خلق هارمونی در منزل - فنگ شویی برای مبتدی ها
فنگ شویی هنر خوب زیستن است و هماهنگی و آسایش را برای شما با خود همراه دارد,برای افرادی که به تازگی قصد وارد کردن فنگ شویی به منازل خود را دارند چند توصیه ابتدای

فنگ شویی هنر خوب زیستن است و هماهنگی و آسایش را برای

شما با خود همراه دارد. برای کسانی که که به تازگی قصد وارد کردن فنگ شویی به منازل خود را دارند چند توصیه ابتدایی داریم که به راحتی می توانند در خانه های خود بکار گیرند.
انرژی مثبت به دور از درهم ریختگی است
انرژی که در خانه جریان دارد در فنگ شویی با نام "چی" شناخته می شود. اگر این انرژی آزادانه در حال جریان باشد، امنیت و اسایش را برای شما به همراه می آورد. بهترین راه برای وارد کردن این جریان مثبت انرژی آن است که محیط خانه خود را تمیز و به دور از هر گونه درهم ریختگی و شلوغی نگه دارید.


طرح و چیدمان طبق نقشه باگوا
با- گوا نام نقشه ای است که نشان دهنده جریان "چی" در خانه  است. برای ایجاد نقشه با – گوا می توانید از یک متخصص کمک بگیرید. با طرح این نقشه از قرار دادن وسایل در جاهای نامناسب که منجر به مسدود کردن جریان انرژی می شوند جلوگیری بعمل خواهد آمد.


چیدمان مبلمان و اثاثیه به طرف در
مبلمان را باید طوری بچینید که روی اثاثیه به طور کلی به سمت در باشد. با این شیوه همیشه جریان مناسبی از "چی" در خانه شما برقرار خواهد بود. بر اساس نظریه های علمی این نوع چیدمان احساس بهتری را به فرد القا می کند و حس امنیت را نیز افزایش می دهد.


نصب آینه در انتهای راهروها
بن بست های داخلی خانه مانع جریان یافتن انرژی می شوند به همین دلیل با نصب آینه در این مناطق می توانید آنها را بی انتها نشان دهید. این کار همچنین محیط را بزرگتر و پر نور تر نیز می کند.


 ایجاد یک فضای دوستانه و آرامبخش


محیطی که در آن احساس صلح، صفا، و صمیمیت وجود داشته باشد جریان انرژی را افزایش می دهد. به همین دلیل سعی کنید تا جایی که می توانید در خلق یک فضای آرامبخش تلاش کنید. فراموش نکنید که سادگی در این مورد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


 طبیعت را به خانه بیاورید
گل ها و گیاهان حس طراوت و شادابی را به خانه شما هدیه می دهند. در عین حال می توانند به عنوان یک وسیله زینتی هم مورد استفاده قرار گرفته و زیبایی خاصی را به اتاقها القا کنند. با دیدن گل ها و گیاهان روحیه شما به طور کامل تغییر می کند.


بکارگیری طرح و رنگ مناسب
رنگ های آرامبخش و ملایم حس نویی را در وجود شما ایجاد می کنند. تا جایی که می توانید از رنگ های ملایم استفاده کنید و کاربرد رنگ های تند را به حداقل برسانید. به عنوان مثال رنگ های قرمز روشن در اتاق خواب گزینه مناسبی به حساب نمی آیند چرا که موجب بیخوابی می شوند.
شاید خیلی از افرد با فنگ شویی آشنا نباشند و احساس کنند علم عجیب و ناملموسی است. اما ارکان اصلی فنگ شویی را می توان در 3 کلمه خلاصه کرد: آسایش، صلح، و سادگی. به شما توصیه می کنیم آن را به خانه خود دعوت کنید تا از مزایای آن بهرمند گردید.

منبع : pardad.ir

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :