از بین بردن آدامس - خانه داری آکا
ممکن است هنگام خانه تکانی با تکه های آدامس چسبیده به لباس,زمین و وسایل,آدامس,بین,مواجه,ممکن است هنگام,ممکن,ممکن است هنگام خانه تکانی با تکه

خانه داری - نکات خانه داری - از بین بردن آدامس

ممکن است هنگام خانه تکانی با تکه های آدامس چسبیده به لباس ها، کف زمین و وسایل چوبی مواجه شوید.

از بین بردن آدامس چسبیده کار آسانی نیست و ممکن است بسیار وقت گیر باشد. راه های مختلف برای از بین بردن تکه های آدامس بدون بریدن یا صدمه زدن به وسیله یا لباس مورد نظر وجود دارد.یکی از روش های از بین بردن آدامس، قرار دادن لباس یا پارچه ای که به آن آدامس چسبیده در یک کیسه و گذاشتن آن در فریزر به مدت نیم ساعت است. قبل از انجام این کار قسمت های رویی را تا آن جا که ممکن است با یک چاقوی تیز جدا کرده و سپس آن را درون فریزر بگذارید. پس از آن، جدا کردن آدامس یخ زده راحت خواهد بود.
روش دیگر استفاده از تکه های کوچک یخ و چند عدد کیسه است. یخ ها را کنار آدامس چسبیده قرار دهید و آن را درون یک کیسه پلاستیکی قرار داده و کیسه را محکم ببندید، بطوری که یخ ها کاملاً در مجاورت کیسه قرار بگیرد. با استفاده از دست، یخ ها را به آدامس نزدیک کرده تا یخ بزند. تا آنجا که ممکن است از ذوب شدن یخ ها جلوگیری کنید. پس از آن از یک چاقوی تیز برای از بین بردن آدامس استفاده کرده و مراقب باشید تا چاقو به جنس مورد نظر آسیب نرساند.استفاده از روغن زیتون، آب گرم و صابون برای از بین بردن آدامس چسبیده به وسایل چوبی کاربرد دارد. یک حوله تمیز را به این مواد آغشته کرده و آن را روی وسیله مورد نظر مالیده و پس از گذشت نیم ساعت با استفاده از یک چاقوی تیز به آرامی آدامس را پاک کنید.

منبع:روزنامه ایران
ویرایش و تلخیص:آکاایران

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :