آکاایران: دکوراسیون خانه پر آرامش هاجر در کاشان!

فضاهای مسکونی: وجود رنگ های ملایم و روشن در دکوراسیون منزل، برای افراد خانه آرامش بخش است. رنگ هایی که شما را به سکوت وادار می کنند و فارغ از هر دغدغه فکری فضایی دل نشین و آرام را برایتان مهیا می کنند. این بار به خانه ای در کاشان رفتیم، جایی که حضور رنگ ها را کاملاً حس می کنید. این مطلب آکا ایران را دنبال کنید:

 دکوراسیون خانه کاشان
ابوالفضل جهان مهین
عکاس: 
ابوالفضل جهان مهین

خانم هاجر ماندگاری در دکوراسیون خانه خود در کاشان با دقت و ظرافت، رنگ ها را استفاده کرده است. او که خودش شیرازی است، به تازگی محل زندگی خود را به این شهر منتقل کرده است. " دوست داشتم رنگ خانه روشن باشد و نمی خواستم سلطنتی و لوکس طراحی شود. استفاده از تم رنگی قهوه ای را نمی پسندم."

"من و همسرم گرافیک خوانده ایم و رنگ ها را خوب می شناسیم. برای دکوراسیون خانه رنگ خاصی مد نظرم نبود ولی با شناختی که از ترکیب رنگی داشتیم، این تم رنگی انتخاب شد. مکمل های رنگی در چیدمان خانه بسیار تأثیر دارند. قطعاً اگر همسرم فردی اهل هنر نبود، یک سلیقه نداشتیم. ولی او هنر و رنگ را به خوبی درک می کند و این سبک را می پسندد."

 خانه پر آرامش
 دکوراسیون خانه کاشان
ابوالفضل جهان مهین

فضای نشیمن با رنگ های روشن و آرام فضا را صمیمی و آرام کرده است. استفاده از تنالیته رنگی صورتی و آبی در این فضا کاملاً مشهود است. مبلمان مخملی که هم رسمی است و هم راحت و مناسب فضای نشیمن ای هم هست! " حدود ۴۰ سال پیش هم از همین مدل مبلمان در دکوراسیون خانه استفاده می شد ولی برای نشیمن مناسب تر بودند."

برای داشتن انتخاب بهتر مبلمان، بهتربن پارچه برای مبل استیل را بشناسید!

خانم ماندگاری کار ویترای انجام می دهد و دو نمونه از کارهای روی شیشه اش به شکل دو تا قاب کوچک درون طبقه میز تلویزیون دیده می شود. فرش کف این فضا نقش و الگوی خاص و ظریفی دارد که تم رنگی فضا را هم حفظ کرده است.

 خانه هاجر
 دکوراسیون خانه کاشان
ابوالفضل جهان مهین
عکاس: 
ابوالفضل جهان مهین

"من همیشه کارهای بافتنی و قلاب بافی را دوست داشتم." تعدادی کوسن سفید و صورتی که روی مبل ها دیده می شوند، از کارهای هنری قلاب بافی است که مادر خانم ماندگاری انجام داده اند و علاوه بر زیبایی که دارد، انرژی و حس خوبی را به فضا منتقل کرده است. بودن کار و هنر دست در دکوراسیون خانه در عین مدرن بودن، جذابیت و زیبایی بسیاری دارد.

می توانید با قلاب بافی به دکوراسیون منزلتان روحیه بدهید، این مطلب را از دست ندهید!

خانه آرام کاشان
 دکوراسیون خانه کاشان
ابوالفضل جهان مهین

" گیاهان آپارتمانی را بسیار دوست دارم ولی تنها گلدان کوچک در خانه نگهداری می کنم. زندگی گیاهان بستگی به نور مناسب دارد. اگر این گیاهان به خوبی رشد کردند و ماندگار شدند، حتماً تعداد آنها را بیشتر می کنم." در کنار گلدان هایی که روی میز گرد کوچکی در گوشه فضای خانه قرار دارد، ظروف تزیینی و خاصی را می بینید. قوری و فنجانی که نشان صمیمیت در فضای داخلی خانه است و کاسه گل سرخی که برای هر ایرانی جذاب است.

بدانید با سفالینه های قدیمی گل سرخی می توانید دکوراسیون منزلتان را به روز کنید!

 دکوراسیون خانه کاشان
ابوالفضل جهان مهین
عکاس: 
ابوالفضل جهان مهین

شما هم عقیده دارید که آشپزخانه مهم ترین فضای خانه برای طراحی است؟ داشتن فضایی منظم، با دکوراسیونی ساده کمترین چیزی است که می توان از یک آشپزخانه انتظار داشت و یکی از نکات مهم برای داشتن چنین فضایی انتخاب رنگ مناسب فضای شماست. رنگ های روشن برای آشپزخانه بهترین گزینه است تا بتوان کمی از شلوغی آن را کم کرد! خانم ماندگاری هم با رعایت این نکته، پس زمینه سفید را برای آشپزخانه خود انتخاب کرده است که با جزییاتی از رنگ های صورتی و بنفش تزیین شده است.

 طراحی داخلی خانه کاشان
 دکوراسیون خانه کاشان
ابوالفضل جهان مهین

شلف کوچکی که به دیوار نصب است محل مناسبی برای جمع شده وسایلی هستند که همیشه در فضای آشپزخانه ما آواره اند! پیش بند، حوله، دستکش و هر وسایل دیگری که جلوی دست و پایتان را در زمان آشپزی می گیرد را می توانید روی شلف قرار دهید.

 دکوراسیون خانه کاشان
 دکوراسیون خانه کاشان
ابوالفضل جهان مهین

در مدل نوین ست غذاخوری که امروزه در بازار می بینید و بسیار هم طرفدار دارد، نیمکت دونفره ای در یک سمت میز قرار می گیرد. این نیمکت محدودیت حرکتی و نشستن را بسیار کم می کند. در دکوراسیون خانه کاشان هم میز و صندلی غذاخوری به این شکل وجود دارد و صندلی های آن هم با مبل های خانه ست است.

با دنبال کردن این مطلب می توانید نیمکت های ساده و دلپذیر برای منزلتان بسازید!

 خانه هاجر در کاشان
 دکوراسیون خانه کاشان
ابوالفضل جهان مهین

خانم ماندگاری در نمونه دکوراسیون هایی که از خانه های ترک دیده بود، سبک English Home بسیار را پسندیده است. او سعی کرده تا در بخش هایی از خانه اش، آن را اجرا کند و تعدادی از وسایل خود را از برند ایکیا تهیه کرده است. کالای ایکیا در حین سادگی به چیدمان خانه کمک می کند و در هر مکانی می توانند استفاده شوند. آینه و شلف روی دیوار نمونه هایی از این وسایل است.

 خانه با آرامش کاشان
 دکوراسیون خانه کاشان
ابوالفضل جهان مهین
عکاس: 
ابوالفضل جهان مهین

میز و وسایل چوبی دکوراسیون خانه کاشان به رنگ سفید است و به خوبی با رنگ ها هم خوانی دارد. با اولین نگاه به طراحی داخلی خانه، تم خاص آن را می بینید؛ طرح های گل گلی که قسمت های مختلف تکرار شده است. کاغذ دیواری با طرح گل در زمینه خانه به چشم می خورد. کاسه های کوچک و زیبای گل دار، میوه های کاج روی میز به رنگ صورتی، آبی و سفید هماهنگ با دکوراسیون از لوازم دکوری خانه محسوب می شوند.

ما به شما می گوییم چگونه با میوه های کاج تزیننی دکوراسیون خانه تان را پاییزی کنید!

 دکوراسیون خانه کاشان
ابوالفضل جهان مهین
عکاس: 
ابوالفضل جهان مهین

اتاق خواب خانه کاشان با دنبال کردن قوانین دکوراسیون خانه، با رنگ های مشابه و همین طور با طرح کل خانه دکور شده است. تخت خواب با سرتختی مخمل صورتی شما را مطمئن می کند که تابع خانم ماندگاری است. روتختی، لوازم دکوری و تزیینی روی میز توالت هم گل گلی و دلپذیر هستند.

پیشنهاد ما به شما این است که با ایده هایی پارچه های گل گلی را در دکوراسیون منزلتان به کار ببرید!

شاید شما با خواندن این مطلب، قصد سفر به شهر کاشان یا مکان های دیگری را کرده باشید. با دنبال کردن بخش هتل ها و اقامتگاه ها در قسمت تورهای آکا ایران انتخاب های هیجان انگیزتری پیش روی تان قرار می گیرد!

نویسنده: صدف حقیقت | عکاس: ابوالفضل جهان مهین | تحریریه آکا ایران 

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
کیفیت بالا،قیمت مناسب!
<>
.

منبع : chidaneh.com