روش هایی برای از بین بردن بوی نامطبوع سیر
دست هایتان را در آب لیمو خیس کنید !
آکاایران: دست هایتان را در آب لیمو خیس کنید !

روش هایی برای از بین بردن بوی نامطبوع سیر

آکاایران: روش هایی برای از بین بردن بوی نامطبوع سیر

دست هایتان را در آب لیمو خیس کنید !

اختصاصیآکا ایران:  

سیر با تمام خواص دارویی ، درمانی و طعم دهندگی بوی نامطبوع و تندی دارد و برای اکثر افراد آزار دهنده است .  وقتی می خواهید از سیر در غذای در حال پخت تان استفاده کنید ، بوی تند آن تمام فضای آشپزخانه را فرا می گیرد . زمانی که برای خرد کردن سیر از تخته گوشت استفاده می کنید ، برای زمان طولانی بوی سیر را در خود نگه می دارد .

برای از بین بردن بوی تند و نامطبوع سیر راههای زیادی پیشنهاد می شود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد تا بتوانید بوی سیر را از روی دست ، تخته گوشت و ظروف آشپزخانه از بین ببرید .

  • برای از بین بردن بوی سیر از روی دستهایتان یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با 2 قاشق چای خوری نمک و کمی آب مخلوط کنید و دست هایتان را به مدت 10 دقیقه در این مخلوط بگذارید.
  • دستهایتان را به مدت 3 دقیقه  در آب لیمو خیس کنید و بعد از این مدت با آب سرد بشویید تا بوی سیر به خوبی از بین برود.
  • اگر از مکمل های سیر استفاده می کنید ، از بوی تند آن در زمان عرق کردن ناراضی خواهید بود . برای این منظور از تمیز کننده های پوست حاوی اوکالیپتوس، جوهر نعناع یا کافور برای از بین بردن بوی بد عرق استفاده کنید.
  • جوش شیرین و آب ولرم را مخلوط کنید و این مخلوط غلیظ را به مدت 15 دقیقه روی تخته گوشت بگذارید و سپس بشویید تا بوی نامطبوع سیر از بین برود.
  • ظروف آشپزخانه را با مایع ظرف شویی حاوی لیمو بشویید تا بوی سیر کاملا از بین برود.
  • برای از بین بردن بوی سیر از آشپزخانه از خوش بو کننده ها استفاده کنید. بلافاصله بعد از استفاده از سیر در غذا ، این روش را به کار بگیرید. 

منبع :

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :