10 ماده جدا کننده آدامس از مو که کار شما را راحت میکند
اگر آدامس به موی کودکتان یا موی خودتان چسبید اصلا نگران نباشید. کافی است از يكي از روش هاي که در ادامه این مطلب برایتان آماده کرده ایم استفاده کنید

آکاایران: اکثر کودکان علاقه مند به خوردن آدامس هستند. اما گاهی با همان آدامسی که در دهان دارند بازی می کنند، و این بازی کردن گاهی موجب می شود آدامس را به موی خود بزنند و شما برای خلاصی از این مخمصه به این فکر کنید که تنها راه جدا کردن چیدن آن قسمت از مو می باشد اما براي جدا کردن آدامس از موها مي توانيد از يكي از روش هاي که در ادامه این مقاله از آکا به شما آموزش میدهیم کمک بگيريد.

جدا کردن آدامس از روی مو - مد و زیبایی - زن امروزی

روش های جدا کردن آدامس چسبیده به موها

اولین روش کمک گرفتن از یخ برای برداشتن آدامس روی مو

با کمک یخ می توانید آدامس را مو جدا کنید.این یکی از منحصربه فردترین روش ها برای برداشتن آدامس است. یخ را بر روی آدامس ماساژ دهید تا سفت شود. تکه های یخ را درون نایلون بگذارید و برروی آدامس نگه دارید. زمانی که مطمئن شدید آدامس منجمد شده به آرامی از مو جدا کنید . تمامی مراحل کار ممکن است 20 دقیقه طول بکشد. بیشتر از این روش برای برداشتن آدامس از روی لباس استفاده می کنند.

روغن زیتون بزنید

روغن زیتون به نرم کردن مو و برداشتن آدامس کمک می کند. اول این که موهای خود را با روغن زیتون مرطوب کنید. می توانید از این روغن طبیعی دیگر هم استفاده کنید و مو را به طور کامل به آن آغشته کنید. چربی روغن به جدا شدن آدامس از روی مو کمک می کند و سپس می توانید از شانه با دندانه های درشت استفاده کنید و کم کم آدامس را جدا کنید و در نهایت سر خود را بشویید تا روغن زیتون از روی آن از بین برود.

وازلین استفاده کنید

وازلین مانند روغن زیتون یک ماده نرم کننده است که به جداسازی آدامس از روی موها کمک می کند. باید موی خود را به وازلین آغشته کنید و سپس چند دقیقه صبر کنید و در نهایت آدامس را به آرامی جدا کنید ، بدون اینکه موهایتان کشیده شود. 

از خمیر دندان کمک بگیرید 

شاید برایتان عجیب به نظر برسد اما خمیردندان به جداسازی آدامس از روی مو کمک می کند زیرا بافت کرمی دارد و دقیقاً همان چیزی است که نیاز دارید و می تواند آدامس را شل کند و به آرامی از روی موها برداشته شود.

خمیر دندان

 شانه زدن با کرم نرم کننده راه حل خوبی است

همه ما تا به حال در مورد استفاده از مواد نرم کننده برای مو چیزهای زیادی شنیده ایم. در این مورد هم پیشنهاد می کنیم که از کرم استفاده کرده و آن را روی موها شانه کنید. برای استفاده از آن مراحل روغن زیتون و وازلین را در پیش بگیرید. 

سیلیکون مو هم یک پیشنهاد است

اگر در منزل سیلیکون مو دارید، قطعاً مشکلتان برطرف خواهد شد زیرا سیلیکون یک ماده نرم کننده است و به جداسازی آدامس از روی موها کمک می کند. 

استفاده از الکل روشی ساده است

اگرچه که این روش رایج است اما اثر پذیری آن نسبت به روش های دیگر کمتر است. بهتر است که آن را جزء روش های آخر بگذارید زیرا الکل موی شما را خشک می کند.

الکل

این درمان هم شبیه به ترفند های دیگر است. کافی است که کمی از موهایتان را به الکل آغشته کنید و حدود 2 دقیقه صبر کنید و کم کم آدامس را از روی مو جدا کنید. 

سرکه سفید پیشنهاد طب سنتی است

سرکه سفید آدامس را نرم می کند. برای انجام این کار باید موها را به سرکه سفید آغشته کنید و سپس دو دقیقه صبر کنید و آدامس را با دست جدا کنید. اگر آدامس جدا نشد، دوباره این مرحله را تکرار کنید و بعد از اتمام کار ، موها را شستشو دهید.  

موها را آبلیمویی کنید

یکی دیگر از درمان های طبیعی عنوان شده برای برداشتن آدامس از روی مو، آبلیمو است. افراد تازه کار کافی است که آب یک عدد لیمو را بگیرند و مانند روش سرکه سفید عمل کنند. این ماده به آرامی آدامس را در خودش حل می کند و باعث جداسازی آن از روی مو خواهد شد. 

مایونز را دست کم نگیرید

یکی از ترفندهای جدا کردن آدامس از روی مو استفاده از مایونز است زیرا مایونز یک ماده حلال است و مانند موارد قبل عمل می کند.

مایونز

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :