به کار بردن فنگ شویی در دکوراسیون شیک منزل
به کار بردن فنگ شویی در دکوراسیون شیک منزل ،فنگ شویی در دکوراسیون،بهترین دکوراسیون در فنگ شویی منزل،دکوراسیون شیک و فنگ شویی

آکاایران: به کار بردن فنگ شویی در دکوراسیون شیک منزل

آکاایران: به کار بردن فنگ شویی در دکوراسیون شیک منزل 

فنگ شویی در انتخاب رنگ های دکوراسیون منزل می تواند فضایی ارام بخش و بسیار دلپذیر و شیک رابه ارمغان آورد. انتخاب رنگ اتاق کار زیاد سهولت نیست. رنگی که انتخاب می کنید باید شما را شاد کند، اتاق را بزرگ نشان دهد و خسته کننده نباشد. بنابر این بهتر است برای انتخاب رنگ کمی هم از فنگ شویی کمک بگیریم تا همیشه در فضای خانه آرامش داشته باشیم.

ابتدا نقش رنگ در فنگ شویی را بشناسیم

رنگ ها نقش مهمی در فنگ شویی ایفا میکنند زیرا تن ارتعاشات آن باعث می شود سطح انرژی چی در فضا کم یا زیاد شود. انتخاب درست یا اشتباه رنگ روی ذهن و تعادل احساس تاثیر می گذارد. علاوه بر اصول فنی باید بدانید که هر رنگ در چه فضایی کارایی بیشتری دارد.

درنظر بگیرید که چه کسی بیشتر از اتاق استفاده میکند

این مهم ترین چیزی است که باید قبل از انتخاب رنگ اتاق درنظر بگیرید. بعنوان مثال اگر میخواهید اتاق کودک را رنگ کنید انتخاب رنگ قرمز برای هر چهار دیوار اتاق خواب آرامش خواب را از کودک می گیرد.

برای اتاق های شلوغ و پر جنب و جوش از رنگ های آتشین استفاده کنید

برای اتاق های فعال مثل اتاق غذاخوری و اتاق ورزش رنگ هایی مثل قرمز، نارنجی و زرد مناسب است. اگر دوست ندارید از این رنگ های تند در اتاق ها استفاده کنید می توانید در راهروها بعنوان پویاترین قسمت خانه از این رنگ ها استفاده کنید.

رنگ قرمز را فقط به این دلیل که رنگ شانس است انتخاب نکنید

یکی از اشتباهاتی که بیشتر مردم می کنند این است که از رنگ قرمز فقط به خاطر این که شنیده اند رنگ شانس است استفاده می کنند. اگر از رنگ قرمز متنفر باشید اما بر اساس قوانین فنگ شویی درب ورودی را قرمز کنید هر زمان که وارد خانه می شوید دچار ناامیدی و غمزدگی خواهید شد.

رنگ های آرام بخش برای اتاق های ساکت

از رنگ های خنثی، سبز و آبی در اتاق هایی که نیاز به آرامش دارند استفاده کنید. مثل اتاق خواب و اتاق نشیمن.

اگر به رنگ سیاه علاقه دارید تعادل ایجاد کنید

در فنگ شویی مشکی رنگ مناسبی برای آشپرخانه یا اتاق خواب نیست چون رنگ سنگینی است. اما اگر به این رنگ علاقه دارید کمی تعادل ایجاد کنید. بعنوان مثال در اتاق خواب فقط یکی از دیوارها را مشکی کنید مثل دیوار پشت تخت و یا طرح و نقش به ترکیب رنگ های اتاق اضافه کنید.

در انتخاب رنگ سفید دقت کنید

مردم رنگ سفید رو یک رنگ خنثی می شناسند اما فنگ شویی رنگ سفید رو یکی از رنگ های تند می داند. اگر به دنبال تازگی رنگ سفید هستید بهتر است از رنگ خاکستری استفاده کنید.

در استفاده از رنگ های خنثی احتیاط نکنید

نمای کاملا خنثی فضایی دلپذیر و هوشمندانه می سازد و اگر کمی هم طرح به آن اضافه کنید زیباتر و متعادل میشود. مثل میز سنگی، یا قالیچه کنف. اضافه کردن رنگ های متالیک هم شفافیت دکور را دو چندان میکند.

در ترکیب رنگ ها دقت کنید

با رنگ ها بازی کنید تا زمانی که بتوانید ترکیب رنگ مناسب را انتخاب کنید. بعنوان مثال درکنار رنگ زرد از رنگ های سفید، سیاه، خاکستری، بژ و یا شتری استفاده کنید. و یا اگر از ترکیب رنگ سبز و آبی در خانه استفاده کرده اید کمی هم از رنگ های خانواده آتش یا زمین مثل قرمز یا قهوه ای درکنار آنها استفاده کنید.

راهنمای رنگ ها

میتوانید در انتخاب رنگ از این راهنما استفاده کنید اما قبل از هر چیزی ابتدا به اهداف و نیازهایی که در ذهن و روحتان احساس میکنید توجه کنید.

قرمز- رنگ محرک
نارنجی- رنگ شادی بخش
زرد و طلایی- نماد قدرت، سلامت، صبر و معرفت
سبز- رنگ رشد و شروع تازه مثل بهبود و تازگی
سبز-آبی- رنگ جوانی، شروع تازه و اعتماد به نفس
آبی تیره- رنگ تفکر و معرفت. اما در فرهنگ چینی آبی تیره رنگ سوگواری است.
بنفش- رنگ معنویت، ماجراجویی و خوشبختی
سیاه- رنگ سیاه رنگ تفکر و معما
سفید- رنگ روشنی، پاکی و علاقه
خاکستری- پیوند هماهنگ و موزون سیاه و سفید
قهوه ای- امنیت و استقامت
صورتی- نماد عشق و رابطه

.

منبع : parsnaz.ir

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :