فنگ شویی پاییزی - دکوراسیون
فنگ شویی, فنگ شویی پاییزی, فنگ شویی در پاییز, پاییز, فصل پاییز, آموزش فنگ شویی, عناصر فنگ شویی, فنگ شویی در دکوراسیون, فنگ شویی برای پاییز, بهترین فنگ شویی

آکاایران: فنگ شویی پاییزی

آکاایران فنگ شویی پاییزی

با فرا رسیدن فصل زیبای پاییز باید تلاش کنیم با کمک فنگ شویی تغییراتی در خود و دکوراسیون خانه خود به وجود آوریم تا هرچه بیشتر به آرامش جسمی و روحی دست پیدا کنیم و خود را به طبیعت، عمیق تر پیوند بزنیم. در این مطلب ابتدا به نکاتی از فنگ شویی برای سلامتی جسم و روح می پردازیم و سپس در رابطه با دکوراسیون پاییزی خانه به کمک فنگ شویی، مواردی را بیان می کنیم.

به گزارش آکاایران شلوغی ها و به هم ریختگی های گوشه و کنار خانه را مرتب کنید تا ذهنی پاک و آسوده داشته باشید. به هم ریختگی در خانه آثاری از رکود، تباهی و پوسیدگی در ضمیر ناخودآگاه ما به وجود می آورد و نشان دهنده عدم توجه ما به مسائل مهم و اساسی زندگی است. گوشه و کنار خانه خود را جمع کنید و مبلمان و لوازم اضافی را از سر راه عبور بردارید. کمدهای خود را نیز تمیز و مرتب نگاه دارید.

پاییز فصل رنگ ها است. در این ایام گل ها، میوه ها، آسمان و زمین همگی رنگی پاییزی به خود می گیرند. برای نمایش پاییز در خانه خود، لباس هایی با رنگ های گرم پاییزی مانند قرمز و زرد بپوشید و حتی لوازمی با رنگ های گرم پاییزی در حمام خود قرار دهید تا در روزهای سرد، احساس سرما نکنید.

از دیدگاه فنگ شویی، سلامتی و تندرستی تنها زمانی امکان پذیر است که ما خود را به طبیعت پیوند بزنیم. بوی خوش یکی از واسطه هایی است که میان ما و طبیعت ارتباط برقرار می کند و به همین دلیل بوی خوش در خانه، خاصیت درمانی دارد. از این رو، استفاده از شمع ها و دیگر اشیای معطر و خوشبو را در منزلتان فراموش نکنید.

به فکر قرار دادن یک آبنما در گوشه ی جنوب غربی خانه خود باشید. از نظر فنگ شویی، وجود آب در خانه به زندگی شما برکت می دهد و صدای آن شما را به طبیعت نزدیک تر می کند.

از دیدگاه فنگ شویی، رنگ قرمز یکی از مهمترین رنگ ها و نمایانگر عنصر آتش است. این رنگ سمبل هیجان، شانس، انرژی و اشتیاق است و سطح انرژی را در خانه بالا می برد. اگر در محیط خانه شما عنصر آتش به اندازه کافی وجود داشته باشد، احساس عشق، شادی و خوش شانسی در شما افزایش می یابد. از این رو تا جایی که می توان از رنگ قرمز برای دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. همچنین بهتر است برای حفظ تعادل عنصر آتش در دکوراسیون خانه، این رنگ را بیشتر برای قطعات دکوراتیو مانند مجسمه، عکس، یا کتاب در نظر بگیرید.

در فصل پاییز، درست کردن دسته گل یا حلقه ای از گلی که گل های آن خورد، پژمرده یا آویزان باشد، کاری اشتباه است. از دیدگاه فنگ شویی، بهترین گل برای تزیین، گل داوودی است. چه تازه و طبیعی باشد چه خشک شده یا مصنوعی. زیرا این گل سمبلی از شانس، پول، نگهداری، ازدواج و طول عمر محسوب می شود و هرچه حلقه گل بی عیب و نقص و صحیح و سالم تر باشد و مدت بیشتری باقی بماند، شانس، سلامت و زندگی شما بهتر خواهد بود.

پورتال رنگی – فنگ شویی پاییزی
منبع: مجله “طراحی منزل” ، شماره ۷۷، آبان ۱۳۹۳

منبع :

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :