آکاایران: باید ها و نبایدهای طراحی داخلی اتاق نشیمن!

نشیمن: برای داشتن یک خانه گرم و دوست داشتنی، لازم نیست در زمینه طراحی داخلی تحصیلات آکادمیک داشته باشید؛ همین که نسبت به متراژ، هندسه فضایی هر قسمت از خانه، ابعاد و تعداد پنجره و تاثیر نور طبیعی بر محیط گوشه و کنار خانه آگاه باشید، گزیده تر انتخاب خواهید کرد. امروز در آکا ایران به بررسی یک عکس و نکته های آن اختصاص داده ایم. قرار است نکاتی را با هم مرور کنیم که در خانه های ایرانی هم قابل اجراست. اگر شما هم احساس می کنید قسمتی از خانه تان طراحی فکر شده ای دارد.

استفاده از تونالیته های مختلف رنگ زرد در کنار دو رنگ خنثی یعنی طوسی روشن و دودی باعث شده خنثی بودن فضا تعدیل شود و محیط گرم و روشن به نظر برسد. تاثیر رنگ زرد در کنار رنگ های گرمی مثل قرمز و نارنجی متفاوت است اما در اینجا از سنگینی فضا کاسته است. انتخاب هوشمندانه این رنگ حتی در انعکاس نورپردازی سقف نشیمن هم به چشم می آید.

 نشیمن
 طراحی نشیمن
عرفان شریف

زرد تنها انتخاب در میان سه رنگ اصلی چرخه رنگ است که می تواند  فضا را روشن کند. در خانه ای که حتی کفپوش هم به رنگ تیره انتخاب شده، حضور این رنگ، نقطه عطف طراحی به شمار می رود.

اصول چیدمان نشیمن
 طراحی نشیمن
عرفان شریف

نصب تابلو کنار پنجره انتهای سالن مناسب است؛ اما توجه داشته باشید که خلاف آن امکان پذیر نیست.حتی اگر شیشه به صورتی انتخاب شده باشد که خیلی نور را منعکس نکند. این کار شاید در نگاه اول ایده متفاوتی به نظر برسد اما انعکاس نور مستقیم از پنجره اجازه نمی دهد که بتوان به راحتی تابلو را در طول روز تماشا کرد.

 طراحی نشیمن
عرفان شریف

نه فرش و نه حتی پارچه مبلمان (به غیر از یک مبل) طرحدار نیستند. تنها حضور کوسن ها، یک مبل و نقاشی ساده بالای شومینه است که فضای دکوراسیون نشیمن را از سادگی خارج کرده و قطعا انتخابی هوشمندانه است.

 چیدمان نشیمن
 نشیمن
امیر صادقی
عکاس: 
امیر صادقی

قفسه های شلف تا اصلی ترین دیوار نشیمن ادامه پیدا کرده است؛ دیواری ساده با حضور شلفی به رنگ اصلی فضا چشم را برای چند ثانیه جذب می کند.

 طراحی نشیمن
 نشیمن
امیر صادقی
عکاس: 
امیر صادقی

با وجود اینکه یکی از نکات مثبت تصویر، انعکاس شعله های شومینه و ماهیت همخوان آن با فضاست اما عدم وجود یک تلویزیون یا حتی کتابخانه در این قسمت از نشیمن کاملا محسوس است. بهترین جا هم برای قرار دادن تلویزیون یا کتابخانه، قطعا فضای شومینه و تابلوهای بالای آن است؛ یعنی درست روبه روی مبلمان.

 طراحی نشیمن
عرفان شریف

شاید خیلی ها دوست دارا باشند پرده اتاق نشیمن شان آنقدر ساده نباشد اما در هر صورت این پرده سفید فاقد نقش، انتخاب غلطی برای این فضا محسوب نمی شود.

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون های دلپذیر و دوست داشتنی لذت ببرید.

تبلیغات
مرکز آموزش های تخصصی معماری
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com