آکاایران: دکوراسیون سنتی و گرم خانه مرسدس در شهرک غرب تهران

فضاهای مسکونی: در روزگاری که هر طرف روی برگردانیم تکنولوژی و مدرنیته است که به چشم می آید، یادی از گذشته به ما گوشزد می کند زمان هایی بود که همه چیز فرق داشت؛ قالیچه بود و پشتی و یک فنجان چای قند پهلو! دورهم نشینی و خنده و شادی به دور از هر چیز مزاحم. سبک قدیمی دکوراسیون خانه ها که در کنار خود سکوت و اصالت را به همراه دارند، کمتر در خانه های امروزی حضور دارند. خانه خانم تواهن این جمله را کاملاً نقض می کند! گزارش خانه شهرک غرب آکا ایران را دنبال کنید:

آکاایران: دکوراسیون سنتی و گرم خانه مرسدس در شهرک غرب تهران

 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی

صندوقچه قدیمی مادر بزرگ در نزدیکی در ورودی خانه به خوبی شما را با فضا آشنا می کند؛ خانه ای پر از یادگارهای قدیمی و سنت های دنبال شده تاریخ! وقتی خودم را درون آینه دویست ساله نگاه می کنم، حس می کنم زمان من را به دوره ای برده که همیشه آرزوی دیدنش را داشتم. من؛ چارقد به سر در خانه ای قدیمی، سماور جلوی چشم هایم است و استکان های آماده روی میز! چای بریز!

 دکوراسیون سنتی
 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی

انتخاب سبک خانه فلسفه جالبی دارد:" از کودکی به سنت و اصالت ایرانی علاقه داشتم؛ شاید به این علت باشد که زمان بسیاری را در خانه قدیمی و زیبای خاله ام در اصفهان گذرانده ام. زمان هایی که رویاهای کودکی ام را با آن می پروراندم. و حالا سعی دارم در زندگی، دکوراسیون و حتی لباس پوشیدن هم این سبک را نگه دارم."

شما که به سبک قدیمی علاقه دارید، بد نیست که مبلمان و وسایل سنتی برای دکوراسیون ایرانی را بشناسید!

 خانه سنتی و گرم
 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی

عنصری که در بیشتر فضاهای این خانه تکرار شده، چوب است. خانم خانه که ترجیح می دهد چوب خالص و بکر باشد، در دکوراسیون خانه خود بیشتر از انواعی از مبلمان و وسایل چوبی استفاده می کند که کمتر روی آنها کار شده باشد.

پیشنهاد ما این است که مطلب معجزه حضور چوب در دکوراسیون داخلی منزل را حتما مطالعه کنید!

 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی

" نوری که به داخل خانه می آید، برایم خیلی دل انگیز است و آرامش زیادی می دهد. به نظر من گیاهان حس زندگی دارند و روح و سرزندگی می بخشند. گیاهان را خیلی دوست دارم، برایشان موسیقی می گذارم. خودم تکثیر می کنم، قلمه می زنم و حتی به دوستان و همسایه ها می دهم. آرامش و  گرمایی که در خانه می گیرم، خیلی به من انرژی می دهد."

دکوراسیون سنتی و گرم خانه مرسدس در شهرک غرب تهران فضاهای مسکونی
 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی
عکاس: 
شیما خراسانی

مبلمان فضای نشیمن مدرن است ولی برای اینکه تم سنتی آنها حفظ شود، از کوسن و تکه پارچه هایی به سبک سنتی روی آنها  و فرش سنتی در کف استفاده شده است که خیلی هم هوشمندانه است! انارهای شیشه ای قرمز رنگ درون کاسه چوبی و رومیزی ها که دیگر حرفی برای گفتن نمی گذارند، سنت محض!

 طراحی خانه شهرک غرب
 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی

تابلوی پارچه ای مربعی شکلی که در بالای مبلمان نشیمن روی دیوار نصب شده، پر است از فیل های رنگی و متنوع پارچه ای که اتفاقاً سوغات هند هم هست! "می خواستم این تابلو دست نخورده بماند و به خاطر همین هیچ کدام از فیل ها را دوباره ندوختم."
قوری و فنجان های ساده و شیک، دم نوش خوش طعمی که با کیک روی میز کنار مبل نشیمن قرار دارد، اسانس سوز و گل و گلدان تر و تازه روی میز حاکی از آن است که خانم با سلیقه خانه فکر همه چیز را می کند.

برایتان جذاب است که بدانید بهترین چیدمان لوازم دکوری روی میز چگونه است!

 دکوراسیون سنتی
 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی

 خانه سنتی و گرم
 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی

انارهای کار شده ای که از سقف آویزان هستند، واقعی اند! آنها که برای شب یلدا درست شده بودند، حالا به عنوان المانی از وسایل تزیینی همچنان هویت خود را حفظ کرده اند! در امتداد راهرو قفسه چوبی می بینید که مجسمه و کارهای چوبی زیبایی در آن قرار دارند.

 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی
عکاس: 
شیما خراسانی

میز غذاخوری چوبی که از علایق خانم خانه است، حس ناب بودن را به خوبی در دکوراسیون خانه منتقل می کند. رومیزی اصفهانی اصیل، تابلوهایی از آثار هنری هند، گیاه پوتوس با گلدان شیشه ای روی میز و فرش دستباف کوچک زیر میز با هم مجموعه کامل و هماهنگی را ایجاد کرده اند. میز حصیری مکعبی به شکلی نامحسوس، گلدان بن سای را با خود به همراه دارد. حتی ساعت دیواری هم از چوب ناب و خالص است!

دکوراسیون سنتی و گرم خانه مرسدس در شهرک غرب تهران فضاهای مسکونی
 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی
عکاس: 
شیما خراسانی

پنجره ها رو به حیاط باز می شوند و سبزی درون خانه سنتی را نیز ادامه می دهند! میز مربعی زیر پنجره را ببینید که پر است از گلدان های سبز و با طراوت! گیاه هایی مانند برگ قاشقی، بگونیای هلندی، حسن یوسف، بنفشه آفریقایی و ....حوض کوچک آبی و فرشته ای در حال حمد و سپاس خدا! پارچه مخصوص نایین است که زیر این گلدان ها پهن شده است. 
کنار باغ کوچک زیر پنجره، میز و صندلی دو نفره پذیرای شما برای صرف چای عصرانه و گپ دوستانه ای از رویدادهای زندگی است. تابلوهایی از عکس های یادگاری قدیمی روی دیوار همراه همیشگی عصرهای دلپذیر شماست.

 طراحی خانه شهرک غرب
 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی

نکته جالبی که در مورد دو تابلوی کنار پنجره باید گفت این است که از کاغذ کادو درست شده اند! الگوی ساده و خاص برگ ها، در کنار گلدان کوچک فقط در وسط تابلو کاملاً حس فضایی خانه را حفظ کرده است. "چیزی که به فضای خانه بخورد را استفاده می کنم و لزوما نباید گران قیمت باشد."

به سادگی می توانید با ۱۰ ایده دکوراسیون با کاغذ کادوهای دور ریختنی، خلاقیت به خرج دهید!

 دکوراسیون سنتی
 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی

در زیر پنجره دیگری از خانه مجموعه متفاوتی به چشم می خورد. میزی از گلدان های دلپذیر، عکس های یادگاری و رومیزی پارچه ای با چاپ دستی از روسیه که درست در معرض نور بیرون هستند. گوشه پنجره آینه و شمعدان صاحب خانه دیده می شود؛ نیازی نیست زیاد دقیق شوید با نگاه اول اصالت اصفهانی آنها شما را مجذوب خود می کند. نقاشی جالب روی دیوار اثری از خود خانم تواهن است و به دلیل تضاد با تم خانه سریع خود نمایی می کند.

 خانه سنتی و گرم
 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی

"برای رومبلی از پارچه های قدیمی و اصفهانی استفاده کردم تا در کنار تمیز ماندن مبلمان، بتوانم سبک سنتی را هم حفظ کنم و حتی پارچه ها را روی دیوار هم می بینید. طرح چاپ پارچه کوسن و رومیزی را هم خودم انتخاب کردم. گردسوزهای قدیمی مادربزرگ برایم خیلی عزیز است." 

دکوراسیون خانه پر از یادگاری بهناز را از دست ندهید!

 دکوراسیون گرم
شیما خراسانی

" همان طور که گفتم به چوب خیلی علاقه دارم. یک بار که به سفری رفته بودم شاخه قطوری پیدا کردم و آن را به خانه آوردم." به فرشته های زیبای سفیدی که بر روی این شاخه آویزان شده است، دقت کنید.

شما هم می توانید برای وارد کردن وسایل و مبلمان به سبک سنتی در خانه خود اقدام کنید، برای اینکه چطور آنها را به دکوراسیون خانه خود وارد کنید می توانید از بخش مشاوره دکوراسیون استفاده کنید!

نویسنده: صدف حقیقت | عکاس: شیما خراسانی | تحریریه آکا ایران 

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
بهترین را به ساختمان بپوشانید
<>
.

منبع : chidaneh.com