آکاایران: با کمترین هزینه اتاق کودک خود را بازسازی کنید!

اتاق کودک: تولد ۱۰ سالگی رویداد بسیار مهمی است ما در این مطلب با یک طراح داخلی به نام  کیتی زائسکه که یک طراح داخلی است همراه می شویم که تصمیم دارد برای این رویداد مهم دکوراسیون اتاق پسرش را تغییر دهد.. او می گوید: «دو ماه قبل از تولد او، ما به او گفتیم که به افتخار دورقمی شدن سنش می خواهیم به او یک اتاق جدید هدیه کنیم.»

استفاده دوباره از تخت خواب و دراور، انجام دادن پروژه توسط خود اعضای خانواده، خرید وسایل قدیمی، و نیز خرید از حراجی ها باعث شد تا هزینه این بازسازی به میزان قابل توجهی کاهش یابد . آن ها در انتخاب وسایل و طراحی این اتاق به گونه ای عمل کردند که تا سال ها دیگر نیازی به بازسازی نباشد. زائسکه می گوید: «باید به این اتاق رنگ و انرژی کافی مناسب یک کودک ۱۰ ساله اضافه می کردیم و در عین حال باید سعی می کردیم که طراحی بیش از حد بچه گانه نباشد.» این اتاق به گونه ای طراحی شد که هنگامی که جک به سن دبیرستان برسد بتوان با کمی تغییرات اتاق را مناسب سن او کرد.

 

هنگامی که جک ۳ ساله بود این رنگ های اصلی و ستاره ها بسیار مناسب بودند اما اکنون اکثر وسایل موجود در اتاق بسیار کودکانه هستند.

 

اتاق کودک

پس از بازسازی: رنگ های روشن صندلی عثمانی مکعب شکل منبع الهامی برای رنگ های دیگر اتاق بودند که نمونه آن را در کاغذ دیواری فیروزه ای پشت دراور می توان دید. زائسکه برای صرفه جویی در هزینه ها از رنگی  که از رخت شوی خانه باقی مانده بود استفاده کرد.
او می گوید: «برای یک نوجوان داشتن جایی که در آن بتواند خود را ارئه کند و بیان گر احساسات او باشد بسیار مهم است.» جک در رنگ کردن مقوای پشت دراور کمک کرد. عرض این مقوا به اندازه عرض دراور (۱۲۰ در ۱۸۰ سانتی متر) و ضخامتش ۸ میلی متر است.
 

زائسکه خوب می دانست که باید یک برنامه ریزی دقیق برای فضاهای نگهدارنده وسایل مثل کتاب های درحال زیاد شدن، وسایل جادوگری، موسیقی ها، و دیگر اشیای مورد علاقه او انجام دهد. او می گوید: «می دانید وقتی یک تخت کوچک که روزی برای نگهداری از نوزاد استفاده می شد کم کم تبدیل به مکانی برای نگهداری از وسایل نقاشی و وسایل مدرسه می شود دیگر باید یک بازسازی اساسی در اتاق انجام داد.»

 

با کمترین هزینه اتاق کودک خود را بازسازی کنید! طراحی مقرون به صرفه

پس از بازسازی: فضای باز وسط اتاق به جک فضای کافی برای بازی با وسایل جادوگری و اسباب بازی های  دیگر می دهد.

 

 طراحی اتاق کودک با کمترین هزینه

 دکوراسیون مقرون به صرفه

پس از بازسازی: وقتی نوبت به تصمیم گیری در مورد پرده رسید، زائسکه اهمیت آن را به جک گوش زد کرد و جک یک پرده رنگارنگ و پر طرح ونقش انتخاب کرد. هر کدام از کتاب خانه ها نیز  قیمت نسبتا کمی داشتند. زائسکه هم چنین یک ورق فلزی به پشت هر کدام از آن ها اضافه کرد تا یک حس صنعتی در فضا ایجاد کند و در ضمن جک بتواند طراحی ها و نقاشی های خود را با آهن ربا به آن بچسباند.

 

 دکوراسیون ارزان

زائسکه از فروشگا های Ikea ودست دوم فروشی ها و حراج ها خرید کرد تا بتواند هزینه ها را تحت کنترل خود نگه دارد . جک اصلا اجازه نمی دهد که روی این صندلی به هم ریخته و شلوغ شود زیرا علاقه زیادی به آن دارد.

 

اتاق کودک

زائسکه این علامت جهت را از یک دست دوم فروشی خریداری کرد. او بعضی از وسایل مانند این علامت را زیر تخت خود پنهان کرد تا روز تولد به عنوان سوپرایز به جک بدهد.

 

زائسکه برای این که فضای اتاق در سال های آینده هم مناسب جک باشد چند چیز دیگر به اتاق اضافه کرد.

 

مجموعه سنگ های جک در همه جای اتاق پخش شده بود زیرا او فضای مناسبی برای نگهداری از آن ها در اختیار نداشت. اکنون این سنگ ها در سبدی زیر یک میز شیشه ای کنار هم جمع شده اند.

 

با کمترین هزینه اتاق کودک خود را بازسازی کنید! طراحی مقرون به صرفه

جک در سرهم کردن و رنگ کردن کتاب خانه ها کمک کرد. برخی از پروژه های اُریگامی او با غرور بر روی کتاب خانه قرار گرفته اند.

 

 طراحی اتاق کودک با کمترین هزینه

قفسه های شش ضلعی فضایی برای قراردادن کتاب ها و وسایل مورد علاقه جک در اختیار او قرار داده اند.

 

 دکوراسیون مقرون به صرفه

زائسکه این سنگ های بلورین برزیلی را از همان آنتیک فروشی خرید که علامت جهت را خریده بود و از آن به عنوان نگهدارنده کتاب ها استفاده کرد.

 

 دکوراسیون ارزان

یکی دیگر از مواد طبیعی به کاررفته دستگیره های دروار هستند .

 

اتاق کودک

هفته آخر بازسازی و نصب وسایل، جک به خانه مادربزرگش رفت تا بتواند اتاق کامل شده را یک جا ببیند. همان طور که می بینید او به شدت از اتاق جدیدش راضی است. زائسکه می گوید: «او علاقه زیادی به نتیجه نهایی داشت، زیرا خود او در فرایند آن تاثیرگذار بود.»
او اکنون زمان بیش تری را در این اتاق می گذراند. زائسکه می گوید: «برادر کوچک تر او هم علاقه زیادی به این اتاق پیدا کرده است و اکنون مشغول یادداشت چیزهایی است که می خواهد در تولد ۱۰ سالگی اش در اتاق خواب جدیدش داشته باشد.»
 

آیا شما چنین کاری را برای فرزندتان انجام داده اید؟ اگر این کار را کرده اید می توانید آن را با ما در میان بگذارید و عکس های قبل از بازسازی و پس از بازسازی را در اختیار ما قرار دهید تا از خانه شما گزارشی تهیه کنیم و در آکا ایران قرار دهیم.

برای مشاهده عکس های اتاق کودک و ایده گرفتن به اینجا سر بزنید.

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com