آکاایران: عکاسی از خانه به سبک حرفه ای ها

عکاسی از چیدمان: اگر از خوانندگان وبسایت آکا ایران باشید، حتماً مطالبی را که پیش از این برای آموزش عکاسی منتشر کرده ایم به خاطر دارید. در مطالب پیشین عکاسی از چیدمان قصد داشتیم به شما راهکارهای مهمی را آموزش دهیم که چگونه عکس های بهتری از دکوراسیون و فضای خانه تان بگیرید. اگر از این نکات استفاده کرده اید، عکس های تان را برای ما ارسال کنید.
در این مطلب نیز می خواهیم نکاتی تخصصی تر از عکاسی را به شما آموزش دهیم تا عکس های بهتری تهیه کنید و به شما آموزش دهیم که چگونه نگاه عکاسانه تان را قوی تر کنید. لازم است یادآوری کنیم عکس خوب، صرفاً نیاز به دوربین خوب ندارد و شما می توانید با نگاهی خوب و آگاهی از علم و دانش عکاسی، عکس های خوبی گرفته و منتشر کنید.

محسن رشیدی

عکاسی از خانه به سبک حرفه ای ها: همه چیز را جابه جا کنید

قدری مبل ها را جابه جا کنید. چندان به کاربرد ابزار و لوازم فکر نکنید و بیشتر به زیبایی ها توجه کنید. ممکن است شما گلدان های زیبایی داشته باشید که همیشه کنار پنجره بوده اند تا نور بیشتری بر آنها بتابد، اگر احساس می کنید که در تصویر شما، جای گلدان های تان خالی است، آنها را نیز به تصویر بیاورید. مبل های تان را جابه جا کنید. معمولاً حضور تلویزیون در تصویر، قدری از رویایی بودن آن می کاهد. اگر یک مبل پوف یا کوسن خاص یا حتی یک مجسمه یا وسیله دکوری منحصر به فردی دارید، حتماً آن را در تصویر خود بیاورید.

عکاسی از خانه به سبک حرفه ای ها عکاسی
 عکاسی معماری
محمد محسنی
عکاس: 
محمد محسنی

عکاسی از خانه به سبک حرفه ای ها: صحنه پردازی کنید

اگرچه بخش عمده ای از درک انسان ها نسبت به فن و هنر عکاسی، وابسته به سندیت و قدرت ثبت واقعیت دوربین عکاسی است اما بسیاری از تصاویری که امروزه در مجلات و وبسایت ها منتشر می شوند، اگر که نگوییم دروغین هستند تا حد بسیاری با واقعیت، تفاوت دارند. این خصوصیت و ویژگی رسانه عکاسی است که می تواند از صحنه واقعیت زندگی، برداشتی منحصر به فرد ارائه کند. بسیاری از تصاویر زیبای عکاسی از منازل زیبایی که ما می بینیم، فاقد شک تمام واقعیت موجود در آن صحنه نیستند. عکس تنها برداشتی از واقعیت است که به گونه ای متبحرانه به بیننده ارائه شده است. البته این موضوع به این معنا نیست که عکس خوب، باید حتماً مورد ادیت و تصحیح (به عبارت دیگر فتوشاپ) قرار گیرد، بلکه ممکن است با استفاده از تکنیک هایی که پیش از این به شما آموختیم، بتوان تصاویر بسیار خارق العاده ای از واقعیت ثبت کرد.

 عکاسی دکوراسیون
 عکاسی داخلی
معین صالحی
عکاس: 
معین صالحی

تصور کنید قرار است مهمان های مهمی به منزل شما بیایند، سعی می کنید چیدمان خانه را تغییر دهید، از بهترین ظرف های تان استفاده کنید و بهترین تنقلات و گل های دلپذیر را روی میز و اطراف خانه تان قرار دهید. همین طور چراغ های اطراف خانه را روشن می کنید تا خانه تان زیباتر به نظر برسد؛ این صحنه ای است که در روزهای عادی خانه شما به آن صورت دیده نمی شود. به این عمل در اصطلاح «صحنه پردازی» گفته می شود. برای اینکه عکس زیبایی از خانه تان داشته باشید نیز باید علاوه بر نکاتی که در مطالب پیشین عنوان کرده بودیم، صحنه ای ویژه از خانه تان بسازید.

 عکاسی حرفه ای
 عکاسی از چیدمان
ثمین موسوی

عکاسی از خانه به سبک حرفه ای ها: بهترین تصویر را انتخاب کنید

براساس سلیقه و تجربه تان، بهترین گوشه از خانه تان را انتخاب کنید؛ جایی که پشت به نور مستقیم نباشد و ترجیحاً نور پنجره ها به طور مورب بر آنجا بتابد. تجربه ثابت کرده گوشه هایی از خانه که در پس زمینه شان دیوار قرار دارد، فضای خوبی برای یک چیدمان زیباست. اگر قدری پرده ها نیز در تصویر شما مشخص بودند، ممکن است تصویر بهتری به وجود بیاید. اگر دیواری که در پس زمینه قرار دارد، یک تابلوی بزرگ یا چیدمانی از چند قاب باشد، تصویر بهتری خواهید داشت.

 عکاسی از خانه
آموزش عکاسی
امیر صادقی

عکاسی از خانه به سبک حرفه ای ها: هارمونی را رعایت کنید

لطفاً تناسب و هماهنگی را میان اشیا رعایت کنید. چیدمان به این معنا نیست که هر چیزی که در خانه دارید، کنار هم قرار دهید. اول مبل ها را بچینید، بعد وسایل خاص و دکوری و میزهایی که از نظر فرم و رنگ با سایر وسایل تناسب دارند را کنار آنها قرار دهید.

شیما خراسانی

عکاسی از خانه به سبک حرفه ای ها: کمی روح به فضا ببخشید

حضور پارچه ای بلند و خاص در تناسب رنگی با سایر اشیا، چیدن میز چای عصرانه یا ظرفی از میوه های متنوع حضور انسان را در تصویر بیشتر نمایان می کند. قدری با عناصر این چنین بازی کنید تا تصویر شما روح پیدا کند. دوربین یا تلفن همراه خود را روی سه پایه قرار دهید و از تایمر استفاده کنید. بهترین کادر را با استفاده از آموزش های پیشین آماده کنید و چندین عکس بگیرید.

همین الان دست به کار شوید و عکس های زیبایی از خانه زیبای تان بگیرید و برای ما ارسال کنید. در آینده باز هم با مطالب جدیدی از عکاسی در کنار شما عزیزان خواهیم بود. همچنین می توانید برای دیدن عکس های دکوراسیون داخلی، به مطالب بخش تورهای آکا ایران مراجعه کنید.

تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com