آشپزخانه تکانی، آشپزخانه تکانی عید - خانه داری آکا
آشپزخانه تکانی,نظافت کف آشپزخانه,روش نظافت آشپزخانه,نکات نظافت آشپزخانه,اصول نظافت آشپزخانه,نظافت آشپزخانه,نکاتی برای نظافت آشپزخانه,اصول آشپزخانه تکانی,نکات آش

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد نظافت و تمیزکاری آشپزخانه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: عید نزدیک است ، کم کم اسم خانه تکانی سرزبان ها افتاده. همیشه تمیزکردن آشپزخانه بیشترین وقت خانم ها را به خود اختصاص می دهد. در این مقاله مطالبی درمورد نظافت آشپزخانه را برای شما قرار داده ایم. باماهمراه شوید و این مطالب را مطالعه کنید.

آشپزخانه تکانی,نکات آشپزخانه تکانی,نظافت آشپزخانه

آشپزخانه تکانی

سروسامان دادن به کابینت هایی که در طول یک سال پر از وسایل و ظرف و ظروف اضافه شده اند و اگر خیلی خوش بینانه به قضیه نگاه کنیم به هم ریختگی مشکل اصلی آنهاست. البته شاید برای خانه تکانی کمی زود باشد، اما از آنجایی که اکثر کارها به دقیقه نود کشیده می شود ، بد نیست که پیش پیش در مورد روش هایی که در وقت اضافه به دادتان می رسد مطالبی بخوانید :

▪ کابینت ها :
کابینت ها حداقل سالی یک بار به گردگیری و شستشو نیاز دارند و اگر نایلون های کف آنها را هم عوض کنید لطف بزرگی در حق خودتان کرده اید . شاید نوع نایلونی که برای کف قفسه ها انتخاب می کنید چندان برای شما اهمیت نداشته باشد، اما بهتر است از این به بعد به این موضوع توجه کنید.
کابینت هایی که نزدیک زمین هستند به نایلون های مقاوم تر و کلفت تری نیاز دارند، ولی می توانید از نوع جدیدی از نایلون های شیشه ای نیز استفاده کنید که کف کابینت ها می چسبند. پس از اینکه گرد و خاک بین شیارها و درزهای کابینت ها را کاملاً تمیز کردید با خیال راحت نایلون را پهن کنید و ظرف و ظروف را روی آن بچینید .

▪ شوهرتان را دست کم نگیرید
همیشه هم حضور مردها در آشپزخانه مترادف با ریخت و پاش نیست . از شوهرتان بخواهید بدنه کابینت ها را بدنه ماشین خود فرض کند و آنها را با روغن جلای مخصوص برق بیاندازد . با اینکار سطح کابینت ها و رویه میزها در برابر خراشیدگی مقاوم شده و اثر انگشت نیز به راحتی از روی آنها پاکمی شود .

▪ یخچال :
قبل از هرچیز در محتویات یخچال خود تجدید نظر کنید . فکر نمی کنید بد نباشد اگر جعبه گز سال قبل را که تقریباً سنگ شده از یخچال بیرون کنید؟ پس از خارج کردن مواد غذایی و ظرف و ظروف بی مصرف نوبت به تمیز کردن کشوهای پایینی یخچال می رسد .
آنها را کاملاً بیرون آورده و زیر شیر آب بشویید و یا با یک دستمال خیس آنها را تمیز کنید . برای جلوگیری از کپک زدن مواد غذایی در داخل این کشوها یک تکه اسفنج کوچک داخل آنها قرار دهید تا رطوبت را به خود جذب کند .
پس از اینکه بدنه داخلی یخچال و سطح قفسه های آن را تمیز کردید ، یخچال را از برق درآورده و آن را جلو بکشید تا از دیوار فاصله بگیرد . سطح پشت یخچال را از گرد و خاک تمیز کنید تا خیالتان از همه جا راحت باشد .

▪ گاز:
می دانیم که خانم ها به تمیزی گاز خود بسیار اهمیت می دهند و همیشه در حال گاز پاک کردن هستند ، اما به هرحال این کار هم جزیی از خانه تکانی است .

▪ دیگر وسایل
حالا نوبت به تمیزکردن کتری ، قهوه جوش ، ماکروویو و ... می رسد . کتری را پر از آب کرده و داخل آن مقداری سرکه سفید بریزید و اجازه دهید مدتی بجوشد . سپس آب کتری را خالی کرده و بسته به مقدار جرم دیواره آن ۴-۵ بار این کار را تکرار کنید . در آخر یک بار کتری را از آب پر کرده و بگذارید مدتی بجوشد تا طعم سرکه از بین برود . همین کار را در مورد قهوه جوش نیز می توانید انجام دهید .
برای تمیز کردن دیواره های داخلی ماکروویو دو فنجان آب را در ظرفی ریخته و آن را داخل ماکروویو قرار دهید . دستگاه را روشن کرده و اجازه دهید چند دقیقه ای آب بجوشد تا بخار کاملاً فضای داخلی ماکروویو را پر کند . با اینکار ذرات مواد غذایی و چربی هایی که به دیواره های آن چسبیده اند به راحتی با یک دستمال خیس پاک می شوند .

▪ فوت کوزه گری
هیچ وقت جزئیات را فراموش نکنید . شاید تصور شما از یک آشپرخانه ایده آل فقط پاکیزگی کابینت ها و وسایل آن باشد ، اما مسلماً دلیل اصلی ایده آل شدن یک آشپزخانه چیدمان مناسب وسایل و رنگ بندی درست آن است . دکوراسیون حساب شده ، چشم را می نوازد ، ذهن را بخوبی با محیط درگیر می کند ، و نهایتاً باعث می شود دست و دل خانم خانه خیلی راحت تر به سمت پخت وپز برود . پیشنهاد ما چند نکته ساده است :
یک سبد چوبی زیبا با چند نوع میوه مصنوعی روی میز آشپزخانه قرار دهید .
از یک قوری بی مصرف یا هر ظرف دیگری که مدتهاست بی استفاده مانده برای سبز کردن گندم استفاده کنید .
در کاسه های سفالی آبی رنگ چند عدد سیب قرمز یا چند عدد انار قرار دهید و روی پیشخوان بگذارید .
داخل یک پارچ سفالی آبی رنگ چند شاخه گل طبیعی بگذارید و روی پیشخوان قرار دهید .

ویرایش و تلخیص:آکاایران

خانه تکانی نوروز : وسایل آشپزخانه تان را برق بیاندازید!!

خانه تکانی نوروز : وسایل آشپزخانه تان را برق بیاندازید!!

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خانه تکانی نوروز : وسایل آشپزخانه تان را برق بیاندازید!! تمیز کردن آشپزخانه یکی از پردردسر ترین قسمت های خانه تکانی است,شما می توانید برای درخشندگی و تمیزی بیشتر قسمتهای متفاوت مهمترین قسمت خانه,با را
خانه‌تکانی و تزریق رنگ به آشپزخانه

خانه‌تکانی و تزریق رنگ به آشپزخانه

زمان مطالعه : 1 دقیقه
همزمان با فرا رسیدن روزهای خانه تکانی, تغییر رنگ و چیدمان آشپزخانه هم یکی از کارهایی است که این روز‌ها ممکن است فکر و ذهن برخی را به خود معطوف کرده باشد.
خانه تکانی قدم به قدم آشپزخانه با نمناک

خانه تکانی قدم به قدم آشپزخانه با نمناک

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خانه تکانی و خانه تکانی آشپزخانه و خانه تکانی سریع و نحوه تمیز کردن اجاق گاز و نکات مهم خانه تکانی رادراکاایران ببینید,
ترفندهایی برای برق انداختن آشپزخانه در خانه تکانی

ترفندهایی برای برق انداختن آشپزخانه در خانه تکانی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خانه تکانی و خانه تکان شب عید و خانه تکانی قدم به قدم آشپزخانه و تمیز کردن آشپزخانه و خانه تکانی آشپزخانه را در نمناک بخوانید.
آشپزخانه تکانی در چهارده حرکت

آشپزخانه تکانی در چهارده حرکت

زمان مطالعه : 1 دقیقه
تمیز کردن آشپزخانه از وقت گیرترین کار های منزل است و ریزه کاری های آن موجب می شود تا افراد وقت زیادی را صرف تمیزی این قسمت از محیط خانه کنند. به گزارش خبرنگار
تمیز کردن مرحله به مرحله آشپزخانه در خانه تکانی

تمیز کردن مرحله به مرحله آشپزخانه در خانه تکانی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
تمیز کردن مرحله به مرحله آشپزخانه در خانه تکانی 95 - تمیز کردن مرحله به مرحله آشپزخانه در خانه تکانی 95
خانه تکانی آشپزخانه با روغن زیتون

خانه تکانی آشپزخانه با روغن زیتون

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خانه تکانی یکی از کارهای اصلی ای است که خانمهای خانه در اسفند ماه انجام می دهند. یکی از قسمت های خانه تکانی، تمیز کردن آشپزخانه است. در این مقاله به شما می گوییم با روغن زیتون چگونه می توانید آشپزخان
آشپزخانه تکانی در 20 دقیقه

آشپزخانه تکانی در 20 دقیقه

زمان مطالعه : 1 دقیقه
تمیز کردن آشپزخانه یکی از قسمت های مهم در خانه تکانی نوروزی است. اگر شما هم جزو خانم ها کارمند هستید که زمان زیادی برای تمیز کردن آشپزخانه تان ندارید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید.
صفحه 1 از 1
منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :