چیدمان منزل با توجه به قانون فنگ شویی
بهترین شکل ساختمان در این سبک می تواند شکل مربع یا مستطیل باشد,

بهترین شکل ساختمان در این سبک می تواند شکل مربع یا مستطیل

باشد. خانه های باریک و دراز نمی توانند محل مناسبی برای زندگی افراد مستقر در آن باشند. چرا که براساس قوانین فنگ شویی از فضای مناسب برای دریافت انرژی های مثبت برخوردار نیستند. در طی سالیان طولانی این شیوه چیدمان لوازم منزل و یا محل کار پیشرفت های چشمگیری کرده است. در اینجا به چند مورداز قوانین فنگ شویی برای داشتن فضایی سرشار از صلح و دوستی، سلامت، خوشبختی و سعادت در منزل اشاره می کنیم:
قانون اول:
اجازه ندهید کفش ها و دمپایی های افراد خانواده در خارج از در ورودی منزل پخش باشند. تا جایی که امکان دارد آنها را جمع کرده و در مکانی مثل جاکفشی قرار دهید زیرا انرژی مثبت همراه باد به داخل منزل می وزد و در صورت وجود کفش و دمپایی بوی نامطبوع آنها را با خود به داخل منزل وارد می کند که نتیجه ای جز بیماری برای اعضای خانواده به همراه نخواهد داشت. انرژی مثبت در منزل به گردش درآمده و به دنبال منبع آبی برای استقرار و ساکن شدن در آن می گردد و اگر با آب و چیزی مثل تنگ ماهی پر از آب برخورد نکند همراه باد از منزل خارج شده و به جای دیگر نقل مکان می کند. پس سعی کنید با قرار دادن ظرف آبی انرژی وارد شده به منزل خود را حفظ کنید.
قانون دوم:
اجازه ندهید تلویزیون در اتاق خواب شما قرار داده شود. اگر شما نمی توانید عادت تماشای تلویزیون در اتاق خواب خود را ترک کنید پس لازم است بعد از تماشا، آن را با پوششی پلاستیکی بپوشانید. فراموش نکنید بر پلاستیکی بودن پوشش آن تاکید شده است چرا که جنس دیگر با بقای انرژی در فضای اتاق خواب مغایرت دارد.
قانون سوم:
نباید هیچ آینه ای در مقابل و یا مجاورت تختخواب شما قرار گیرد. آینه را در مکان های مورد علاقه خود مخصوصا اتاق خواب قرار ندهید.
قانون چهارم:
یک منبع آب داخل منزل و در مکان مورد علاقه خود قرار دهید تا هر آنچه را که آرزو دارید و خواسته دل شماست به سمت و سوی شما کشانده و به زندگی شما وارد کند.
قانون پنجم:
اگر شما در منزل تنگ ماهی دارید مراقب باشید چرا که قرار دادن آن در مکان درست و صحیح می تواند سعادت و خوشبختی را برای شما به همراه داشته باشد. اما اگر شما آن را در مکانی نادرست قرار دهید ممکن است که باعث دعوا و مشاجره، ورشکستگی، فشارهای کاری و مشکلات و سختی های دیگر شود. اگر شما بعد از استقرار تنگ ماهی در مکانی شاهد نشانه ها و علائمی از این قبیل بودید سریعا نسبت به تغییر مکان آن اقدام کنید.
قانون ششم:
در آشپزخانه خود هرگز وسایلی مثل یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و مواردی از این دست را مقابل اجاق گاز خود قرار ندهید. زیرا تقابل آب و آتش باعث ایجاد عدم تفاهم و مشاجره در منزل می شود.
قانون هفتم:
اجازه ندهید کودکتان روی تشک روی زمین بخوابد. درست است که این مساله باعث می شود بچه ها از روی تختخواب نیفتند اما از لحاظ قانون فنگ شویی این شیوه موجب روی آوردن امراض و بیماری ها به سمت کودک شما می شود، چرا که انرژی مثبت نمی تواند به سطوح زیرین و کف وزیده شود و جایی که انرژی مثبت مستقر نباشد امراض به راحتی رسوخ می کنند، بنابراین تشک کودک خود را روی سطحی بالاتر از سطح زمین قرار دهید تا انرژی مثبت منتشر شده در آن محل سلامت و شادابی را برای کودک شما هدیه بیاورد.
قانون هشتم:
برای بچه ها بهتر است که وقتی که در حال نوشتن هستند پشت به دیوار باشند. این مساله خیلی مهم است که میز تحریر فرزندتان طوری قرار گیرد که هنگام نشستن پشت فرزندتان به سمت دیواری از جنس خاک و گل باشد. وجود دیوار این حس را در فرد تقویت می کند که دارای نیروی حمایتی بسیار قوی بوده و این حس کمک می کند برای مدت طولانی بتواند به درس خواندن یا نوشتن خود ادامه دهد و از جابه جا شدن مداوم که حاصلی جز عدم تمرکز ندارد جلوگیری می شود.
فانون نهم:
اجازه ندهید که کودکانتان روی تخت دو طبقه بخوابند زیرا کودکی که در طبقه زیرین قرار می گیرد از انرژی فضای اتاق محروم مانده و سلامتی وی به خطر می افتد. اگر بنا به ملاحظات مکانی مثل کمبود جا مجبورید از چنین تخت هایی استفاده کنید بنابراین برای حل این مشکل می توانید از پنکه سقفی برای به جریان انداختن هوا و انرژی موجود در آن برای بهره مندی هر دو کودک به نحوی یکسان استفاده کنید.
قانون دهم:
اگر می خواهید خوابی راحت داشته باشید سعی کنید تختخواب شما به دیواری از جنس خاک و گل تکیه داشته باشد. وجود چنین دیواری به شما کمک می کند تا از خوابی عمیق و راحت برخوردار شده و هنگامی که از خواب بر می خیزید به خاطر استراحتی کامل و عمیق سرشار از انرژی و طراوت باشید. همچنین هنگام کارهای روزانه حس آرامش بخش تری خواهید داشت.
قانون یازدهم:
اجازه ندهید بالای تختخواب شما منبع نوری مثل چراغ باشد. وجود نور در بالای تختخواب انرژی حاکم در اتاق شما را تحت فشار قرار داده و موجب می شود شما نیز در کار های روزمره خود تحت فشار قرار بگیرید. سعی کنید هیچ یک از لوازم منزل را در زیر نور چراغ و یا سطوح متفاوتی نسبت به آن قرار ندهید. اگر هم مجبور شدید چیزی را در زیر این منبع نور قرار دهید سعی کنید در مکانی مرتفع قرار گیرد تا در معرض وزش انرژی باشد.
قانون دوازدهم:
اگر شما دچار مشکلاتی مثل فشار بیش از حد کاری شدید شاید بتوان علت آن را به وجود میز مرمری ناهارخوری شما که در اتاق ناهارخوری خود دارید ربط داد. پس هر چه سریع تر میز مذکور را به نوع چوبی آن تغییر دهید تا از شدت فشارهای حاکم بر شما کاسته شود.
قانون سیزدهم:
اگر کودک شما زیاد بیمار می شود شاید علت آن را در محل استقرار اتاق خواب وی بتوان جستجو کرد. سعی کنید اتاق خواب او را تغییر دهید شاید تغییر فضا در جلوگیری از ابتلای او به بیماری های مختلف موثر واقع شود. در غیر این صورت قرار دادن پنکه سقفی برای به جریان انداختن هوا و انرژی موجود در آن برای حل این مشکل تاثیرگذار بوده و می تواند کودک شما را از این مشکل برهاند.
قانون چهاردهم:
از کاناپه قرمز رنگ استفاده نکنید. رنگ قرمز رنگ آتش است و علائم و آثار رنگ آتش در آن موجود است. در مبحث فنگ شویی بعضی از مکان ها مثل کاناپه یا مبل های راحتی نباید قرمز باشند، زیرا این رنگ فشار های زندگی را تشدید کرده و مشکلات و معضلات زیادی بر سر راه زندگی ما ایجاد می کند، چرا که آتش سوزان، پرحرارت و پرفشار است.
قانون پانزدهم:
 پنجره اتاق خواب خود را حداقل ٢٠ دقیقه باز بگذارید تا انرژی مثبت به داخل اتاق وارد شده و در آن جریان یابد. این کار باعث می شود که مجبور نباشیم هر شب در اتاقی که انرژی در آن ساکن و محبوس مانده بخوابیم، زیرا این کار نتیجه ای جز بروز بیماری برای ما ندارد. باز گذاشتن پنجره به جریان هوای ساکن کمک کرده و هوا و انرژی تازه و شاداب را وارد محل زندگی ما می کند. همچنین زدودن گرد و خاک از وسایل و لوازم منزل نقش مهمی در جریان داشتن انرژی در محل زندگی ما دارد. در این حالت انرژی مثبت و موثر به راحتی در تمام نقاط خانه به جریان افتاده و در هر نقطه اثربخشی خاص خود را به همراه خواهد داشت.

منبع : pardad.ir

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :