نکته هایی درباره  فنگ شویی خانه
فنگ شویی یک فلسفه کهن چینی است که درباره چیدمان خانه و نقش آن در زندگی نیز صحبت می کند.

آکاایران:  فنگ‌شویی یک فلسفه کهن چینی است که درباره چیدمان خانه و نقش آن

آکاایران: نکته هایی درباره فنگ شویی خانه

در زندگی نیز صحبت می‌کند.


انباشتگی‌های خانه خود را بشناسید: وسایل از کار افتاده یا غیرقابل استفاده، وسایلی که نامنظم و در هم و برهم هستند‌و... شناخت اوضاع درهم خانه و مرتب کردن آن واقعا اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد.


آنچه دوست ندارید، به کسی ببخشید یا دور بریزید. این شامل وسایل از کارافتاده هم می‌شود که یا باید تعمیرشان کنید و یا آنها بیرون بریزید. محیط باز آرامش خواهد آورد.


کاغذها و نامه‌ها را در کشوها مرتب کنید و ضروری‌ها را نگاه دارید. هر چیز نامرتب و بی‌نظم در قفسه آشپزخانه، کمد لباس، زیرکاناپه و تختخواب را منظم و تمیز کنید. خانه شما، آیینه درون شماست. هر چه نامنظم‌تر باشد شما مضطرب‌تر خواهید بود.


 تراکم وسایل را در خانه کم کنید یعنی اسباب خانه را در خانه پخش کنید، به اتاق‌ها و سالن نشیمن و پذیرایی دقت کنید و مکان‌های متراکم و به اصطلاح خفه را با انتقال اشیا به جای دیگر، کاهش دهید.


نگاهی هم به اشیای «روز مبادا» بیندازید، آنهایی که سال‌هاست برای روز مبادا در گوشه‌ای خاک می‌خورند، ممکن است هیچ‌وقت استفاده‌ای نداشته باشند. از خیر آنها بگذرید.


 غبارروبی ماهانه را از شیشه‌ها و میزها شروع کنید و به انباری ختم کنید، طوری که خیالتان راحت شود در محیط پیرامون شما ذره‌ای گرد و غبار وجود ندارد.


 ورودی خانه یعنی راهرو را با شمع‌ها و گیاهان طبیعی و مصنوعی تزیین کنید، آشغال‌ها و سطل‌ها و کفش‌های پراکنده را جمع کنید. فنگ‌شویی می‌گوید این جا اولین کانال ورود عشق و نعمت است.


 میز آشپزخانه‌تان را دریابید. به اعتقاد فنگ‌شویی، این یکی از مرکزهای انباشتگی است. رومیزی سوخته، خرده نان و قوطی‌های ادویه خالی را دور بریزید و لیوان‌ها و بشقاب‌ها را در قفسه‌ها بچینید. این طور بهداشتی‌تر هم هست.


 یخچال و فریزر را از یاد نبرید، لکه‌های غذا را از درهای آن پاک کنید و مواد غذایی غیرقابل استفاده را دور بریزید و باقی را هم با نظم و ترتیب مشخص بچینید.

تهیه و گردآوری: گروه سبک زندگی پرداد

.

منبع :

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :