جرم گیری و از بین بردن بوی بد ماشین لباس شویی!
شاید برای شما پیش آمده است که بعد از مدتی با استفاده مستمر از ماشین لباسشویی بوی نا مطبوع نم و ربوطت زننده از داخل ماشین لباسشویی تان متساعد شود. علت امر عدم نظ

آکاایران: جرم گیری و از بین بردن بوی بد ماشین لباس شویی!

خانه داری: شاید برای شما پیش آمده است که بعد از مدتی با استفاده مستمر از ماشین لباسشویی بوی نا مطبوع نم و رطوبت زننده از داخل ماشین لباسشویی تان متساعد شود. علت امر عدم نظافت و تمیز کردن فضای داخلی ماشین لباس شویی شماست. برخی از ماشین های لباسشویی اتوماتیک برنامه ی پاک سازی فضای داخلی را در تنظیمات خود دارند که در هنگام نصب دستگاه به شما اصول استفاده از آن آموزش داده می شود. اما برای سایر ماشین های لباسشویی که این برنامه در تنظیمات خود ندارند و این سوال برای شما پیش می آید که چگونه ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟ ، آکا ایران روش های منحصر به فردی را در نظر گرفته است با ما همراه باشید تا روش های جرم گیری ماشین لباسشویی را با هم بررسی کنیم.

آکاایران: جرم گیری و از بین بردن بوی بد ماشین لباس شویی!

ابتدا از پاک سازی محفظه ی مواد شوینده شروع کنید، با رجوع به دفترچه راهنما روش خارج کردن آن را بیابید سپس با کمک شوینده هایی معمولی و مسواک جرم این محفظه را کاملا از بین ببرید آب کشی و خشک نمایید سپس نصب کنید.

,خانه داری, ویدئو,از بین بردن بوی بد ماشین لباس شویی

در مرحله ی بعدی فیلتر پایین کابین ماشین لباسشویی را با کمک دفتر چه راهنما بیابید درب آن را باز کنید و با مسواک شروع به جرم گیری ماشین لباسشویی نمایید.

,خانه داری, ویدئو,از بین بردن بوی بد ماشین لباس شویی

در ورودی اغلب ماشین های لباسشویی امروزی یک حلقه ی لاستیکی قرار دارد که با کمک ابر اسفنجی و دستمال بعد از هر بار شستشو لباس ها آب جمع شده دراین بخش را باید خشک کنید اگر این کار را تاکنون انجام نداده اید این قسمت را بررسی کنید و جرم های داخلی آن را با استفاده از اسفنج کفی و دستمال تمیز کنید.

,خانه داری, ویدئو,از بین بردن بوی بد ماشین لباس شویی

برای تمیز کردن محفظه دیگ ماشین لباسشویی و ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی به دلیل وجود حفره های بسیار می توانید از جوش شیرین یا قرص های تمیز کننده ماشین لباسشویی استفاده کنید، ماشین را روشن کنید تا به صورت خالی کار کند بهترین دما برای این کار استفاده از آب شصت درجه است.

,خانه داری, ویدئو,از بین بردن بوی بد ماشین لباس شویی

برای تمیز کردن و از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی پس از اضافه کردن نصف پیمانه جوش شیرین به محفظه ی دیگ نصف پیمانه سرکه سفید را داخل محفظه ماده شوینده بریزید و برنامه شستشو را به راه اندازید. سرکه به طور معمول هر باکتری که داخل ماشین لباسشویی باشد را از بین می برد و علاوه بر جرم گیری ماشین لباس شویی شما را از بوی بد نجات می دهد.

 

نکته: پس از هر بار استفاده در ماشین لباسشویی را چند ساعت باز بگذارید تا تبادل هوا صورت گیرد و کاملا خشک شود ، سعی کنید به جای مایع های شوینده از پودر شستشو استفاده کنید چون مایع شستشو در محفظه ها باقی می ماند و از بین نمی رود.

شما هم نظرات و پیشنهادات خود را درباره ی تمیز کردن و جرم گیری ماشین لباسشویی در بخش دیدگاه های پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید. ضمنا می توانید سوالات خود درباره ی طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان را در بخش مشاوره دکوراسیون آکا ایران مطرح کنید.

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :