مدل مبل تخت خواب شو جدید
چهار عامل اصلی در انتخاب تخت خواب تاشو مؤثر است که بسیاری از افراد از خرید آن دوری می کنند ما در ادامه می‌خواهیم به این چهار مورد اشاره کنیم


امروزه به علت کم بودن فضا در آپارتمان‌ها و خانه‌ها بیشتر افراد به دنبال استفاده بهینه از فضای موجود در منزل خود هستند. قرار دادن وسایل ضروری در یک محیط کوچک بسیاردشوار است. به‌ دلیل‌ همین کمبود جا یک معضل جدی برای خانواده‌ها شده است. بدین خاطر در طراحی وسایل و مبل تخت خواب شو یک نفره به این معضل توجه شده است تا وسایلی ساخته شوند که کمبود جا را به‌ روشی برطرف کنند و از همه ی وسایل استفاده شود. در طراحی دکوراسیون‌های جدید ازبین‌ بردن کمبود فضا یکی از نکات بسیار با اهمیت می باشد

.
پیدایش تخت خواب تاشو
باتوجه‌ به کمبود فضا و پررنگ‌تر شدن اهمیت شیوه چیدمان وسایل در دکوراسیون‌ها، بعضی وسایل دچار تغییراتی شدند. یکی از این وسایل که باتوجه‌به نیاز افراد طراحی وتولید شد، تخت خواب تاشو است.
این تخت خواب‌ها هم اکنون طرفداران بسیاری یافته است. با خرید این تختخواب مشکل داشتن فضای کم تا حد زیادی حل می‌شود و افراد می‌توانند از فضای در دسترس خود به بهترین نحو ممکن استفاده نمایند.
تختخواب‌های تاشو در مقایسه با تختخواب‌های معمولی شامل قیمت بیشتری هستند اما باتوجه‌به استفاده‌ای که دارند برخی اوقات خریدن این‌ نوع تخت‌ها به‌صرفه‌تر است.
در برخی از دکوراسیون‌های امروزی، یکی از اجزای ثابت و مشترک میان آنها نوع تخت خواب دو نفره ارزان با قیمت است. مدل این تخت از نوع تاشو است که به‌ خاطر استفاده از حداکثر از فضای موجود است.
تخت تاشو چه مزایا و معایبی دارد؟
مانند سایروسایل تختخواب تاشو هم شامل یک سری مزایا و یک سری معایب است. درنظرگرفتن مزایا و معایب و در نهایت تصمیم به خرید این تخت‌ها به خود افراد وابسته است.


مزایای تختخواب تاشو
این تخت‌ها به سبب نوع کاربری که دارند مزیت‌هایی برای آپارتمان‌های با فضای کم دارند. از جمله این مزیت‌ها می‌توان به اشغال کمتر فضا است. با قراردادن این تخت در اتاق‌خواب، استفاده بهینه جهت فضای موجود در اتاق اتفاق خواهد افتاد. اشغال کمتر فضا در نهایت سبب می‌شود که شما بتوانید وسایلی را که دوست دارید در دکوراسیون شما حضور داشته باشند، در دکوراسیون خود استفاده کنید.
جهت پیشگیری از به‌هم‌ریختگی اتاق استفاده از این نوع تخت سبب می‌شود در زمان استراحت کردن آن را باز کنید و پس از استراحت آن را جمع کنید تا فضای اتاق خلوت‌تر شود.
یکی دیگر از مزیت‌های تختخواب تاشو فرم ویژه آن است که شما می‌توانید وسایل خود را داخل آن بچینید. در بعضی از مدل‌ها، حتی بخشی برای قراردادن وسایل آرایشی، قفسه و کمد وجود دارد که با چیدن وسایل داخل آنها دکوراسیون زیبایی برای خود ایجاد کنید.
داشتن طرح‌های و رنگ‌های گوناگون نیز از جمله مزیت‌های تختخواب است که هر فرد با هر سلیقه و نظری می‌تواند یک مدل را خریداری کند. به لطف طراحی مدل‌های امروزی، این روزها می‌توان با این مدل تختخواب نیز فضای زیبا و شیکی برای خانه ساخت


معایب تخت تاشو
در کنار مزایایی که در بالا گفته شد تختخواب تاشو شامل معایبی نیز هست. هزینه بیشتر نسبت به بقیه ی تختخواب‌ها نخستین عیب این‌گونه تخت است. دومین عیب این‌ نوع تختخواب‌ها امکان جابه‌جایی آنها است. زیرا این تخت‌ها برای فضای مخصوص ساخته و نصب می‌شوند به‌ آسانی نمی‌توانید آنها را جابه‌جا کنید.
اندازه این تختخواب‌ها بطور معمول با اندازه فضای اتاق باید متناسب باشد. درصورتی‌که تختخواب بزرگ‌تر باشد، امکان نصب در اتاق وجود ندارد. به همین علت باید درزمان  خرید تخت خواب به سایز تخت و فضای اتاق دقت کرد.
جنس تخت تاشو
در هنگام خرید تخت، باید به یک مسئله بسیار دقت کنید و آن هم جنس تخت است. تخت‌ها با متریال‌های گوناگونی ساخته می‌شوند که هرکدام کیفیت خودشان را دارند. اما اگر به دنبال خرید یک تخت مقاوم و شیک هستید، بهترین جنس برای تخت، تختخواب‌های ام‌دی‌اف می باشد، بهترین کیفیت را در مقایسه با سایر مواد دارند. عمر طولانی ومقاومت بالا درعین زیبایی از جمله نکات مثبتی است که این تخت‌ها دارند.
قیمت تختخواب‌های تاشو
مانند قیمت میز ناهار خوری عوامل گوناگونی در تعیین قیمت تختخواب تاشو تاثیر گذارهستند. یکی از این عوامل، جنس پروفیلی است که در تخت مورد استفاده قرار می گیرند. این پروفیل‌های فلزی هرچقدر که ضخیم‌تر باشند، کیفیت بهتری خواهند داشت. به همین دلیل هرچقدر پروفیل به‌کاررفته در تخت ضخیم‌تر باشد، قیمت آن هم بالاتر می‌رود.
دومین عاملی که در قیمت تخت قابل تاثیراست جنس باکس آن است.معمولا اکثر باکس‌ها از جنس نئوپان یا چوب هستند. هم اکنون تخت‌هایی که باکس آنها از ام‌دی‌اف است قیمت بالاتری دارند. همین ام‌دی‌اف هم اگرکه خارجی باشد، قیمت را کمی بالاتر می‌برد.
یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در قیمت تخت، اندازه آن است. البته اندازه تخت در کنار جنس تخت تعیین‌کننده قیمت آن است. کلا، در زمانی که این مقاله نوشته می‌شود بازه قیمت تخت تاشو بین ۵ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان است. البته باید دقت داشت که این تختخواب‌ها، کار چندین وسیله را از نمونه کمد، میز و انجام می‌دهد؛ بنابراین نباید با دیدن قیمت بالا از خریدن آن جلوگیری کرد.
عوامل تاثیرگذار در خرید تخت خواب تاشو
چهار عامل اصلی در انتخاب تخت خواب تاشو مؤثر است که بسیاری از افراد از خرید آن دوری می کنند ما در ادامه می‌خواهیم به این چهار مورد اشاره کنیم:
کیفیت پایین مواد مورد استفاده
به‌‌عنوان مهم‌ترین فاکتوردر انتخاب تخت خواب تاشو می توان کیفیت پایین مواد و یراق آلات استفاده شده در آن را اشاره کرد. استفاده از محصولی که کلا از ام دی اف باکیفیت بالا و فشردگی کافی تولید شده است می‌تواند پاسخی برای عدم خرید استفاده کنندگان باشد. اگر محصول خریداری‌شده به‌طور کامل از مرغوب ترین مواد تهیه نشده باشد سبب می شود سر و صداهای نابهنجار رخ داده و طول عمر پایینی داشته باشد که در مورد تخت خواب‌های تاشو این مورد صحیح است.
· عدم ضمانت و پشتیبانی فنی
این عامل به عنوان دومین عامل عدم خرید تخت خواب تاشو به شمار می رود. نصب و راه‌اندازی اولیه به‌‌عنوان یکی از فنی‌ترین مراحل در استفاده مطلوب از تخت خواب است، به همین دلیل اگر پشتیبانی کافی خدمات پس از فروش به درستی صورت نگیرد کوچک‌ترین نقص به عمل آمده سبب ایجاد یک دغدغه بزرگ برای خریداران می شود.بسیاری از تخت خواب‌های تاشو بدون خدمات پس از فروش ارائه می شود

مدل مبل تخت خواب شو جدید

عدم داشتن زیبایی ویژه و به‌روز نبودن طراحی
در واقع کاربران می‌خواهند برای کالایی هزینه کنند که شامل حس زیبایی باشد و رضایت در انسان‌ها را تأمین کند. تخت خواب تاشو به علت تزئینات کم، زیبایی ویژه ای ندارد و تنوع در طراحی کمی در آن دیده می شود.
· متناسب نبودن با ابعاد اتاق و رنگ‌بندی‌های محدود
افراد علاقه مند به دکوراسیون، ترجیح می دهند دکوراسیون منزل خود را براساس سلیقه خود بچینند. این کار سبب می‌شود تا بخواهند از تنوع محصولات و رنگ‌بندی‌های موجود استفاده کنند. باید بیان کرد هارمونی رنگی مجموعه‌ای تخت خواب تاشوی دیواری خیلی کم بوده و یکی از دلایل عدم خرید کاربران است.
مواردی که به آن اشاره شد به‌‌عنوان اساسی ترین معضل پیش رو در استفاده از تخت خواب‌های تاشو حساب می‌شود که بسیاری از افراد با خواندن آن از خرید تخت خواب‌های تاشو اجتنناب می کنند. اگر بتوان کالای موردنظر را از یک شرکت معتبر و متخصص تهیه کرد عوامل بالا به حداقل خود می‌رسد.
مزایای خرید تخت خواب از شرکت معتبر
شرکت‌های معتبر به علت داشتن سابقه و اعتبار خود تلاش می کنند عرضه محصولات را به طور درست انجام دهند. شرکت‌های معتبر سعی می کنند کالای خود را با ضمانت‌نامه کتبی و واقعی ارائه کرده و خدمات پس از فروش مناسبی به مشتریان ارائه دهند. وجود شرکت های معتبر این اطمینان خاطر را به افراد می‌دهد تا تنوع ویژه ای در محصولات خود ارائه کرده و احتیاجات مشتریان را در نظر بگیرند. همینطور اجناس تولیدی شرکت های معتبر شامل قیمت های منطقی و رقابتی است.
نتیجه‌گیری
امروزه خانه‌ها و آپارتمان‌هایی با فضای کم سبب شده است که دکوراسیون‌های منازل به‌ دشواری چیده شوند. به‌ علت کمبود فضا، ییشتر دکوراسیون‌ها یا ناقص چیده می‌شوند یا به صورتی چیده می‌شوند که همه چیز درهم برهم می‌شود و نتیجهٔ آن شلوغی بیش از حد خانه است.

یکی از این راه حل ها، تولید تختخواب‌های تاشو است که در هنگام احتیاج به‌عنوان تخت استفاده شود وزمانی که به تخت نیاز نباشد بتوان آن را جمع کرد و کمدهای قرارگرفته شده در آن را استفاده کرد.
تختخواب تاشو در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی ساخته و تولید می‌شوند و برای هر سلیقه‌ای حداقل یک نمونه در بازار موجود است. در هنگام خرید تختخواب تاشو باید به نکاتی توجه داشت. از جمله این نکات، جنس تخت، اندازه تخت است. مقاوم ‌ترین تخت تاشو، تختخواب‌های تولید شده با ام‌دی‌اف است که در رنگ‌های متنوعی به بازار عرضه شده‌اند و شما می‌توانید باتوجه‌به سلیقهٔ خود تخت مد نظر را خریداری کنید.
کاربران از تخت خواب تاشو چه انتظاراتی دارند
تخت های تاشو در انواع طرح و رنگ‌های متنوع برای سلیقه های گوناگون در بنیزما وجود دارد که می‌‌توان با توجه به سلیقه خود یک انتخاب مناسب داشته باشید. استفاده‌کنندگان از این نوع تخت خواب نظرات متنوعی دارند، بعضی از افراد اعتقاد دارند تخت خواب‌های تاشو و جک دار برای منازلی مناسب است که دارای فضای کوچک هستند و هنگامی می‌‌توان از آن استفاده کرد که دارای جنس بسیار خوبی باشد و به طور تکی در اتاق قرار نگیرد

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :