تکینکهای از بین بردن بوی بد سیگار از ماشین
در این مقاله از مجموعه مقالات آکاع در مورد راه حل هایی که به شما در خلاص شدن از شر بوی بد سیگار از خودرو کمک می کند خواهیم گفت. تکنیک های خلاص شدن از بوی بد سیگ
چکار کنیم خودرو ما بوی سیگار ندهد؟ - سایت تیتربرتر | TitreBartar.com
 

آکاایران: خودرویی که بوی بد سیگار و دود می‌دهد مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد. این مشکلات کاملاً متنوع هستند، از موارد کوچکی همچون احساس ناراحتی سرنشینان در کابین گرفته تا مشکلات بزرگ‌تری همچون امراض گوناگون ریوی که نهایتاً باعث ایجاد سرطان نیز می‌شوند.

دود سیگار برای ماده ژنتیکی سلول‌ها کاملاً مضر بوده و در بدن تولید سم می‌کند. این را بو هانگ، محقق مواد شیمیایی در آزمایشگاه ملی لاورنس برکلی کالیفرنیا می‌گوید. هر چقدر بیشتر در معرض مواد شیمیایی دود سیگار قرار گیرید سلامتی خود را بیشتر به خطر می‌اندازید.

چگونه بوی سیگار داخل خودرو را از بین ببریم؟

هوشمندانه‌ترین کاری که می‌توانید بکنید ناپدید کردن دود سیگار از خودرو در سریع‌ترین زمان ممکن است. شاید شما یک خودروی دست‌دوم خریده و می‌خواهید از آن استفاده کنید اما در هر صورت فرقی نمی‌کند، اگر دوست دارید سلامتی خود را حفظ کنید باید دود سیگار را از کابین حذف کنید. برای از بین بدن بود بد سیگار نگران نباشید با چند ترفند ساده می توانید برای رفع بوی سیگار از ماشین اقدام کنید. برای مشاهده این تکنیک ها در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, با ما همراه باشید.

 

رفع بوی سیگار از ماشین

تمیز کردن اجزای داخل ماشین

برای رفع بوی سیگار از ماشین ابتدا باید یک نظافت کلی داخل ماشین انجام دهید. وسائل مورد نیاز برای انجام این‌کار می‌توانید از یک عدد فرچه، جارو یا جاروبرقی، یک اسپری برای از بین بردن گرد و غبار سیگار داخل ماشین استفاده کنید.

 

- تمیز کردن فرش های کف ماشین 

داخل ماشین را و صندلی ها را جارو برقی بکشید. اگر کف پوش های ماشین برداشته می شود آن ها را در بیاورید. صندلی و زیرپایی را برای از بین بردن خاک های اضافه بیرون بیاورید و لوله جاروبرقی را بیرون بکشید و روی همه صندلی ها بکشید.

بالشتک ها را تا آنجا که می توانید باز کنید و تمیز کنید. نم زیرپایی ها می تواند ایجاد بوی نامطبوع کند. با شستن زیرپایی ها و یا اسپری ضد بو شما می توانید بوی نامطبوع داخل ماشین را برطرف کنید.

دقت کنید که آب زیادی استفاده نکنید. استفاده زیاد از آب باعث می شود روکش ها دیرتر خشک شوند (مخصوصا اگر هوا سرد باشد) و این باعث می شود در ماشین بوی بدی ایجاد شود.

با یک دستگاه که قابلیت مکش آب را دارد، آب صندلی را بگیرید. فرایند را برای پاک کردن لکه های سرسخت تکرار کنید. در پایان این فرایند صندلی ها کمی مرطوب هستند اما نباید زیاد خیس باشند، با استفاده از دستگاه بخارشوی هر گونه آب اضافی را حذف کنید.

چگونه از شر بوی بد داخل خودرو خلاص شویم

- تمیز کردن جاسیگاری

در قدم بعدی باید  محل نگه داری خاکستر و ته سیگاری های خودرو (جاسیگاری داخل ماشین ) را خالی کنید تا بدین صورت منبع دیگری از بوهای ناخوشایند به ویژه بوی بد سیگار را از بین ببرید.

 

- روشن کردن تهویه‌ی ماشین

حدود نیم ساعت تهویه‌ی ماشین را در وضعیت گرم بگذارید و درهای ماشین را نیز باز بگذارید.

رفع بوی سیگار داخل خودرو

- عوض کردن فیلتر هوای ماشین

فیلتر هوای ماشین را باید هر ۱۹۰۰۰ کیلومتر عوض کنید. برای از بین بردن بوی سیگار حتما فیلتر هوای ماشینتان را عوض کنید.

 

از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین,راهکارهایی برای از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین,روش از بین بردن بوی سیگار در ماشین

قهوه 

علت استفاده قهوه این است که در قیاس با دود سیگار بوی غالبی دارد. قدری دانه یا پودر قهوه را در یک فنجان بریزید و آن را برای چند ساعت یا در طول شب در ماشین بگذارید و حتماً  شیشه‌های ماشین  هم بالا باشد. صبح با باز کردن درب ماشین بوی خوش قهوه به جای بوی سیگار به مشامتان می خورد و بدون شک از بوی قهوه در اول روز لذت می‌برید.

 

دارچین

اگر بوی دارچین را دوست دارید باید قدری از پودر یا چوب آن را داخل آب بجوشانید و همان طور که آب داغ است و بخار می‌کند آن را به درون ماشین انتقال داده و درب‌های خودرو را ببندید پس از سرد شدن آب خواهید دید که دیگر بوی سیگار کمتر به مشام می‌رسد.

زغال

خود بوی زغال غالب نیست ولی این ماده می‌تواند در جذب بوی سیگار به شما کمک کند. یک تکه و دو تکه کافی نیست باید یک پاکت آن را درون صندوق عقب یا روی صندلی عقب بگذارید. یک شب یا دو شب در همان حال بگذارید تا اثر کند.

 

از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین,راهکارهایی برای از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین,چگونه بوی سیگار داخل خودرو را از بین ببریم

سرکه سفید

به احتمال زیاد در وسیله نقلیه خود جایی برای قرار گرقتن یک فنجان هست، پس حتما مقداری سرکه سفید را در یک فنجان ریخته و در ماشین خود بگذارید. چنانچه این ماده یک شب تا صبح داخل ماشین بماند به احتمال زیاد صبح فردا بوی سیگار را در خودرو احساس نخواهید کرد.

 

استفاده از آمونیاک

یک لیوان آمونیاک کافی است. بوی آمونیاک بسیار آزار دهنده است. هنگامی که آن را داخل ماشین میگذارید، درون ماشین نباشید. پس از بوگیری آمونیاک 1 تا 2 ساعت پنجره ها را باز گذاشته آنگاه از خودرو استفاده کنید.

 

جوش شیرین

جوش شیرین هم برای می‌تواند رفع بوی سیگار کمک کننده باشد. با این حال، پیش از استفاده از آن ، مطمئن شوید که کف و صندلی‌های وسیله نقلیه شما خیس نباشد. سپس، جوش شیرین را روی کفی و صندلی‌ها بپاشید. چند دقیقه زمان بدهید تا جوش شیرین اثر کند و آنگاه خودرویتان را تمیز کنید.

 

از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین,راهکارهایی برای از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین,بوی سیگار داخل ماشین

استفاده از سیب

سیب را 4 قسمت کنید و در جاهای مختلف ماشین بگذارید. بعد از 48 ساعت بوی سیگار برطرف خواهد شد.

 

مرکبات

لااقل یک بار در زندگی از عطری که از مرکبات باشد، استفاده کرده‌اید و تجربه بوی خوشایند آنها را دارید. برای رفع بوی سیگار کافیست پس از خوردن نارنگی و پرتقال پوست آن را دور نریزید و داخل خودرو بگذارید. نه فقط این پوسته‌ها می‌توانند بوی دود را جذب کنند و آن را با عطر مرکبات که دوست دارید جایگزین می‌کنند.

 

استفاده از روزنامه ی مچاله

روزنامه دارای خاصیت بوزدایی می باشد . روزنامه را مچاله کرده و در داشبورد و دیگر مکان های ماشین قرار دهید، بعد از ۴۸ ساعت آنها را بردارید. این روش شاید به تنهایی کارساز نباشد و باید با روش های دیگر مانند جوش شیرین و قهوه استفاده شود.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :