تشخیص یک بادمجان شیرین از روی مشخصات ظاهری
روش تشخیص بادمجان شیرین,تشخیص بادمجان شیرین از تلخ,تشخیص بادمجان شیرین,راه تشخیص بادمجان شیرین,طرز تشخیص بادمجان شیرین

Related image

آکاایران: در این مقاله از آکاایران به شما آموزش می دهیم چطور با توجه به مشخصات ظاهری بادمجان از جمله رنگ و پوست و ... بادمجان شیرین و سالم را خریداری کنید.از همراهی شما عزیزان سپاسگذاریم.

شیوه شناسایی بادمجان تلخ

- بادمجان تلخ بزرگ تر بوده و دانه بیشتری دارد.

- ساقه بادمجان تلخ سالم و سبز رنگ نیست.

- بادمجان تلخ وزن کمتری دارند چون آب خود را از دست داده و تازه نیستند.

- پوست بادمجان تلخ کدر و چروکیده است.

- بادمجان تلخ بافت نرمی دارد.

- همیشه در خرید بادمجان، بادمجان هایی انتخاب کنید که گوشتی، براق، سنگین، بلند، - پوست نازک و کشیده و سالم هستند.

راهنمای خرید بادمجان شیرین

بادمجان‌های کوچک را انتخاب کنید

بادمجان‌های بزرگ بیشتر دانه دارند و دانه هم دلیل اصلی تلخی بادمجان است. بنابراین برای اینکه بادمجان‌های انتخابی شما شیرین باشد، بهتر است بادمجان‌هایی را انتخاب کنید که اندازه متوسط یا کوچکی دارند.

بادمجان‌های سفت را انتخاب کنید

بادمجان‌های کهنه بیشتر تلخ هستند. برای شناسایی کهنه بودن بادمجان با انگشت پوست آن را فشار دهید، چنانچه بافت بادمجان نرم بود، بادمجان کهنه و احتمالا تلخ است بنابراین شما باید بادمجان‌هایی را بخرید که بیشتر سفت و منسجم باشند، یعنی ایکه وقتی آن‌ها را فشار می‌دهید دوباره به وضعیت معمولی و اولیه خود برگردد.

پوست بادمجان تازه

همچنین باید توجه داشته باشید که پوست این میوه باید برق بزند. وقتی پوست کدر و چروک است یعنی کهنه است و طعم تازگی نخواهد داشت.
اگر روی پوست بادمجان جای خراش، بریدگی، سوراخ یا پوسیدگی باشد یعنی خراب است.

انتخاب بادمجان از روی رنگ

رنگ بادمجان را چک کنید. این میوه در رنگ‌های مختلفی وجود دارد اما رایج‌ترین رنگ بادمجان بنفش تیره است. اما بنفش روشن، راه‌راه، بادمجان سفید و حتی بادمجان زرد هم در دنیا داریم. بادمجان به هر رنگی که باشد، باید چک کنید که سرتاسر میوه همان رنگ را داشته باشد و مثلا بخشی از آن سبز یا سفید نباشد.

پوست بادمجان‌ها شفاف و خوش رنگ باشند

بادمجان‌هایی که زمان زیادی از وقت برداشتشان گذشته باشد، تلخی بیشتری پیدا می‌کنند، چون مزه تلخ بادمجان با گذشت زمان شدت پیدا می‌کند. این نوع بادمجان‌ها پوستی کدر و چروکیده دارند بنابراین بادمجان‌های شیرین هستند که تازه بوده و پوست شفاف و خوش رنگ دارند.

تشخیص بادمجان شیرین,طرز تشخیص بادمجان شیرین,راهنمای تشخیص بادمجان شیرین و باکیفیت

بادمجان‌هایی که می خرید سالم و یک رنگ باشند

کبودی یا تغییر رنگ روی پوست بادمجان نشان دهنده خرابی و بی کیفیت بودن گوشت بادمجان است بنابراین بهتر است بادمجانی را بخرید که سالم باشد و هیچ نوع تغییر رنگی روی پوست آن وجود نداشته باشد. بادمجان به هر رنگی که باشد، باید همه میوه همان رنگ را داشته باشد و به طور مثال قسمتی از آن سبز یا سفید نباشد. چنانچه روی پوست بادمجان جای خراش، بریدگی، سوراخ یا پوسیدگی باشد یعنی خراب است.

رنگ ساقه سبز باشد

به جز پوست بادمجان، به رنگ آن نیز دقت کنید. ساقه بادمجان تازه و شیرین، سبز رنگ است. همینطور، وجود کپک یا هر نوع نشانه فاسد شدگی روی ساقه را هم بررسی کنید، چون وجود کپک بر شیرینی گوشت بامجان اثرگذار است.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :