستوران
مبلمان هنرخم چوب

ژانر رستوران و متریال های مناسب برای دکوراسیون داخلی

متریال هایی که برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها استفاده می شوند باید مطابق با ژانر رستوران باشد، به طور مثال اگر در حال طراحی دکوراسیون رستوران سنتی هستید باید از متریال های سنتی مثل آجر استفاده کنید. همین مساله برای رستوران هایی با ژانر های مختلف نیز فرق می کند. شما بای سعی کنید تا با استفاده از مواد و مصالح مختلف حس و حال مورد نظرتان را برای مخاطبین رستوران به وجود بیاورید. 

دکوراسیون ساربو...

لوازم دکوری برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران 

آرامش مهمان ها در تمام ساعات حضورشان در رستوران بسیار مهم است. بنابراین باید سعی کنید تا دکوراسیون داخلی رستوران شما با عناصر تزیینی و لوازم دکوری شلوغ نشده باشد. استفاده از عناصر دکوری، هر چه که می خواهد باشد باید کاملا منطقی و فکر شده صورت بگیرد. 

در قسمت گالری عکس آکا ایران می توانید نمونه های بسیار زیبایی از دکوراسیون داخلی رستوران های اجرا شده در ایران را ببینید. 

مطالب بیشتر: تجربه خانه ایرانی در رستوران خونه سام درخشانی
رستوران و گالری مکعب سفید در تهران
اسنک بار دایره، معماری خلاق در اصفهان
 گشتی در دکوراسیون داخلی کافه لمیز های تهران 

نویسنده: شمیم آقازاده | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
میز ناهار خوری چوبی ،متناسب با هرسبک از دکوراسیون
هنری ماندگار از جنس چوب
<>
.

منبع : chidaneh.com