آکاایران: خانه فاقد استرس و آرام با ۱۲ نکته دکوراسیونی!

ترفندهای دکوراسیون: راست می گویند که "هیچ جا خونه خود آدم نمیشه!". حس های مثبت و آرامش برای هر فرد درخانه خودش ایجاد می شود و آن را به مکانی امن برای استراحت و خوش گذرانی در کنار اعضای خانواده تبدیل می کند. نکات دکوراسیون خوبی وجود دارد که می توانید آنها را بکار ببرید تا روح تان زمانی که در خانه فاقد استرس هستید آرامش یابد. انتخاب هایی که دارید باعث می شود روحیه و حس بهتری داشته باشید، استرس کاهش پیدا کند و کیفیت خواب بهتر شود. نکات ساده ای که آکا ایران برای شما در نظر دارد را دنبال کنید تا فضای داخلی خانه را به محیطی سالم و پناهی برای آرامش تبدیل کنید:

 خانه آرام
عرفان شریف

خانه فاقد استرس: اولین احساس خوب و تاثیر مثبت را خلق کنید.

زمانی که شما در خانه ای تمیز و منظم زندگی کنید، ذهن آزاد و راحت است. تصور کنید درب خانه را به روی فضایی درهم و برهم و پر از انباشتگی و شلوغی وسایل باز می کنید! تنها به فکر این نباشید که در لحظه اول ورود به خانه همه جا مرتب به نظر برسد. برای هر یک از وسایل و لوازم مکانی پیدا کنید. می توانید در جلوی درب خانه سبد یا کمدی را برای کفش ها در نظر بگیرید. حتما یک چوب لباس در جلوی درب نصب کنید تا بتوان کیف و یا کیسه های خرید را در لحظه ورود به خانه بر روی آن قرار داد. برای اینکه خانه فاقد استرس و مرتب باشد، هر کاری که از دستتان بر می آید انجام دهید ولی توجه داشته باشید که وسایل در دسترس و فقط دور از دید باشند.

 خانه
 بدون استرس
امیر صادقی
عکاس: 
امیر صادقی

خانه فاقد استرس: به سبک خودتان وارد شوید.

زمانی که وارد خانه دلنشین خود می شوید بهتر است اولین چیزی که به چشم می خورد، آنچه دوست دارید باشد تا به شما انرژی بدهد. این شیء می تواند یک نقاشی، عکس عزیزان یا خودتان و یا هر وسیله محبوب دیگری باشد. ورودی خانه حسی را که در آستانه درب بعد از وارد شدن به فضای گرم و آرام خانه از محل کار دریافت می کنید، تعیین می کند.

پیشنهاد می شود: ۱۰ گوشه دنج در دکوراسیون خانه برای عصر دلپذیر پاییز!

 آرامش
آرام
هفت طرح مینیاتور

خانه فاقد استرس: برخی موقعیت های خانه و نه کل فضا را روشن کنید.

سعی کنید در دکوراسیون خانه خود منابع نوری متفاوتی داشته باشید. نورهای نقطه ای را در مکان هایی که نیاز به روشنایی دارد مانند فضای مجاور مبلمان یا فضای مطالعه استفاده کنید. همچنین برای برجسته کردن اثر هنری، تابلو، عکس و یا مجسمه به عنوان نقطه عطف در دکوراسیون منزل می توان نور نقطه ای به کار برد. بهتر است از دیمر برای تغییر میزان نور مورد نیاز در فضای داخلی استفاده کنید.

استودیو معماری ...

خانه فاقد استرس: ساختار فضایی برای خانه تعیین کنید.

مبلمان را بر اساس نیازهای خود انتخاب کنید. سپس طبق برنامه بدانید که می خواهید وسیله نوین را در کدام قسمت خانه قرار دهید. چنانچه در فضای خانه تعادل وجود دارد، شما هم احساس تعادل می کنید. بد نیست در قسمتی از خانه قفسه و طبقه هایی نصب کنید که بتوانید لوازم دکوری و برخی وسایل کوچک مورد نیاز را بر روی آنها قرار دهید. می توانید هر جند وقت یکبار برای تغییرات کوچک دکوراسیونی این وسایل را تعویض کنید.

خانه بدون استرس و آرام با 12 نکته دکوراسیونی! ترفندهای دکوراسیون
 منزل آرام
شمیم آقازاده

خانه فاقد استرس: نقش و الگوهای وسایل خانه را لایه بندی کنید.

بهتر است در استفاده از وسایل طرح و نقش دار و رنگی خودتان را کنترل کنید. اگر ترکیبی از وسایل و لوازم با طرح های متنوع را می پسندید، از تنالیته رنگی مشابه برای آنها استفاده کنید. همینطور اگر استفاده از رنگ های گوناگون و شاید حتی متضاد برای شما جذابیت دارد، بهتر است طرح های آنها را به حداقل برسانید و تا حد امکان رنگ های خام و ساده را بکار ببرید.

 طراحی داخلی
 دکوراسیون منزل آرام
گروه معماری لوکس آرت

خانه فاقد استرس: دنیای خود را رنگ دهید.

اگرچه طراحی و رنگ های ساده آرامش بیشتری به شما می دهند، ولی استفاده از دیوار نقش دار و یا متفاوت را از خود دریغ نکنید. برای مثال یک دیوار قرمز در آشپزخانه یا غذاخوری خانه فاقد استرس و آرام شما نه تنها انرژی زیادی می دهد، بلکه اشتهای شما را هم بیشتر می کند!

 دکوراسیون منزل
 دکوراسیون داخلی
گروه معماری کیو...

خانه فاقد استرس: بافت های گوناگون را تجربه کنید.

بد نیست برای اینکه به فضای خانه خود تنوع بدهید، از بافت های پارچه ای و یا حتی متریال متفاوت استفاده کنید. فراموش نکنید که تنوع بیش از حد می تواند اغتشاش ایجاد کند و برعکس هدف ما آرامش را برهم بزند.

بخوانید: چگونه در محیط کار خود شاد و پر انرژی باشیم!

 دکوراسیون
 خانه بدون استرس
رها نعمتی

خانه فاقد استرس: فضای خانه را با رنگ تغییر دهید.

رنگ دیوار می تواند تاثیر فوق العاده ای در منزل ایجاد کند. با رنگ دیوار فضای فاقد استفاده و یا بی انرژی را به فضایی گرم و کارا تبدیل کنید. درب اتاق، قفسه و شلف ها را هم به رنگ دیوار رنگ کنید تا با خطای دید کمتر به چشم بخورد. اگر نور طبیعی به فضای مورد نظر شما به میزان کافی وارد نمی شود، از رنگهای روشن برای دیوار استفاده کنید.

 خانه با آرامش
 خانه آرام
تهران دیزاین سنتر

خانه فاقد استرس: رنگ ملایم در اتاق خواب داشته باشید.

رنگ هایی که برای دکوراسیون اتاق خواب انتخاب می کنید باید انعکاسی از طبیعت باشند. آبی و سبز رنگ های آرامش بخش هستند و به راحتی و آرامش شما کمک می کنند.

 خانه
 بدون استرس
آکا ایران

خانه فاقد استرس: تکنولوژی را از اتاق خواب دور کنید.

برای اینکه استراحت بهتر و آسان تری داشته باشید، تلویزیون، رایانه و وسایل تکتولوژیک دیگر را از اتاق خواب خود حذف کنید. این دستگاه ها از خود پرتو و تشعشعاتی منتشر می کنند که سیگنال آنها مغز را بیدار نگه می دارد و با خواب راحت شبانه تداخل ایجاد می کند. در نتیجه استرس و خستگی روز از بدن خارج نمی شود.

بد نیست روش های تغییر دکوراسیون منزل با ترفندهای کم هزینه رابشناسید!

 آرامش
 بدون استرس
آکا ایران

خانه فاقد استرس: بهشت خود را خلق کنید.

فضای داخلی خانه خود را به گونه ای طراحی کنید که نیازهای زندگی شما را تامین کند. آنچه دوست دارید و آنچه به شما احساس راحتی و آرامش بیشتری می دهد باید اولیت طراحی خانه قرار گیرد. بعد از این می توانید عناصری دیگر اضافه کنید که دکوراسیون خانه را جذابتر کند. در دکوراسیونی که می بینید پارچه های سبک و وسایلی با تنالیته رنگی آبی و سبز تم مدرن و ساحلی بوجود آورده است.

امیرخسرو مرادیان
عکاس: 
امیرخسرو مرادیان

خانه فاقد استرس: طبیعت را وارد خانه کنید.

برای اینکه خانه ای با آرامش و صلح بیشتری داشته باشید، گیاهان آپارتمانی را به فضای خانه بیاورید. اگر ممکن است آینه ای بر روی دیوار روبرویی پنجره نصب کنید تا منظره درختان و طبیعت بیرون در داخل بیشتر دیده شود.

همیشه روش ها و ایده های خوبی برای همه کارهای داخل خانه وجود دارد، از خانه داری و نگهداری گرفته تا دکوراسیون و دیگر مسایل. در بخش سبک زندگی آکا ایران تمام این اطلاعات در اختیار شما قرار دارد.

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com