ایده های جالب برای جدا کردن آشپزخانه از پذیرانی در طراحی دکوراسیون
در این مطلب از اکا, راهکارها و ایده های خلاقانه و جذاب برای جداسازی پذیرایی و آشپزخانه در طراحی دکوراسیون منزل را مشاهده خواهید کرد

 

جدا کردن آشپزخانه از اتاق نشیمن

آکاایران: امروزه با افزایش جمعیت، خانه ها کوچک تر از گذشته طراحی می شوند. به همین دلیل برای این که در داخل خانه فضایی باز ایجاد شود، تلاش می شود تا جای ممکن دیوار ها کمتر شوند. همین موضوع باعث شده است که آشپزخانه های امروزی در بیشتر مواقع به شکل اپن و باز طراحی شوند تا هم فضا بزرگ تر دیده شود و هم نقاط مختلف خانه با یکدیگر در ارتباط باشند. اما هر چه قدر هم که این فضا باز باشد، لازم است که با روش های مختلف، فضای آشپزخانه از اتاق نشیمن جدا شود تا هر کدام به عنوان فضایی مستقل دیده شوند.

در این مقاله از مجموعه مقالات اکا, سعی داریم، راهکارهایی برای جداسازی پذیرایی و آشپزخانه را به شما نشان بدهیم. با ما همراه باشید.

روش های جداسازی پذیرایی و آشپزخانه :

قرار دادن کابینت و یا جزیره :

اولین و معمول ترین روش استفاده از کابینت و جزیره است. این روش نه تنها به جداسازی پذیرایی و آشپزخانه کمک می کند بلکه با قرار دادن کابینت، فضای بیشتری برای قرار دادن وسایل آشپزخانه به وجود می آورید.

وجود یخچال، گاز، سینک ظرفشویی و یک فضا برای کار کردن، باعث می شود تا آشپزخانه به عنوان فضایی مجزا از خانه به شمار رود. مدت های طولانی آشپزخانه تنها مکانی ساده برای آماده کردن غذا و پخت و پر به شمار می رفت. اما امروزه این برداشت تغییر کرده است. اکنون آشپزخانه به عنوان مکانی اجتماعی در قلب خانه به شمار می رود. به همین دلیل آشپزخانه های بازی که محیط زندگی را به آشپزخانه متصل می کنند، در سال های اخیر طرفداران بسیاری یافته اند. زیرا تا زمانی که ابعاد خانه اجازه دهد، آشپزخانه عنصر ارتباطی مهمی به شمار می رود.

جزیره آشپزخانه نیز در این ارتباط بسیار تاثیر گذار است. این جزیره ها را هم می توان به عنوان میز غذاخوری و هم به عنوان فضایی برای آشپزی مورد استفاده قرار داد. علاوه بر این موارد، جزیره آشپزخانه یک کاربرد دیگر نیز دارد؛ این جزیره ها بر اساس نقطه ای که قرار داده می شوند می توانند به عنوان یک جدا کننده آشپزخانه از اتاق نشیمن به کار برده شوند.

 

قرار دادن دیوارهای کوتاه :

با قرار دادن دیوارهای کوتاه بین آشپزخانه و پذیرایی می توانید این فضاها را از هم جدا کنید.

جدا کردن اتاق پذیرایی از آشپزخانه, جداسازی آشپزخانه و پذیرایی, روش های جدا کردن آشپزخانه و سالن پذیرایی

قرار دادن میز غذاخوری :

یکی از ساده ترین راه ها برای جدا کردن آشپزخانه از اتاق نشیمن، استفاده از میز غذاخوری است. یک میز غذاخوری مستطیلی برای این منظور بسیار کارآمد خواهد بود، زیرا می تواند اتاق را به صورت طولی از یکدیگر جدا کند. میز های مربعی و یا دایره ای برای این منظور نمی توانند فضای مناسبی ایجاد کنند. یکی دیگر از نکات مثبت یک میز غذا خوری بزرگ این است که می توان آن را برای بسیاری از فعالیت های دیگر نیز به کار برد. برای مثال بعد از مدرسه می تواند به عنوان میز تحریر بچه ها مورد استفاده قرار بگیرد. هم چنین نسبت به یک جزیره آشپزخانه نیز بسیار اقتصادی تر خواهد بود.

جدا کردن آشپزخانه از اتاق پذیرایی با میز غذاخوری

  •  

قرار دادن مبلمان و کاناپه :

یکی دیگر از روش های ساده برای جداسازی پذیرایی و آشپزخانه، قرار دادن کاناپه بین آشپزخانه و پذیرایی می باشد.

روش های جداسازی پذیرایی و آشپزخانه, راههای جداسازی پذیرایی و آشپزخانه, نکاتی برای جداسازی پذیرایی و آشپزخانه

قرار دادن قفسه و طبقه، بین آشپزخانه و پذیرایی :

برای جداسازی پذیرایی و آشپزخانه، می توانید از قفسه استفاده کنید. در این قفسه ها هر چیزی می توانید قرار بدهید.

نحوه ی جداکردن پذیرایی و آشپزخانه, جدا کردن اتاق پذیرایی از آشپزخانه, جداسازی آشپزخانه و پذیرایی

استفاده از دیوارهای دیوارهای باز :

شما می توانید از دیوارهای باز حریمی برای آسپزخانه ی خود ایجاد کنید  از این دیوارها به صورت حلال و یا حتی می توانید از دیوارهای صاف استفاده کنید.

متن طرح های محرم قابل ویرایش,طرح های مختلف محرم,وب سایت پارس گرافیک

استفاده از دیوارهای کلاسیک :

اگر از پیچیدن بوی غذا در سالن پذیرایی خشنود نیستید می توانید از دیوارهای کلاسیک استفاده کنید. این روش علاوه بر جداسازی پذیرایی و آشپزخانه، به داشتن حریم در آشپزخانه و خروج کمتر بوی غذا به سالن پذیرایی، کمک می کند.

دیوارهای کلاسیک، انواع مختلفی دارد و می توانید با توجه به دکوراسیون خانه ی خود فضای آشپزخانه و پذیرایی را از هم جدا کنید.

طرز جداسازی پذیرایی و آشپزخانه, راهکارهایی برای جداسازی پذیرایی و آشپزخانه, نحوه ی جداکردن پذیرایی و آشپزخانه

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :