4 روش طبیعی برای از بین بردن پشه های میوه
دور کردن پشه میوه و راههای از بین بردن پشه میوه و پشه های میوه و سبزیجات و روش از بین بردن پشه را در نمناک ببینید.

آکاایران: 4 راه برای ازبین بردن پشه میوه

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که پس از خرید میوه و سبزیجات ،از وجود پشه در داخل آنها کلافه شده و به دنبال راهی برای خلاصی از آنها باشید؟همه چیزی که پشه میوه برای رشد و نمو به آن نیاز دارند، یک محل مرطوب حاوی مواد در حال تخمیر است.این مواد ممکن است میوه ها یا سبزی های رسیده باشند، همچنین سطل های زباله، بطری ها و قوطی های خالی مواد غذایی و کهنه های تمیزکاری و زمین شورها هم ممکن است به محل رشد آنها بدل شود.

پشه های میوه تخم های شان که تا 500 تخم در هر بار ممکن است باشدبر روی این سطوح مرطوب می گذارند.هنگامی که لاروها از تخم بیرون می آیند، روی همین سطوح به تغذیه می پردازند. از آنجایی که آنها تنها روی سطح میوه تغذیه می کنند، اگر قسمت های آسیب دیده و بیش از حد رسیده میوه یا سبزی را جدا کنید، لارو این حشرات را نخواهید خورد.

برای از بین بردن این حشرات 4 روش در اختیار شما قرار خواهیم داد. 

دور کردن پشه ها با سرکه اولین کار برای از بین بردن پشه میوه ها، دور انداختن میوه های خراب و له شده است.

اولین کاری که باید انجام دهید دور انداختن میوه های خراب و له شده است. پس از آن یکی از روش های زیر را به کار ببندید:
 
1. نیم لیتر شیر را با 120 گرم شکر و همین طور 60 گرم فلفل ترکیب کنید  و برای 10 دقیقه داخل یک قابلمه بجوشانید. سپس این ترکیب را داخل یک ظرف کم عمق ریخته و در فضای اتاق قرار دهید. حشرات به آن جذب شده و در آن غرق خواهند شد.
 

آکاایران: 4 روش طبیعی برای از بین بردن پشه های میوه

از بین بردن پشه های میوه 

 
2. مقدار کمی سرکه را در یک شیشه یا لیوان بریزید و قطعه ای از یک میوه رسیده را در آن قرار دهید، با کاغذ یک قیف درست کنید و آن را از انتهای باریک داخل شیشه بگذارید. محل برخورد قیف با دهانه شیشه را با چسب کاملا بپوشانید تا حشرات نتوانند از آن خارج شوند. حشرات به این ترتیب در پی میوه در دام می افتند.
 
3. یک بطری سرکه سیب را بردارید درب آنر ا باز کنید روی آن یک لایه پلاستیک بکشید و آن را دور دهانه بطری محکم کنید یک سوراخ داخل آن ایجاد کنید تا حشرات بتوانند وارد شوند. حشرات نمی توانند در مقابل بوی سرکه مقاومت کنند و داخل بطری می شوند اما دیگر نمی توانند از آن خارج شوند.
 
4. اگر روش درپوش پلاستیکی جواب نداد می توانید سه قطره مایع ظرفشویی به یک کاسه سرکه اضافه کنید و آن را همین طور فاقد در پوش بگذارید. این کار باعث جذب حشرات و فرو رفتن آنها در سرکه خواهد شد.

4 روش طبیعی برای از بین بردن پشه های میوه

4.519
منبع : آفتاب-/ف
.

منبع :

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :