خانه تکانی نوروز را به سرعت برق و باد انجام دهید!!
خانه تکانی نوروز را به سرعت برق و باد انجام دهید!! خانه تکانی یکی از کارهای مهمی است که اهالی خانه در نزدیکی ایان نوروز باید انجام دهند,اگر شما هم به دنبال یک خ

آکاایران: خانه تکانی نوروز را به سرعت برق و باد انجام دهید!!


آکایران :خانه تکانی یکی از کارهای مهمی است که اهالی خانه در نزدیکی ایان نوروز باید انجام دهند. اگر شما هم به دنبال یک خانه تکانی سه سوته و فوری هستید با ما همراه شوید.

سه سوته خانه تکاتی کنید

بنا به گزارش آکاایران : اگر مشغله کاری و برنامه های پایان سال هنوز به شما اجازه نداده خانه تکانی کرده و خانه را برای میزبانی از سال نو آماده کنید، پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا در کوتاه ترین زمان ممکن، بخش های مختلف خانه را تمیز و رویایی کنیم.

_ از دیوارهای خانه شروع کنید. اگر رنگ دیوارها روغنی است، ترکیبی از سه لیتر آب گرم، یک قاشق غذاخوری آمونیاک و دو قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی آماده کنید و تمامی دیوارها را با کمک اسفنج و این ماده به خوبی بشویید. برای استفاده از این مخلوط حتما از دستکش استفاده کنید.

_ اگر روی دیوار ها با لک مداد رنگی روبه رو شدید فورا یک لایه باریک خمیردندان روی لک بگذارید و پس از یک دقیقه آن را خوب پاک کنید.

_ در صورتی که لکه های باقی مانده روی دیوار مربوط به مداد آرایشی یا مداد شمعی فرزندان تان است، از یک پنبه آغشته به روغن بچه کمک بگیرید و آن را به خوبی مالش دهید.

_ برای پاک کردن و برق انداختن شیشه ها می توانید از دستمال های بدون پرز استفاده کنید و با کمک اسپری های شیشه شور سطح شیشه ها را از بیرون و داخل پاک کنید. در آخرین مرحله مقداری سرکه سفید را روی دستمالی بدون پرز اسپری کرده و از آن برای درخشان شدن شیشه ها استفاده کنید.

_ اگر حشره ها روی شیشه اتاق تان لکه های زرد رنگ باقی گذاشتند، می توانید با یک چای کیسه ای خیس کرده در آب سرد این لکه را برطرف کنید. کافی است چای کیسه ای را روی لکه ها بکشید.

_ پس از این مرحله به سراغ کفپوش بروید؛ ابتدا لکه گیری کنید و در صورتی که لکه آدامس، جوهر یا سفیدک روی سطح زمین است با کمک محلول آب و سرکه سفید آن را از بین ببرید و سپس با کمک کف شوی مناسب زمین را برق بیندازید.

_ پس از اتاق نشیمن به سراغ آشپزخانه بروید و با مخلوط آب و سرکه تمامی سطح کابینت ها و درزهای آن را با دستمال و فرچه نرم پاک کنید. به این ترتیب هیچ آلودگی و جرمی را در سال آینده در آشپزخانه تان نخواهید داشت.

_ برای شست و شوی سینک مراقب باشید از مواد شوینده شیمیایی قوی استفاده نکنید، زیرا سطح سینک شما را کدر و تیره می کند. برای تمیزکردن سینک، بهترین کار استفاده از مخلوط آب و جوش شیرین است.

_ برای شست و شوی سینک چینی، بهترین روش استفاده از مخلوط پودر رخت شویی و آب است. این مخلوط را با اسفنج متوسط (نه نرم نه زبر) روی سینک بکشید.

_ برای تمیزکردن داخل یخچال از محلول جوش شیرین و آب کمک بگیرید تا علاوه بر پاکیزگی، بوی نامطبوع یخچال را نیز از آن خارج کنید.

_ وسایل پخت و پز از قبیل گاز، فر و مایکروفر را با کمک محلول سرکه و آب بشویید و مراقب باشید از دستمال های ضد خش برای این کار استفاده کنید.

 

 

منبع :

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :