تغییر دکوراسیون منزل در کمتر از یک روز
برای ایجاد تغییر و تحول در جلوه کلی دکوراسیون خانه مجبور نیستید دکوراسیون کل خانه را تغییر دهید بلکه راه کارهایی وجود دارد که تنها با انجام آن ها در یک ساعت یا

برای ایجاد تغییر و تحول در جلوه کلی دکوراسیون خانه مجبور نیستید

دکوراسیون کل خانه را تغییر دهید بلکه راه کارهایی وجود دارد که تنها با انجام آن ها در یک ساعت یا یک روز می توانید جلوه دکوراسیون خانه خود را دگرگون سازید و می تواند تغییری واقعی و محسوس را در خانه شما ایجاد کند.
در ادامه به برخی از مهم ترین این اقدامات توجه کنید و با امتحان هر کدام از آن ها ببینید که چگونه احساس تازگی و نو بودن وارد دکوراسیون خانه شما می شود:
در نظر گرفتن پوشش جدید برای تشکچه صندلی ها
اگر جلوه صندلی های اتاق غذاخوری شما و صندلی های موجود در دیگر فضاها فرسوده و خسته کننده شده است می توانید بدون دردسر و بسیار راحت به تعویض آن ها و نوسازی جلوه صندلی ها بپردازید:
این کار را می توانید به راحتی خودتان انجام دهید و یا از یک فرد ماهر کمک بگیرید در هر صورت زمان زیادی طول نمی کشد و می توانید به راحتی و با سرعت صندلی های نو و زیبا داشته باشید.


افزودن کوسن به دکوراسیون مبل و صندلی ها
کوسن ها راهی بسیار عالی و تاثیر گذار برای اضافه کرن رنگ،بافت و طرح به دکوراسیون مبل های ساده و قدیمی و در نهایت دکوراسیون اتاق است. قبل از انتخاب کوسن ها ابتدا با دقت به اطراف نگاه کنید و ببینید که ر حال حاضر دکوراسیون اتاق چه چیزی کم دارد: رنگ؟ بافت یا طرح؟ سپس با توجه به این کمبود کوسن ها مناسب با رنگ،بافت و طرح مناسب را انتخاب کنید و از انواع مختلف و متنوع آن ها در اشکال مختلف مثلا دایره و مربع برای قرار دادن روی مبل و کاناپه های قدیمی خود استفاده کنید و تحول و افزایش چشم گیر جذابیت دکوراسیون فضا را نظاره گر باشید.


نقاشی تنها یک دیوار
اگر حس می کنید دکوراسیون فضای مورد نظر شما نیاز به پرشی بزرگ و تحولی بسیار محسوس  دارد تنها یکی از دیوارهای اصلی آن فضا را با رنگی متضاد و زنده رنگ آمیزی کنید. برای این کار توجه داشته باشید که بهتر است آن دیوار یکی از اصلی ترین و مهم ترین دیوارهای اتاق باشد برای مثال دیوار پشت تلویزیون در اتاق نشیمن یا دیوار پشت تخت خواب در اتاق خواب. هم چنین از انتخاب رنگ برای نقاشی یک دیوار نهراسید و بی پروا رنگی تند و زنده را برای  آن انتخاب کنید.


اضافه کردن جذابیت در قسمت بالای تخت خواب
با نصب طبقاتی با طول و عرض متناسب بر دیوار پشت تخت و درست بالای تخت خواب می توانید فضایی مناسب را برای قرار دادن عناصر دکوراتیو و زیبا مانند قاب عکس ها،لوح های تقدیر، عروسک ها و یا شمع ها و... تدارک ببینید و با این کار ایجاد تحو بزرگی را در دکوراسیون اتاق خواب خود شاهد باشید.


نوسازی یا تعویض کلاهک چراغ ها
جلوه جراغ ها و آباژورهای موجود در دوراسیون از جمله مواردی است که با مرور زمان به مقدار زیادی سبب کسل کننده و خسته کننده شدن کوراسیون اتاق می شود بنابراین راهی مناسب است تا از طریق آن جلوه دکوراسیون اتاق را متحول و نو سازید. برای این کار هم می توانید با اضافه کردن عناصر تزئینی از قبیل روبان های زیبا و اشیا دیگر که می توانید در خرازی ها آن ها را بیابید کلاهک فعلی چراغ ها و آباژورها را متحول کنید و یا به کلی کلاهک فعلی را تعویض سازید.


پاکسازی و سازماندهی بوفه ها
ظروفی که داخل بوفه ها و کمد و کابینت های در شیشه ای وجود دارد را بیرون بیاورید و داخل بوفه و کم ها را کاملا درخشان و تمیز کنید و در صورت نیاز ظروف را نیز بشویید تا تمیز و درخشان شوند. سپس به صورت بسیار شکیل و زیبایی ظروف را کنار هم داخل بوفه بچینید. اگر حس کردید تعداد وتراکم ظروف داخل بوفه زیاد است از تعداد ان ها بکاهید و مقداری از آن ها را جایی دیگر قرار دهید و برعکس اگر حس کردید بوفه شما خیلی خلوت است ظروف کریستال دکوری و زیبا خریداری کنید و به بوفه خود اضافه کنید.
با توجه به اقداماتی که گفته شد می توان دریافت که لازم نیست برای تغییر و تحو ل در جلوه دکوراسیون خانه خود روزها و هفته ها وقت صرف کنید. بلکه با انجام یک یا چند یک از این اقدامات می توانید صرف یک روز و یا حتی صرف تنها  چند ساعت می توانید جلوه دکوراسیون خانه را دگرگون سازید و زمینه را برای تجدید روحیه خود و اعضای خانه خود به بهترین نحو   فراهم سازید.

منبع : pardad.ir

منبع : بخش آکاایران
برچسب :