تفاله هویچ | خواص و کاربرد تفاله هویچ
تفاله هویچ و خواص تفاله هویچ و استفاده از تفاله آب هویج و هویج و موارد استفاده از تفاله هویج را در اکاایران ببینید,

خواص و کاربرد تفاله هویچ


تفاله آب هویچ را دور نریزید و از آن برای خوشمزه و خوشبو کردن بعضی از غذاها استفاده کنید. تفاله ی هویج جزو 10 تفاله ی میوه ای است که بسیار پرخاصیت و پرمصرف هستند.

 تفاله هویچ را خانم های کدبانو برای طعم دادن به غذاها استفاده می کنند. برخی هم از ان با ترکیبات گیاهی ماسک های زیبایی ساخته و جوانی پوست صورتشان را حفظ می کنند.

تفاله ,تفاله هویچ , استفاده از تفاله هویج , خوشمزه کردن غذا ,نکات خانه داری مفید

۲- وقتی سوپ تهیه می کنید مقداری از تفاله های هویج را در آن بریزید تا هم زودتر بپزد هم این که سوپتان لعاب بیشتری بیندازد.

 ۳- هنگام پخت کوکوی سبزی یا سیب زمینی، مقداری از تفاله های هویج را به مایه کوکو اضافه کنید (البته بهتر است در این مورد تفاله ها فریز نشده باشند) کوکوی شما خوش طعم تر خواهد شد.

 ۴- در زمان پخت مرغ، پیاز را رنده کرده، از این تفاله های هویج به آن اضافه کنید تا به مرغ طعم بهتری داده شود و بوی مرغ بشدت کاهش می یابد.

 ۵- هنگام پخت برنج، با تفاله های هویج می توانید ته دیگ هویج درست کنید. کمی از آنها را با ماست و تخم مرغ و زعفران و نمک مخلوط کرده، از برنج آبکش شده یکی دو کفگیر به مواد اضافه کنید و ته قابلمه برنجتان که از قبل روغن در آن داغ کرده اید پخش کنید و برنج را روی آن بریزید. ته دیگی بسیار خوشمزه عایدتان خواهد شد.

خواص و کاربرد تفاله هویچ 5/5 1
منبع : جام جم سرا /ن
منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :