جلوگیری از ریزش اشک با پیاز، جلوگیری از اشک در پیاز خرد کردن
جلوگیری از ریزش اشک با پیاز,جلوگیری از اشک ریختن هنگام پیاز خرد کردن,ریزش اشک در پیاز خرد کردن,جلوگیری از اشک در پیاز خردکردن,روشهای جلوگیری از ریزش اشک در پیاز

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد جلوگیری از ریزش اشک هنگام پیاز خرد کردن را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگام خرد کردن پیاز و یا سالاد درست کردن وقتی سر و کارتان با پیاز می افتد، اشک از چشمان تان سرازیر شود. تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا وقتی با پیاز سر و کار داریم، اشک هایمان جاری می شود؟

جلوگیری از ریزش اشک با پیاز,جلوگیری از اشک در پیاز خردکردن,اشک ریختن در پیاز خردکردن

جلوگیری از ریزش اشک

هنگامی که شما پیاز را می برید، سلول های پیاز پاره می شوند. در سلول های پیاز دو ماده اصلی وجود دارد یکی آنزیمی به نام آلیناز و دیگری ماده ای به نام گوگرد. ترکیبات گوگردی به وسیله آنزیم آلیناز تجزیه شده و ترکیبات ناپایدار گوگردی تولید می کنند که بلافاصله در فضا پخش می شوند و این گاز است که کار خودش را می کند وقتی این گاز به مخاط چشمان شما می رسد با آب واکنش نشان می دهد و اسیدسولفوریک در چشمان شما تولید می کند.

آکاایران: این اسید اعصاب حسی چشمان شما را تحریک کرده و در این هنگام است که چشمان شما به سوزش می افتد و اشک از چشمان شما سرازیر می شود. حتما شما هم دوست دارید وقتی دفعه دیگر پیاز پوست می کنید دچار ریزش اشک نشوید. برای این منظور بهتر است پیش از پوست کندن پیاز آن را در یخچال قرار دهید تا خنک شود. خنک شدن پیاز ترکیب اشک آور آن را ضعیف می کند و دیگر پیاز چندان موجب آبریزش از چشمان شما نمی شود. پیش از پوست کندن پیاز دستان تان را خیس کنید و پیاز را خیس خیس پوست بکنید. با این کار ماده اشک آور پیاز در رطوبت دستان شما مخلوط می شود و نمی تواند در فضا پخش شود و موجب ریزش اشک هایتان شود. با این روش ها مواد اشک آور کمتر به مخاط چشم می رسند و شما کمتر دچار ریزش اشک می شوید.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران

جلوگیری از ریزش اشک چشم در هنگام خرد کردن پیاز

جلوگیری از ریزش اشک چشم در هنگام خرد کردن پیاز

زمان مطالعه : 1 دقیقه
جلوگیری از ریزش اشک چشم در هنگام خرد کردن پیاز
صفحه 1 از 1
منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :