پسته تازه رو چطوری میشه خشک کرد؟+آموزش
روش خشك كردن پسته تازه در فر,روش خشك كردن پسته تازه در خانه,روش خشك كردن پسته تازه,نحوه خشك كردن پسته,روش خشك كردن پسته تازه در منزل,خشك كردن پسته تازه,خشك كردن

روش خشک کردن پسته

آکاایران: پسته خواص فراوانی برای سلامتی بدن دارد و از همین رو پیشنهاد میشود در برنامه غذایی خود پسته را حتماً بگنجانید.برای خشک کردن پسته تازه، کندن پوست پسته تازه با دست کار نسبتا سختی اسـت، مخصوصا اگر پسته ها بیشتر از 1 کیلو باشند.پوست پسته زیر ناخن می‌روند و سر انگشتان را سیاه و چسبناک می‌کند.در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, بهترین روش برای پوست کردن و خشک کردن پسته تازه در کوتاه ترین زمان در منزل را بـه شـما آموزش خواهیم داد.

بهترین روش خشک کردن پسته

حالا ما بـه شـما روشی را معرفی میکنیم کـه در ان با سرعت حداقل 4 برابر پوست کندن با دست و با دردسر کمتر می‌توانید پوست ان را جدا کنید. مراحل زیر را دنبال نمایید تا بتوانید در زمانی کوتاه پسته ها را از پوست جدا کنید.

جدا کردن شاخه های پسته

روش آسان برای جداکردن پوست پسته تازه

مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید در زمانی کوتاه پسته ها را از پوست جدا کنید.

مرحله اول: جدا کردن شاخه های پسته

هرچند معمولا پسته های تازه ای که در مغازه ها بفروش می رسند شاخه ندارند، ولی برای احتیاط کنترل کنید که بین پسته ها شاخه اضافی وجود نداشته باشد. شاخه ها می توانند در مراحل بعد مشکلاتی را ایجاد کنند.

مرحله دوم: ریختن پسته در کیسه پلاستیکی محکم

یک کیسه ناییلونی مقاوم پیدا کنید. ما در این آزمایش، از کیسه پلاستیکی معمولی استفاده کردیم که البته پس از ۲ بار استفاده پاره شد. همچنین می توانید از دو لایه کیسه استفاده کنید. حالا حدود یک چهارم تا یک سوم فضای قابل استفاده کیسه را پر از پسته کنید. منظور از فضای قابل استفاده، فضای کیسه به جز دسته ها یا قسمتی که برای گره زدن کیسه از آن استفاده می شود است.

جداکردن پوست پسته تر در کیسه

یک چهارم تا یک سوم کیسه را از پسته پر کنید.

مرحله دوم: بستن کیسه

کیسه را گره بزنید جوری که هوای زیادی در کیسه نباشد که موقع فشار دادن کیسه، کیسه باد کند. اندازه پسته ها باید به انداره ای باشد که وقتی کیسه را روی زمین می گذارید، پسته های درون کیسه یک لایه مسطح حداکثر ۳-۴ سانتی تشکیل دهد.

کندن پوست پسته تر در کیسه

کیسه را ببندید به طوری که پسته یک لایه ۳-۴ سانتی در کیسه تشکیل دهد.

مرحله چهارم: پسته ها را روی هم فشار دهید

با کف دست یا پا (که البته پا راحت تر است) پسته ها رئ روی هم فشار دهید و بلغزانید. این کار را با احتیاط انجام دهید که کیسه پاره نشود و نگذارید قسمت زیادی پسته یک گوشه از کیسه جمع شود و تحت فشار قرار گیرد که موجب پارگی نشود. آنقدر ادامه دهید تا پوست پسته ها جدا شود.

کندن پوست پسته با دست یا پا

با فشار دادن و لغزاندن دانه های پسته بر روی هم پوست را چدا کنید.

مرحله پنجم: جداسازی پوست پسته تازه

حالا کافی است گره کیسه را باز کنید و پسته ها را روی یک سینی خالی کنید. به راحتی می توانید پوست ها و پسته ها را از هم جدا کنید. البته هنوز تعدادی پسته باقی مانده اند که پوست آن ها سفت چسبیده است. این پسته ها عموما کال یا پوک هستند.

پوست پسته تازه جدا شده

حالا جداکزدن پوست پسته از خود پسته خیلی آسان تر است.

مرحله ششم: شست و شوی پسته

پسته های پوست کنده را در یک ظرف آب شیت و شو دهید. با این روش هم می توانید آن ها را تمیز کنید، هم پسته هی بسته که سبک تر هستند را از روی آب جدا کنید.

پسته پوست کنده پوک شناور در آب

پسته های پوک بر روی آب شناور می مانند.

مرحله هفتم: پسته ها را خشک کنید

پسته ها را می توانید در آفتاب خشک کنید یا در یک تابه تفت دهید تا خشک شوند. استفاده از نمک هم ماندگاری پسته را افزایش می دهد.

خشک کردن پسته تازه پوست جدا

پسته ها را آبکشی کنید و در یک سینی بزرگ در آفتاب خشک کنید.

 

بهترین روش خشک کردن پسته تازه در کوتاه ترین زمان

آموزش خشک کردن پسته تازه

برای خشک کردن پسته تازه، پسته ها را میتوانید در آفتاب خشک کنید یا دریک تابه تفت دهید تا خشک شوند. استفاده از نمک هم ماندگاری پسته را افزایش می‌دهد. پسته ها را آبکشی کنید ودر یک سینی بزرگ در آفتاب خشک کنید.

نکات مهم برای خشک کردن پسته تازه در منزل

1. هنگام پوست گرفتن پسته هاي‌ تازه نگران در بسته بودن پسته ها نباشید، طی فرآیند خشک شدن پسته، خیلی از پسته ها خود بـه خود درشان باز میشود.

2. تجربه نشان داده اسـت پسته فریز شده خیلی آسان تر پوست گرفته می‌شوند.

3. پسته تازه مرغوب پسته اي اسـت کـه خودش درش باز شده باشد.

4. طبق معمول پسته هاي‌ در بسته رابا خیساندن ودر آب و با استفاده از دستگاه هاي‌ مخصوص، باز میکنند. بـه این نوع پسته خندان میگویند. یعنی پسته اي کـه با این فرآیند لبش خندان شده اسـت.

5. برای تشخیص این کـه یک پسته خودش درش باز شده یا بـه کمک دخالت هاي‌ انسانی در ان باز شده اسـت کافی اسـت ان را در دستتان بگیرید و سعی کنید از روی پوست پسته ان ها را بـه هم برسانید اگر با فشار دادن پوسته ها پسته در بسته شد یعنی پسته آب خندان اسـت، ولی اگر اصلا امکان بستن پسته وجود نداشت، پسته شـما بـه صورت طبیعی خندان اسـت.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :