آکاایران: چیدمان خانه فاقد مبل، ۱۰ ایده شیک و امروزی!

ترفندهای دکوراسیون: تا به حال به تزیین خانه فاقد مبلمان فکر کرده اید؟ نه این که خانه تان خالی باشد، یعنی این که مبلمان خانه تان فرق داشته باشد. متفاوت باشد با هر آنچه که تا به حال دیده اید هم مدرن باشد و هم شبیه خانه های پدربزرگ و مادر بزرگ باشد. یعنی بتوانی روی زمین بنشینی اما کاملا هم سبک مدرن باشد. به نظر من که باید جذاب باشد؛ طراحی دکوراسیون داخلی خانه فاقد مبلمان، اما اگر با نظر من مخالف هستید پیشنهاد می کنم با من و آکا ایران تا انتهای این مطلب همراه باشید تا با شما ایده های دکوراسیونی را مطرح کنیم که مطمئنا نظرتان را عوض خواهد کرد. 

آکاایران: چیدمان خانه فاقد مبل، 10 ایده شیک و امروزی!

۱. چیدمان خانه فاقد مبل: استفاده از پشتی و تشکچه ها 

خانه های قدیمی را به یاد می آورید، همیشه مهمان خانه ها و نشیمن های شان با پشتی ها و تشکچه ها تزیین می شد، که اتفاقا بسیار هم جالب و دوست داشتنی بودند. شما هم می توانید از همین ایده ها استفاده کنید. و خانه تان را به سبک خانه های پدر بزرگ و مادر بزرگ دکور کنید، اما لزوما این پشتی ها نباید همان طور قدیی باشند، شما می توانید از پشتی های مدرن تری برای دکوراسیون داخلی خانه فاقد مبل خود استفاده کنید. در ضمن پیشنهاد می کنم مطلب پشتی، مبلمان راحت خانه ایرانی را هم حتما بخوانید. 

۲. چیدمان خانه فاقد مبل: کمک گرفتن از کوسن ها 

به نظر من کوسن های کوچک، تغییرات بزرگ در دکوراسیون داخلی پدید می آورند و همیشه می توان به آن ها اعتماد کرد به همین دلیل این ایده برای من بسیار جذاب و دوست داشتنی است. تعداد زیادی کوسن یک شکل و اندازه درست کنید و بعد با چیدمان ها مختلف برای خودتان نشیمن درست کنید. خوبی این ایده این است که هر دقیقه می توانید آن را تغییر دهید و هر کسی می تواند نشیمن مورد علاقه خودش را بسازد. 

چیدمان خانه بدون مبل، 10 ایده شیک و امروزی! ترفندهای دکوراسیون

۳. چیدمان خانه فاقد مبل: رختخواب هایی که مبل می شوند

این ایده را می شود جزو ترفندهای دکوراسیونی هم دسته بندی کرد. برای این ایده می توانید از رخت خواب های تان کمک بگیرید. چیزی که در هر خانه ایرانی پیدا می شود تعداد زیادی رختخواب هست که همیشه هم مشکل کمبود جا دارند، خب پیشنهاد من این است که ابتدا برای تمام تشک ها و بالش های تان ملحفه های دلپذیر و رنگارنگ تهیه کنید و بعد هم مانند ایده بالا تعدادی از آن ها را تبدیل به نشیمن هایی در گوشه و کنار خانه تان کنید. و بقیه را هم به همین ترتیب در گوشه و کنار خانه جای دهید. به همین سادگی هم دکوراسیون داخلی خانه تان را فاقد مبلمان چیدمان کرده اید و هم رختخواب های تان را طبقه بندی و نظم دهی

مطلب پیشنهادی آکا ایران به شما: بهترین ایده ها برای جای رختخواب در خانه های کوچک!

 چیدمان خانه بدون مبل

۴. چیدمان خانه فاقد مبل: تشکچه های فانتزی 

گاهی وقت ها خانه شما مبل دارد اما بد نیست گاهی هم نشستن روی زمین را تجربه کنید. بنابراین پیشنهاد می کنم برای یکی از طرف های میزهای جلو مبلی تان تعدادی کوسن بزرگ یا تشکچه فانتزی با پارچه های طرح دار و دلپذیر تهیه کنید و آن ها را روی زمین قرار دهید. فکر می کنم این ایده دکوراسیون داخلی خانه تان را حسابی تحت تاثیر قرار دهد. 

 چیدمان خانه

۵. چیدمان خانه فاقد مبلمان: تشک های تاشو

حتما شما هم راجع به مبمان های تخت خواب شو شنیده اید، اما این بار می خواهیم برعکس آن را بگوییم، یعنی تخت خواب هایی که مبل می شوند. شاید خنده تان بگیرید و بگویید خب این ها چه فرقی با هم دارند، اما باید خدمتتان عارض شوم که در مبل مان های تخت خواب شو، نشیمن مبل ها تبدیل به جایی برای خواب می شود، اما در تخت خواب های مبل شو این تشک ها هستند که با تا شدن شان یک مبل تر و تمیز و دلپذیر را به شما تحویل می دهند، در واقع همان تشکی که رویش می خوابید را با تعدادی دکمه و بست می توانید تبدیل به یک مبل کنید، عکس بالا هم کمک تان خواهد کرد.  

مطلب پیشنهادی آکا ایران به شما:  جادوی مبل تخت خواب شو در خانه های کوچک

 خانه بدون مبلمان

۶. چیدمان خانه فاقد مبل: کاناپه های مدرن 

این تشک ها را به انواع و اقسام روش ها می توانید در چیدمان خانه فاقد مبل مورد مصرف قرار دهید. عکس بالا هم یکی دیگر از این ایده ها است. به جای آن که مثل ایده قبل آن ها را تا بزنید، آن را به دیوار تکیه دهید و یک کاناپه دلپذیر داشته باشد خوب است که طرز فکرتان را نسبت به کاناپه تغییر دهید!

 خانه بدون مبل

۷. چیدمان خانه فاقد مبل: خانه ای امن برای کودکان 

یکی از نگرانی ها و دغدغه های تمام نشدنی مادرها، نگرانی راجع به افتادن آن ها از مبل ها آن هم موقع شیطنت و بپر بپر است. خانه فاقد مبل می تواند یکی از ایده هایی باشد که مادر ها از آن به شدت استقبال می کنند. خب پس به جای مبل های مرتفع چند تشک گرم و نرم درست کنید و آن ها را در اختیار کودکان تان قرار دهید. تا هم خیال خودتان راحت باشد و هم چیدمان خانه فاقد مبل تان صورت گرفته باشد. در ضمن این تشک ها را می توانید خودتان بسازید، اگر نمی دانید چگونه، از مادر ها و مادر بزرگ های تان کمک بخواهید. 

مطلب پیشنهادی آکا ایران به شما: راه حل های دکوراسیون برای خانه های بچه دار!

ترفندهای دکوراسیونی

۸. چیدمان خانه فاقد مبل: غذاخوری فاقد صندلی 

فقط نشیمن خانه نیست که می تواند فاقد مبل چیدمان شود، فضاهای دیگر خانه مانند غذاخوری هم می تواند شامل این قضیه شود. شما می توانید هم میزهای فاقد صندلی داشته باشید. یک چیزی شبیه میزهایی که در آسیای شرقی مورد استفاده قرار می گیرد. عکس بالا را ببینید، میز غذاخوری که در این عکس می بینید، میزهای بغل مبلی کوتاهی هستند که در کنار هم چیده شده اند، برای صندلی های آن ها هم از لاستیک هایی که کنف پیچ شده اند استفاده شده است و روی آن ها هم کوسن های کوچک قرار گرفته است. به همین راحتی. شما هم می توانید این ایده را اجرا کنید و از چیدمان خانه فاقد مبل لذت ببرید. 

۹. چیدمان خانه فاقد مبل: خانه ای به سبک مراکشی 

اگر پیگیر دیگر سبک های دکوراسیونی باشید، می بینید که در خانه های مراکشی خیلی کم از مبل استفاده می شود و بیشتر خانه ها فاقد مبل هستند. دکوراسیون داخلی این خانه ها وابسته به کوسن ها و تشک ها است. مطلب خانه ای باب سلیقه ایرانی با دکوراسیون مراکشی را بخوانید تا هم بیشتر با این سبک آشنا شوید و هم ببینید که چگونه از این ایده ها می توانید برای چیدمان خانه فاقد مبل خودتان بهره بگیرید. 

۱۰. چیدمان خانه فاقد مبل: ترکیب کوسن های کوچک و بزرگ 

اگر دوست دارید گوشه دنج خانه را تبدیل به پناهگاهی برای رهایی از خستگی ها کنید اما دوست هم ندارید که خیلی برای آن هزینه کنید و گرم و نرم بودن ن هم برایتان مهم است، اید ایده مختص به خود شما است. تعدادی کوسن کوچک و بزرگ تهیه کنید و آن ها را با نظم و ترتیب دلخواه تان در گوشه دنج خانه تان بچینید، هر چه تعداد این کوسن ها بیشتر باشد اسایش و ارامش شما هم بیشتر است، در ضمن این هم خود راهی برای چیدمان خانه فاقد مبل است. 

مطلب پیشنهادی آکا ایران به شما: ۱۰ دکوراسیون دنج برای داستان های عاشقانه!

ما مشتاقانه منتظر دیدن ایده های شما برای چیدمان خانه فاقد مبل هستیم، عکس های دکوراسیونی خود را از طریق لینک همکاری با تحریریه آکا ایران برای ما بفرستید تا از آن ها برای تولید مطالب بعدی استفاده کنیم. 

نویسنده : شمیم آقازاده| تحریریه آکا ایران

تبلیغات
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com