کاربردها دیگر شیشه شورها در خانه داری که قطعا نمیدانید
کاربردهای دیگر شیشه شور,کاربرد های جالب شیشه شور,شیشه شور چه کاربردهای دیگری دارد,کارهایی که با شیشه شور میتوان انجام داد,وظایف دیگر شیشه شور,شیشه شور کاسپین,شی

گاهی اوقات، محصولات روزمره می توانند برای بسیاری چیزهای دیگر به جز استفاده مشخص آن ها، مفید باشند. در این مقاله، استفاده های مختلف شیشه شوی که احتمالا از آن آگاه نیستید، به اشتراک خواهیم گذاشت. پاک کننده های شیشه شوی در دهه 30 اختراع شد. از آن زمان به بعد، به مردم اجازه می دهد تا پنجره ها را به سرعت و به طور موثر تمیز کنند. با این حال، آیا می دانید چه کاربرد دیگری این محصول دارد؟ 

کاربردهای شیشه شور؛ متفاوت با آنچه تا به حال می‌دانستید - مثبت زندگی

این محصول که در اصل شفاف و آبی است امروزه در انواع و بوهای گوناگون وجود دارد. اگرچه این محصول شدیدا قابل اشتعال است . امروزه، تمیز کننده های شیشه اغلب در یک بطری اسپری برای تسهیل کاربردهای آن به بازار عرضه می شوند اما واقعیت این است که استفاده های کم تر شناخته شده دیگری دارد که ممکن است شما را غافلگیر کند.

کاربرد های جالبی از شیشه شور که نمی دانستید

پاک کننده چربی 

به خاطر اجزای سوزاننده آن شیشه شور می تواند به شما کمک کند تا روغن را پاک کنید.پاک کردن روغن در قسمت های خاصی از خانه امری دشوار است اگرچه محصولات زیادی در بازار وجود دارد، اما می توانید برای این منظور از پاک کننده شیشه استفاده کنید.

روغنی که بر روی اجاق آشپزخانه، قابلمه و ماهی تابه، اتومبیل ایجاد می شود، تمیز کردن با این محصول آسان خواهد بود. بعد از اینکه تمیز کردن را انجام دادید، فراموش نکنید که با آب به طور کامل آبکشی کنید تا تمام آثار این محصول را از بین ببرید.

 

درخشندگی سطوح و کاشی ها 

هم چنین می توانید از شیشه پاکن ها برای براق کردن سنگ های گرانیت و یا مرمر استفاده کنید تنها کاری که باید انجام دهید آن است که آن را در آب رقیق کنید و سطوح را پاک کنید با این حال استفاده آن برای سطوح چوبی و یا سطوح دیگر که ممکن است توسط آمونیاک صدمه ببیند توصیه نمی شود.

به طور مشابه، این پاک کننده برای براق کردن کاشی های آشپزخانه و حمام نیز مناسب است ، می توانید از آن در لوله توالت یا حمام خود استفاده بکنید و اجازه دهید به مدت چند دقیقه روی لکه های سرسخت عمل کند.

 تميز كردن سرويس بهداشتی | نکاتی پیرامون تميز كردن سرويس بهداشتی

لکه بر لباس ها (به جز لباس های ابریشمی یا پشمی)

حتی در از بین بردن لکه هایی، مانند گوجه فرنگی یا قطره خون، موثر است همچنین برای لکه های فرش نیز عالی است، تا زمانی که فرش از پشم نباشد. 

اسباب بازی های کودکان

شما می توانید از این محصول برای کشتن باکتری ها در اسباب بازی های کودکان خود استفاده کنید.

پاک کردن اسفنج

اسفنج های سینک عمر کوتاهی دارند برای اینکه به آن زندگی بیشتری بدهید، چند قطره شیشه شور روی آن بریزید و در آب گرم بشویید این کار باید حداقل چند روز قبل از بازدید بعدی از سوپر مارکت انجام شود.

استفاده به عنوان حشره کش ها 

به خصوص اگر محصول حاوی آمونیاک باشد، ممکن است یک دافع موثر حشرات باشد. یکی از کاربردهای شیشه شور کشتن و دفع حشرات ناخواسته است در این زمینه می توانید برای اسپری کردن حشرات به طور مستقیم و اجتناب از بوی شدید حشرات دیگر استفاده کنید.

علاوه بر این، اگر پاک کننده حاوی آمونیاک باشد، همچنین می تواند برای دفع آن ها مفید باشد این بو بسیار ناخوشایند است بنابراین می توانید آن را روی پنجره ها و درها اعمال کنید تا حشرات را بیرون نگه دارید. 

مسمومیت زنبور عسل با آفت کش ها

پاک کردن تخته 

برای آن قسمت هایی که هرگز به طور کامل از بین نمی روند مثل بخش پرمصرف تخته برش غذا 

پاک کردن جواهرات 

آیا می دانید که می توانید از پاک کننده شیشه استفاده کنید تا جواهرات خوب به نظر برسند؟ با این حال، مطمئن شوید که جواهرات شما از موادی ساخته شده است که از آمونیاک یا الکل آسیب نمی بینند مثالا، این محصول برای ایجاد درخشش جواهرات ایده آل است.

تنها چیزی که باید در ذهن داشته باشید این است که نباید بیش از دو دقیقه شیشه شور را روی جواهرات رها کنید می توانید از یک مسواک برای پاکسازی استفاده کنید. بعد از آن، با پنبه و یا یک حوله آبکشی و خشک کنید. 

تمیز و براق کردن نقره سیاه شده ( روش های خانگی ) + عکس – کوروک

شیشه جلو اتومبیل 

اگر می توانید از آن استفاده کنید، شیشه های ماشین را تمیز و تمیز کنید، چرا آن را روی سطح ظریف پنجره امتحان نمی کنید؟ هر چه باشد، دید خوبی ایجاد می کند در حالی که ایمنی در رانندگی مهم است. 

خودکفا شویم؛ طرز تهیه شیشه شور ماشین در خانه » وبلاگ استادکار

انگشتر گیر کرده در دست  

مطمئنم که چقدر هنگام بیرون آوردن انگشتر عصبی شده اید دفعه بعدی که این اتفاق افتاد نگران نباشید و همانطور که در بخش رازهای خانه داری نمناک گفته ایم فقط یه مقدار شیشه پاکن روی انگشت اسپری کنید تا حلقه به آسانی بیرون آید. 

لکه های سرسخت استیل 

خیلی سخت است که از شر چربی ها خلاص شویم علاوه بر این، همه لکه های روی پیشخوان و اجاق گاز می توانند باعث کثیفی منزل شوند! اما اگر ازشیشه شور روی آن ها استفاده کنید می تواند سطوح استیل را براق و تمیز کند. 

تمیز کردن ظروف استیل - مجله نت منزل

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :