پاک کردن لکه روغن از لباس با روش های کاربردی
روش های کاربردی و امتحان شده برای پاک کردن لکه روغن از لباس و پارچه و قواعدی کلی برای از بین بردن هرگونه لکه روغن و چربی از روی لباس را در این مقاله ارائه می ده

آکاایران: پاک کردن لکه روغن از لباس و پارچه در ظاهر کاری سخت و دشواری است اما در این مطلب قصد داریم راه حل های کاربردی برای از بین بردن هرگونه لکه از روی لباس ها و پارچه های مختلف را ارائه دهیم و مشکل پاک نشدن لکه های روغن را حل کنیم.

برای پاک کردن لکه روغن از لباس و پارچه روش های متعددی وجود دارد اما ما در این مطلب قصد داریم موثرترین و کاربردی ترین روش ها را معرفی نماییم تا با یادگیری انها بتوانید هرگونه لکه مربوط به روغن و یا کره را به راحتی و با وسایل موجود در منزل از بین ببرید. در ادامه این روش های کاربردی و امتحان شده را ملاحظه فرمایید و از این راهکارها در جهت پاک کردن هرگونه لکه روغن استفاده نمایید. تا پایان همراه ما باشید.

از بین بردن و پاک کردن لکه روغن از لباس با روش های ساده :

چگونگی پاک کردن لکه روغن از لباس و پارچه، مسئله ایی است که همه ما در طول زندگی ممکن است بارها با آن مواجه شده باشیم. پاک کردن لکه روغن و چربی در ظاهر کار بسیار سخت و دشواری است و حتی امکان دارد به رغم تلاش های زیاد موفق به انجام آن نشده باشیم. اما نگران نباشید، در ادامه راهکارهایی را مشاهده می فرمایید که با به کارگیری آنها می توان به راحتی و سادگی هرگونه لکه روغن و چربی را از روی لباس ها پاک نمایید.

آکاایران: پاک کردن لکه روغن از لباس با روش های کاربردی

پاک کردن لکه روغن با الکل :

الکل یکی از موارد مهمی است که می توان با آن به راحتی به پاک کردن لکه روغن از لباس پرداخت. بدین منظور می توان از الکل سفید و یا از محلول هایی که ماده اصلی آن الکل است مثل ماده ضدعفونی کننده دست استفاده کرد و از این طریق لکه روغن موجود بر روی لباس را پاک نمود.

پاک کردن لکه روغن از لباس با پودر بچه :

استفاده از پودر بچه، روشی جالب و امتحان شده است که در آن اغلب با مقداری پودر بچه سطح لکه را به طور کامل می پوشانند به گونه ایی که اثری از لکه دیده نشود. سپس لباس را که روی سطح صافی قرار دارد به مدت دوازده ساعت تکان نمی دهند و بعد از گذشت این زمان پودر بچه را که مطمئنا تغییر رنگ داده است را برداشته و لباس را با آب گرم شستشو می دهند. این روش می تواند برای پاک کردن لکه از لباس به طور کامل موثر باشد.

,پاک کردن لکه روغن از لباس پاک کردن لکه, پاک کردن لکه از لباس خانه داری, سبک زندگی

پاک کردن لکه روغن و چربی با صابون چوب :

از دیگر روش ها استفاده از صابون چوب است. صابون چوب اغلب برای تمیز کردن سطوح چرب کابینت ها به کار می رود اما برای پاک کردن لکه روغن از لباس نیز موثر است و می توان لکه را به مدت ده دقیقه داخل این محلول قرار داد و سپس آن را با روش ها معمولی بشویید و شاهد پاک شدن کامل لکه روغن و چربی از روی لباس ها باشید.

پاک کردن لکه روغن و کره با مایع ظرفشویی و مسواک :

در این روش برای پاک کردن لکه مقداری مایع ظرفشویی را روی لکه ریخته و برای نفوذ بیشتر آن به پارچه حدود ده تا پانزده دقیقه با مسواک روی لکه بکشید تا لکه از بین برود سپس لباس را با کمک ماشین لباسشویی و با آب گرم و پودر شستشو بشویید. بعد از خشک شدن لباس مشاهده خواهید نمود که دیگر اثری از لکه بر روی لباس باقی نمی ماند.

,پاک کردن لکه روغن از لباس پاک کردن لکه, پاک کردن لکه از لباس خانه داری, سبک زندگی

امیدواریم با استفاده از روش های مطرح شده برای پاک کردن لکه روغن از لباس بتوانید هرگونه لکه روغن و چربی را پاک نموده و از بین ببرید. پیشنهاد می کنیم با مراجعه به بخش خانه داری از دیگر نکات مهم و اساسی در رابطه با مسائل روزمره و خانه داری دیدن فرمایید.

منبع :

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :