روش نگهداری انواع شیرینی ها (خشک و تر)
شیرینی های مختلف با روش های مختلفی نگهداری می شوند. برای نگهداری بیشتر شیرینی با ما همراه شوید و به نکاتی که در ادامه این مقاله مطالعه میکنید توجه نمایید.

 

۶ راز خوشمزه برای تازه نگه داشتن انواع کیک و شیرینی

آکاایران: وقتی قرار است تا چند روزی به صورت پیاپی مهمان داشته باشیم یا مراسمی در پیش داریم، حجم خرید‌ها بیشتر می‌شود و احتمال کم و زیاد شدن میزان خرید‌ها زیاد است. به عنوان مثال بار‌ها شیرینی‌هایی که برای مراسم خریده‌ایم بیشتر از میزان مورد نیاز بوده و سؤال همیشگی دراین مواقع درباره شیوه نگهداری شیرینی خشک و‌ تر است. در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد نگهداری انواع شیرینی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

تشخیص خشک یا‌ تر بودن شیرینی‌ها کار راحتی اسـت و بیشتر از روی ظاهر میتوانید بـه خوبی تشخیص بدهید کـه یک شیرین خشک اسـت یا تر.

انواع شیرینی ها

- شیرینی تر

بیشتر شیرینی‌هاي‌‌ تر از لایه‌هاي‌ خامه‌اي درست شده‌اند و برای نگهداری از آن‌ها در شرایط خاصی باید باشند. نان خامه ای و رولت از جمله شیرینی های تر می باشند.

روش نگهداری شیرینی خشک و تر

- شیرینی خشک

نوعی دیگر کـه شیرینی ها شیرینی خشک نام دارد رطوبت خیلی کمی دارند و نگه داری از آن‌ها راحت اسـت. بعضی از شیرینی های خشک عبارتند از شیرینی گل محمدی، شیرینی زبان، شیرینی مربایی، شیرینی دانمارکی، شیرینی آرد نخودچی و... 

طرز تهیه انواع شیرینی دانمارکی در شکل های مختلف به صورت مرحله به مرحله

شیوه نگهداری شیرینی های تر

همان گونه که می دانید، انواع شیرینی خامه ای دارای مقدار زیادی خامه و تخم مرغ هستند و هر دوی این مواد اولیه؛ ماندگاری کمی دارند و خیلی سریع فاسد می شوند. چون سطح آلودگی خامه و تخم مرغ بالاست. این به این معنی است که بسیار زود فاسد می شوند و در نهایت مسمومیت برای ما به وجود می آورند. چون رطوبت شیرینی های خامه ای زیاد است.  نباید این شیرینی ها را اصلا در دمای اتاق نگهداری کرد. بهترین راه برای نگهداری از شیرینی های خامه ای این است که آن ها را در دمایی پایین تر از دمای خانه، نگهداری کرد.

شیرینی تر را نباید برای مدت زمان طولانی نگهداری کرد حتی چنانچه در یخچال باشد.

مدت زمان نگهداری از شیرینی تر حدود ۲۴تا ۷۲ساعت می باشد و چنانچه بیشتر از این مدت نگهداری شود فاسد می شود. چون سالمندان سیستم ایمنی پایینی دارند و یا کودکان از مصرف کردن شیرینی تر فاسد شده دچار مسمومیت های خطرناک می شوند.

چنانچه می خواهید شیرینی ها را با همان جعبه در یخچال نگهداری کنید، می توانید نخست یک سلفون روی جعبه کشیده و مجددا در جعبه را روی آن بگذارید.

شیوه نگهداری شیرینی خشک

رطوبت کمتر شیرینی خشک نسبت به شیرینی تر، علت ماندگاری بیشتر آن است. شیرینی خشک را می توان 2-1 هفته بیرون از یخچال و در جای خنک نگهداری کرد. همینطور می توان به مدت یک ماه در فریزر نگهداری کرد.

البته باید دقت کرد که هر چقدر مدت زمان نگهداری شیرینی خشک کوتاه تر باشد، بهتر است، چون احتمال اکسید شدن روغنی که در تهیه آن به کار می رود، در طولانی مدت بالا می رود، پس به اندازه نیاز شیرینی خریداری کنید.

یکی از شیوه های افزایش مدت ماندگاری شیرینی، به ویژه شیرینی های عید، این است که در ظروف در دار نگهداری شوند. برای این کار شیرینی ها را به صورت ردیفی در کنار هم قرار دهید و برای پیشگیری از چسبیدن شیرینی ها به یکدیگر و خرد شدنشان هم می توانید ورقه ای از کاغذ روغنی بین ردیف های بالا و پایین بگذارید آنگاه برای مدت کوتاه در یخچال بگذارید تا شیرینی تازه تر بماند.

نگهداری طولانی مدت شیرینی خشک سبب مسمومیت نمی شود، ولی به جز اینکه تازگی خود را از دست می دهد، به علت اکسید شدن روغن در همه گروه های سنی، می تواند حداقل پیدایش مشکلات گوارشی را به دنبال داشته باشد.

 

نگهداری انواع شیرینی ها, روش نگهداری انواع شیرینی ها,راههای نگهداری انواع شیرینی ها

نکاتی درباره نگهداری شیرینی خشک و ‌تر

۱. بخاری را خاموش کنید!

اگر شیرینی‌ تر خریده‌اید و هنوز داخل یخچال نگذاشته‌اید همین الان این کار را انجام دهید و بعد ادامه متن را بخوانید! در ترکیب اصلی شیرینی‌ تر یا خامه‌ای اغلب ردپایی از تخم مرغ و خامه هست و همین کافی است که بدانیم این شیرینی را نمی‌توان زیاد نگه داشت. اولین نکته درباره روش نگهداری شیرینی‌تر این است که باید در دمای بسیار پایین باشد و دمای بالا و بیرون یخچال باعث می‌شود میزان زیادی میکروب به خود جذب کند. همچنین آب شدن خامه زمینه ساز بسیاری از بیماری‌هاست که اولین آن‌ها مسمومیت است!

۲. یادتان هست کی شیرینی خریدید؟

همانطور که قبلاً نیز به آن اشاره کردیم نگهداری شیرینی‌تر برای مدت زیاد امکان پذیر نیست و حتی در یخچال نیز نمی‌توان شیرینی‌تر را برای مدت طولانی سالم نگه داشت. عمر مفید شیرینی‌تر در یخچال حدود ۲۴ تا ۷۲ ساعت است. اگر بیشتر از این زمان شیرینی‌ تر را نگه داریم باز هم احتمال اینکه فاسد شود بسیار زیاد است. این فاسد شدن برای افرادی که سیستم ایمنی بدن‌شان با اختلال رو به روست و کودکان و سالمندان اصلاً خوب نیست و در بیشتر موارد باعث مسمومیت‌های خطرناک می‌شود. همیشه تاریخ روزی که شیرینی را خریداری کرده‌اید را به خاطر بسپارید و در لحظه انتخاب نیز تازه‌ترین شیرینی‌ها را انتخاب کنید.

۳. شیرینی بودن حتی در شرایط سخت!

شیرینی‌های خشک، جان سخت هستند! می‌توانید بدون نگرانی از بابت دمای هوا آن‌ها را بیرون از یخچال نگهداری کنید. البته اگر در گرمای بیش از حد و زیر تابش نور مستقیم خورشید قرار بگیرند قطعاً دچار مشکل می‌شوند، اما در حالت عادی نیاز نیست جای یک جعبه شیرینی خشک را در طبقه‌های یخچالتان باز کنید. این ماندگاری به علت رطوبت کمتر شیرینی خشک است و ۱ تا ۲ هفته در هوای خنک بیرون از یخچال ماندگاری دارد.

۴. آب روی شیرینی‌ها نریزید!

یکی از نکات بسیار مهم در نگهداری شیرینی خشک و‌ تر این است که باید شیرینی ها را از فضای نمناک دور نگه دارید. رطوبت محیط برای شیرینی خشک و‌ تر مضر بوده و محل مناسب برای نگهداری از شیرینی‌ها،‌ فضای خشک و خنک است.

۵. جعبه شیرینی با خاصیت نگه دارنده

وقتی جعبه شیرینی را داخل یخچال جا می‌دهید نگاهی به اطراف آن بکنید و سعی کنید کنار مواد غذایی دیگر که بو دارند شیرینی نگذارید. اصلاً خوب نیست که مهمان‌ها رولت میل کنند، اما مزه ترشی کلم و فلفل دلمه ای زیر دندان‌هایشان حس کنند! یک راه خوب برای جلوگیری از این مشکل استفاده از همان جعبه‌های مقوایی شیرینی و بستن درب آنهاست. با وجود این جعبه‌ها شیرینی ها به سادگی بوی مواد غذایی دیگر را به خود نمی‌گیرند.

۶. شیرینی خشک هم خشک می‌شود!

هر نوع شیرینی از به صورت تکی نگهداری شود زودتر خشک می‌شود و کیفیت و طعم خوب ابتدایی را از دست می‌دهد. برای جلوگیری از خشک شدن شیرینی‌ها بهتر است آن‌ها را به صورت ردیفی کنار و روی هم بچینید تا کمتر در معرض هوا قرار بگیرند و دیرتر خشک شوند.

۷. خرابی به گندیدن نیست!

روشهای یاد شده صرفا برای جلوگیری از گندیدن شیرینی‌ها نیستند. تغییر شکل و خرد شدن شیرینی‌ها نیز یک نوع خرابی محسوب می‌شود. وقتی شیرینی‌ها را روی هم می‌چینید سعی کنید از از ورق‌های کاغذ روغنی استفاده کنید و این ورق‌ها را بین ردیف‌ها قرار بدهید. دیگر شیرینی‌ها خرد نمی‌شوند و به هم نمی‌چسبند.

۸. در را ببندید!

شیرینی‌ها را در ظرف‌های در دار نگه دارید. سینی‌هایی که شیرینی را در آن‌ها می‌چینیم اگرچه پیش روی مهمانان زیباست، اما به علت اینکه سینی یک ظرف در دار نیست شیرینی‌ها زودتر خشک می‌شوند.

۹. شیرینی خشک چقدر بد است؟

اگر حالا که این متن را خواندید و متوجه شدید که دیگر دیر شده و شیرینی‌هایی که روی دست‌تان باد کرده بود الان دیگر به علت خشک شدن خوردنی نیستند، بهتر است بدانید که شیرینی خشک باعث بروز مسمومیت در افراد نمی‌شود. با این حال همانطور که می‌دانید در همه شیرینی‌ها روغن وجود دارد و این روغن موجود پس از گذشت یک مدت زمان اکسید می‌شود و این اکسید شدن باعث بروز برخی مشکلات گوارشی خواهد شد. جانب احتیاط را رعایت کنید.

نگهداری انواع شیرینی ها, روش نگهداری انواع شیرینی ها, شیوه نگهداری انواع شیرینی های خشک و‌ تر

نگهداری کیک های ساده 

- چنانچه می خواهید باقیمانده کیک خود را نگه دارید، طوری که همچنان تازه بماند، باید برای کیک های معمولی یک قطعه نان را آب بزنید و همراه با آن در جعبه بگذارید و در یخچال بگذارید. رطوبت نان سبب می شود کیک شما تازگی خود را حفظ کند.

- برای نگهداری کیک در داخل یخچال حداکثر سه روزه باید از یخچال خارج و استفاده شود، کیک را داخل یک نایلون پیچیده هواگیری نمودهه و در داخل یک ظرف در یخچال بگذارید. چنانچه نایلون به صورت کامل هواگیری نشود، کیک خشک می شود و چناچه داخل ظرف دربسته نباشد، بوی یخچال را جذب می کند.

- اگر برای مدت طولانی مثلا یک ماه قصد نگهداری کیک در فریزر را دارید، بعد از خنک شدن کیک، آن را درون فویل آلومینیمی نازک بپیچید به گونه ای که هوا داخل آن نباشد. داخل یک کیسه پلاستیکی بگذارید و در فریزر قرار دهید. کیک درون فریزر کاملا مستعد خرد شدن و شکسته شدن است. پس مواظب باشید که به آن ضربه نخورد.

نگهداری کیک میوه ای 

برای تازه نگه داشتن کیک میوه ای، چند تکه سیب کنار کیک قرار دهید و آن را در یخچال بگذارید.

نگهداری کیک خامه ای 

برای تازه نگه داشتن کیک خامه ای، باید آن را در جعبه اش بگذارید و جعبه را داخل کیسه پلاستیک گذاشته در آن را محکم ببندید و در یخچال بگذارید. کیک خامه‌ای درون فریزر هم تازه می‌ماند.

کیک های خامه ای تزیین شده را پیش از برش خوردن، مستقیما می توانید در یخچال نگهداری کنید. ولی بعد از برش خوردن، چنانچه مستقیما در یخچال قرار بگیرند، کیک آنها خشک میشود. بنابراین روی سطح برش خورده کیک سلفون بکشید.

 

نگهداری انواع شیرینی ها, روش نگهداری انواع شیرینی ها,نگهداری شیرینی خامه ای

نگهداری کیک با روکش فوندانت

برای خشک نشدن کیک هایی با روکش فوندانت آنها را کاور کرده و در یخچال قرار دهید.

نگهداری شیرینی نارگیل

شیرینی نارگیل به شدت خشک است و شیوه نگهداری از آن خیلی مهم است. چنانچه در جای مرطوب زندگی می کنید، شیرینی ها را در ظرف در بسته و در دمای محیط نگهداری کنید و اگر در جای خشک زندگی می کنید، شیرینی ها را در کیسه قرار داده و سپس در ظرف دردار قرار بدهید. شیرینی نارگیلی تا یک هفته ماندگاری دارد.

شیوه تازه نگهداشتن بیسکویت ها

برای اینکه بیسکویت ها تازه بمانند و بافت ترد و شکننده خود را حفظ کنند آن ها را در ظرف های غیر پلاستیکی بگذارید و چند حبه قند را داخل جعبه بیسکوییت قرار دهید.

روی ظرف را سلفون کشیده، آنگاه در ظرف را محکم ببندید.

ویرایش و تلخیص:آکاایران


	نگهداری از شیرینی های نوروزی

نگهداری از شیرینی های نوروزی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
شیرینی ها دو نوع اصلی «خشک» و «تر» دارند. از معروف ترین شیرینی های خشک می توان به شیرینی زبان، کشمشی، دانمارکی و مربایی و از شیرینی های تر به شیرینی خامه ای و رولت اشاره کرد...
صفحه 1 از 1
منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :