آکاایران: پربازدیدترین طراحی فضای سبز در خانه های ایرانی !

بالکن، پاسیو، حیاط خلوت: در دنیای پر استرس امروزی داشتن یک فضای سبز در محیط زندگی می تواند آرامش از دست رفته را به شما بازگرداند، مهم نیست فضای سبز شما چه فضایی باشد بالکن، پاسیو و یا حیاط هر کدام از  این فضاها اگر طراحی منحصر به فردی در خود دارا باشند می تواند به سادگی آرامش از دست رفته را به شما بازگرداند. به همین منظور امروز در آکا ایران می خواهیم پربازدیدترین طراحی فضای سبز در خانه های ایرانی را برای شما به نمایش بگذاریم پس با ما همراه باشید.

آکاایران: پربازدیدترین طراحی فضای سبز در خانه های ایرانی !

طراحی فضای سبز
استودیو معماری ...

طراحی فضای سبز پاسیو و حیاط خلوت

در طراحی فضای سبز خانه حقیقی معمار پروژه در رابطه با دکوراسیون پاسیو می گویید: دوست داشتم حس آرامش و آسودگی در این فضا ایجاد کنم؛ برای همین یک حوض کوچک آبی فیروزه ای تهیه کردم و آن را در این فضا قرار دادم. تازه داخل حوضم را هم پر کردم از ماهی های قرمز کوچک. اگر شما دوست داشته باشید می توانید به جای حوض به آبنما فکر کنید؛ مخصوصا اگر فضای کوچکی دارید، آبنما برای تان مناسب تر است؛ آبنمایی با یک فواره کوچک که با یک پمپ مداربسته کار می کند. حالا فقط باید اینجا نشست و از صدای دلنشین آب و آرامش حاکم در فضا انرژی گرفت. مطلب چگونه پاسیوی خانه تان را دکور کنید؟ در این زمینه به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

امیر صادقی

طراحی فضای سبز در بالکن و ایوان

اگر می خواهید در طراحی فضای سبز خود از بالکن ها برای دور همی های عصر گاهی استفاده کنید، نباید فضای موجود خیلی شلوغ باشد و یا چشم انداز بیرون از خانه را پشت گیاهان پنهان کنید. یک زاویه بالکن را انتخاب کنید و گلدان های خوش آب و رنگ تان را در آن جا بچینید. مطلب ۹ ایده برای گلکاری در بالکن های فسقلی! ایده های بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار می دهند.

پربازدیدترین طراحی فضای سبز در خانه های ایرانی ! بالکن، پاسیو و حیاط خلوت
طراحی فضای سبز
گروه معماران مدام

طراحی فضای سبز و باربیکیو 

باربیکیوهای گازی و ذغالی یکی از گزینه های ایده آل برای طراحی فضای سبز حیاط ویلای شما محسوب می شود چرا که این مدل چند منظوره می تواند تمام خواسته ی شما را فراهم آورد. می توانید آن را در فضای آلاچیق، پاسیو و یا حیاط خود قرار دهید و ظاهر آن را متحول کنید. اگر شما هم قصد تهیه یک باربیکیو برای فضای سبز خود دارید بهتر است پیش از خرید به مطلب با باربیکیو خانگی از شب های بلند تابستان لذت ببرید! سری بزنید و مناسب ترین آن را برای فضای بیرونی خود انتخاب کنید.

گرین وود

شومینه در طراحی فضای سبز 

در روزهای سرد سال هیچ چیز دلنشین تر از لذت از هوای بارانی سرد زمانی در حالی که در جلوی شومینه نشسته اید نیست. شومینه سنگی در طراحی فضای سبز گونه های متفاوتی دارد که می توانید بسته به نوع محوطه و فضای سبز خود یکی از آن ها را برای خود انتخاب کنید. این نوع از شومینه ها از جنس گابیون است و می تواند چهره ی متفاوتی به فضای آلاچیق شما بدهد و ظاهر محوطه ی شما را منحصر به فرد نماید. اگر دوست دارید برای طراحی فضای سبز خود شومینه تهیه کنید بهتر است پیش از خرید به مطلب انواع شومینه فضای باز، ۱۵ چهره نوین گرما در محوطه! سری بزنید و با شومینه های مختلف آشنا شوید. 

پربازدیدترین طراحی فضای سبز در خانه های ایرانی ! بالکن، پاسیو و حیاط خلوت
امیر صادقی

انتخاب مبلمان در طراحی فضای سبز

در طراحی فضای سبز زمانی را برای در نظر گرفتن جایی برای نشستن اختصاص دهید. بیشتر برای پاسیو و یا بالکن خانه می توانید یک میز و چند مبل تهیه کنید. حالا هر وقت که دوست دارید می تواند عصرانه یا حتی وعده های اصلی غذایی را در این فضای سبز روح بخش میل کنید. همچنین می توانید برای روی مبل ها هم چند کوسن و بالش نرم رنگی کوچک به رنگ گل های شاد و رنگارنگ در نظر بگیرید تا راحت در آنجا استراحت یا مطالعه کنید. مطلب با مبلمان فضای باز به حیاط خانه زندگی ببخشید! در انتخاب مبلمان مناسب به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

طراحی فضای سبز
استودیو معماری ...

طراحی فضای سبز درب ورودی

عکس بالا متعلق به ورودی ساختمان برانوش است که در مطلب طراحی ساده و معمارانه آپارتمان مسکونی برانوش در جماران به شما معرفی کردیم. در طراحی فضای سبز  ورودی این ساختمان از لوورهای چوبی استفاده شده است. نحوه چینش این لوورها کاملا به سلیقه شما وابسته است، در بعضی قسمت های می تواند لوور ها را حذف کرد تا جا برای رشد گیاهان پشت آن وجود داشته باشد. در ضمن این لوورها می توانند یک سره باشند یا این که به وسیله جدا کننده های فلزی در طول آن ها فواصلی ایجاد شود که از یکنواختی و یکدستی آن بکاهد. این کاملا بسته به نظر شما و صد البته طول بالکن شما است. 

پربازدیدترین طراحی فضای سبز در خانه های ایرانی ! بالکن، پاسیو و حیاط خلوت
طراحی فضای سبز
گروه معماران مدام

سایبان در طراحی فضای سبز

سایبان های انواع و اقسام متنوعی دارند، نیاز نیست برای سایبان های خود از انواع سنتی آن استفاده کنید بلکه می توانید نمونه های مدرن آن را برای فضای بیرونی خود استفاده کنید، سازه های پارچه ای به دلیل انعطاف پذیر بودن به سادگی قابلیت تبدیل به انواع اشکال را دارند و می توانند فضای بیرونی منحصر به فردی برای شما ایجاد نمایند. اگر برای طراحی فضای سبز خود قصد خرید سایبان را دارید بهتر است به مطلب کدام سایبان برای فضای بیرونی شما مناسب است؟ سری بزنید و بهترین سایبان را برای خود انتخاب کنید. 

شرکت نوشین امرو...

آبنما در طراحی فضای سبز

آبنماهای پیش ساخته و آماده غالبا برای فضاهای داخلی استفاده می شوند اما شما می توانید از آن برای طراحی فضای سبز کوچک خود استفاده نمایید، این آبنماها در طرح، ابعاد و رنگ های مختلف ساخته می شوند و شما می تواند با توجه به بودجه و متراژ فضای خود از این آبنماها استفاده کنید و فضای حیاط خود را طراحی کنید. اگر برای طراحی فضای سبز خود قصد تهیه آبنما را دارید پیش از هر اقدامی به مطلب ۱۰ آبنمای امروزی برای حیاط کوچک خانه شما سری بزنید و آبنمای مناسب خودتان را استفاده کنید.

اکنون شما می توانید در قسمت اهالی فن آکا ایران با شرکت های متخصص در زمینه طراحی محوطه و فضای سبز آشنا شوید و از آن ها برای طراحی فضای سبز خود کمک بگیرید.

نویسنده:  ثمینا فراهانی | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com