از بین بردن بوی غذا در خانه
از بین بردن بوی غذا در خانه

آکاایران از بین بردن بوی غذا در خانه

از بین بردن بوی غذا در خانه گاهی به مشکلی بزرگ برای خانم خانه مبدل می شود مخصوصا اگر بو مربوط به سرخ کردن مواد غذایی ای مثل ماهی، میگو، سیر و پیاز و یا بوی سوختگی غذا باشد. معمولا یکی از کارهایی که اگر امکانش باشد انجام می شود روشن کردن هواکش ها و بازکردن کلیه راه های خروجی مثل در و پنجره های خانه است. با وجودی که این کار می تواند تا حدی به از بین بردن بوی غذا کمک کند اما در شرایطی که هوا سرد باشد باعث هدر رفتن درصد زیادی از گرمای موجود در خانه می شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم برای از بین بردن این بوها، راه های زیر را هم امتحان کنید:

آکاایران: از بین بردن بوی غذا در خانه

راه های از بین بردن بوی بد غذا در منزل

  • اگر منزل تان بوی بدی می دهد می توانید با استفاده از لیمو و گیاه رزماری این بوی بد را از بین ببرید. برای این منظور ۲ عدد لیمو ، ۲ ساقه رزماری دارای برگ و ۴ پیمانه آب را مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا جوش آید. بعد از این که مخلوط جوش آمد بوی خوب تمام خانه تان را فرا می گیرد . فقط باید توجه کنید که آب مخلوط تمام نشود زیرا در صورت سوختن لیمو و رزماری بوی بدی ایجاد خواهد شد .
  • اگر می خواهید موادی سرخ کنید که بوی آن اذیت کننده است، قبل از شروع کار، هواکش های داخل آشپزخانه را روشن کنید سپس مقداری سرکه سفید را در کاسه ای ریخته و آن را کنار اجاق گاز روشن قرار دهید؛ بوی حاصل از سرکه سفید، باقیمانده بوی حاصل از سرخ کردن آن مواد را در محیط خنثی می کند.
  • در یک ظرف کوچک مانند نعلبکی کمی ادکلن خوشبو بریزید (البته یک ادکلن ارزان قیمت!) و یک حبه قند چهار گوش در آن بیندازید، طوری که ادکلن را خوب جذب کند و قند خیس شود، سپس قند را آتش بزنید و وقتی ادکلن تمام شد قند را خاموش کنید با این تدبیر فضای خانه بسیار معطر خواهد شد.

  • اگر حواستان پرت شد و غذایتان سوخت و بوی آن تمام خانه را در برگرفت، ابتدا اگر هواکش روشن نیست، روشنش کنید. سپس قابلمه ای حاوی آب را روی شعله اجاق گاز قرار داده و چند تکه لیموترش در آن بیندازید و بگذارید بخار حاصل از جوشیدن لیموترش در آب، بوی سوختگی موجود در خانه را از بین ببرد.
  • کاسه ای حاوی آب را روی شعله اجاق گاز قرار دهید و تعدادی چوب دارچین یا کمی از پودر آن را در آب بریزید و بگذارید روی شعله ملایم اجاق گاز تا کم کم به جوش آید. عطر دارچین فضا را معطر کرده و بوی حاصل از سرخ کردنی و حتی سوختگی را از بین خواهد برد.
  • بوی حاصل از پخت غذا را با ریختن مقداری جعفری در تابه ای کوچک و قراردادن آن روی شعله اجاق گاز از بین ببرید. حرارت دادن جعفری برای مدت ۵ دقیقه، نه تنها بوی نامطبوع موجود را از بین می برد بلکه فضا را عطرآگین می کند.

  • اگر غذا به قدری سوخته که بوی حاصل از آن با هیچ یک از راهکارهای فوق از بین نرفت، و مجبور هستید پنجره ها را باز کنید، برای این که بو هرچه سریع تر از طریق پنجره آشپزخانه خارج شده و به دیگر قسمت های خانه انتقال پیدا نکند، پارچه و حوله مخصوص آشپزخانه را نمدار کرده و برای چند دقیقه آن را تکان دهید.
  • برای این که آشپزخانه و سایر نقاط منزل تان را خوش بو کنید کمی دارچین نکوبیده و میخک طبی یا هر گیاه معطری جون رزماری و اسطوخودوس را در یک کیسه بریزید و در آب بیاندازید تا آب به جوش آید . با این کار بوی خوب تمام منزل تان را فرا می گیرد .
  • برای از بین بردن بوی بد یخچال نیز مقداری جوش شیرین در ظرفی بریزید و داخل یخچال قرار دهید و مرتب جوش شیرین را با جوش شیرین تازه جایگزین کنید . قهوه خشک نیز برای از بین بردن بوی بد یخچال پیشنهاد خوبی می باشد .

به گزارش آکاایران پورتال رنگی _ از بین بردن بوی غذا در خانه
منبع : sara.jamejamonline.ir، بیتوته، ۲۰ ستون

منبع :

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :