اصول و نکات کلیدی برای طراحی دکوراسیون خانه های کوچک و نقلی ایرانی
اصول دکوراسیون خانه های کوچک,دکوراسیون خانه های ایرانی زیبا,دکوراسیون خانه های ایرانی قدیمی,دکوراسیون خانه های ایرانی سنتی,دکوراسیون خانه های ایرانی,دکوراسیون خ

آکاآپ:با توجه به مدل آپارتمانی خانه های امروزی و کوچک بودن فضای خانه ها، شاید چیدمان منازل کمی سخت به نظر برسد، اما روش های زیادی وجود دارد که با بهره گیری از آنها می توان فضای داخلی منازل کوچک را به گونه ای اصولی و شیک طراحی نمود.

Image result for ‫طراحی دکوراسیون خانه های کوچک ایرانی‬‎

بسیاری از افراد که خانه های کوچک دارند، دغدغه چیدمان وسایل و دکوراسیون همیشه ذهن آنها را درگیر می کند.طراحی و دکوراسیون کردن خانه های کوچک نیازمند رعایت نکات و قوانین خاصی است زیرا اگر در طراحی خانه های کوچک اصولی عمل نکنید خانه تان کوچکتر از آنچه که هست به نظر میرسد اما با دانستن و رعایت کردن قوانین دکوراسیونی میتوانید خانه ای ایده آل طراحی کنید. این مقاله از مجموعه مقالات طراحی دکوراسیون آکاآپ، اصول و نکات کلیدی برای طراحی دکوراسیون خانه های کوچک و نقلی ایرانی را به شما آموزش میدهیم . که با رعایت این نکات میتوانید بهترین استفاده را از فضای خانه کوچک تان داشته باشید و از همه مهمتر زیباترین دکوراسیون را برای خانه یتان به ارمغان بیاورید . 

- یک اصل مهم که در طراحی دکوراسیون خانه های کوچک و نقلی وجود دارد این است که نباید دکوراسیون خانه را با وسایل ریز و تزیینات غیر ضروری خیلی شلوغ کنید، از تزیینات دیوار ها کم کنید و برای وسایل منزل تا میتوانید طرفدار سادگی باشید نه طرح های شلوغ و درهم برهم.

-انتخاب وسایل مناسب و چندکاره امروزی و مناسب برای خانه های کوچک از قبیل کابینت ها و اپن در مدل های جدید و نیز انواع مبلمان از قبیل مبل تاشو و مبلمان ال کارایی زیادی داشته و علاوه بر جمع و جور شدن فضای خانه می تواند دکوراسیون زیبا و دلنشینی را در منزل ایجاد نماید. 

- رنگی که برای دکوراسیون منزل تان انتخاب میکنید فوق العاده تاثیرگذار است و میتواند خانه را دلباز و یا دلگیر نشان دهد، سعی کنید با رنگ های روشنی مثل سفید، صورتی، لیمویی و یاسی به منزل کوچک تان روح ببخشید .

چیدمان منزل کوچک

-نورپردازی فضاهای کوچک یکی از اصولی است که در طراحی داخلی منازل کوچک باید لحاظ شود. زیرا رنگ های تیره و استفاده از نور کم می تواند فضای منزل را کوچک نشان دهد، از این رو در هنگام طراحی منازل آپارتمانی و یا خانه های کوچک می توان از نورهای طبیعی زیاد و یا نورهای مصنوعی استفاده کرد، به کار بردن این شیوه، ضمن بزرگنمایی خانه موجب زیباتر شدن فضای منزل خواهد شد.

- در طراحی دکوراسیون خانه های کوچک ایرانی نباید فضاهای پرت را دست کم گرفت، از فضاهای پرت، کنج ها و فرورفتگی ها به بهترین شکل استفاده کنید و آن ها را به حال خودشان رها نکنید.

- استفاده از آینه در دکوراسیون خانه های کوچک بهترین کاری است که میتوانید انجام دهید، آینه های قدی که هزینه چندانی هم ندارند باعث بزرگتر دیده شدن خانه میشوند.

طراحی آپارتمان کوچک

- مبلمان های سلطنتی و بزرگ برای خانه های کوچک انتخاب نکنید بهترین مدل مبلمان برای اینجور خانه ها مبلمان های ال شکل هستند که بسیار جمع و جور اند.

- برای پرده و روکش مبلمان از پارچه هایی با طرح های شلوغ استفاده نکنید همچنین برای کاغذ دیواری طرح های ساده تر را انتخاب کنید.

رنگ دکوراسیون منزل

رنگ مناسب دکوراسیون منزل کوچک

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :