روش از بین بردن شوره کفش در پاییز و زمستان
روش از بین بردن شوره کفش در پاییز و زمستان

آکاایران: روش از بین بردن شوره کفش در پاییز و زمستان

آکاایران: یکی از مشکلاتی که روزهای بارانی و ابری در فصل پاییز و زمستان دارد، ایجاد شوره های سفید رنگ روی کفش ها می باشد. با ما همراه شوید تا روش صحیح از بین بردن این شوره ها را بدانید.
این روزها که هوا بارانیست به محض ورود به خانه نگاهی به کفشهایتان بیندازید تا اگر با باران موش آب کشیده شده اند و احیانا شوره زده اند زودتر تمیزشان بکنید.
هرگز کفش های خیس شده در اثر باران و برف را برای خشک کردن در مقابل بخاری یا شومینه یا در مجاورت با رادیاتور قرار ندهید و این کار را نکنید؛ زیرا با این کار روی آنها سفیدک یا شوره‌ ایجاد می‌شود و ظاهر کفش را نازیبا می‌کند. بنابراین بهترین کار، استفاده از روزنامه‌های باطله و خشک کردن کفش در زمان طولانی تر می باشد.
حالا اگر با تمام این اقدامات لکه شوره روی کفش های شما ظاهر شده است، محلولی به نسبت مساوی از آب و سرکه آماده کنید و آن را با برس یا پارچه‌ای آغشته به آن بر سطح سفیدک‌زده بمالید. سپس با پارچه یا پنبه‌ای مرطوب، به اصطلاح آبکشی بکنید.
در پایان هم اگر کفشتان از جنس چرم باشد، آن را واکس بزنید یا اینکه با وازلین روی آن را چرب کنید و برق بیندازید تا چرم خشک نشود.

تهیه و گردآوری: گروه نکات خانه داری آکا ایران

منبع :

منبع : بخش آکاایران
برچسب :