همزن
همزن,نکات استفاده از همزن,استفاده از همزن,همزن کاسه دار,نکات خرید همزن,همزن برقی,راهنمای خرید همزن,همزن دستی,خرید همزن,انواع همزن

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد همزن را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: همزن برقی وسیله ای است که امروزه می توان با توجه به کاربردهایش مختلفش آن را از جمله وسایل ضروری آشپزخانه دانست. با ما همراه شوید تا مطالبی مفید در مورد انواع همزن ها را مطالعه کنید.

همزن,همزن برقی,خرید همزن

همزن برقی

آکاایران: با داشتن همزنی مناسب می توانید مواد را به راحتی با یکدیگر مخلوط کرده و با سرعت شگفت انگیزی به تهیه کردن  انواع شیرینی ها و دسرهاو... بپردازید. به طور کلی همزن های برقی را می توان به دسته هایی مانند همزن دستی، همزن کاسه ای یا پایه دار و همزن های میله ای (گوشت کوب برقی) تقسیم کرد که هر یک دارای ویژگی ها و مزایای خاصی است.  همزن برقی وسیله ای است که برای مخلوط کردن و هم زدن مواد غذایی با سرعت های مختلف به کار می رود. برای درست کردن خمیر نان و کیک و شیرینی، بستنی، زدن تخم مرغ، مخلوط کردن آرد و کره، درست کردن سوسیس و هم زدن خامه و خیلی کارهای دیگر کاربرد دارد. هم زدن با آن خیلی ساده تر از هم زدن با چنگال یا قاشق است.

همزن برقی هم مثل خیلی از سایر ابزار و لوازم خانگی ابتدا در ابعاد بزرگ تر و برای مصارف صنعتی ساخته شد. در ۱۹۰۸ مهندس هربرت جانسون دید که یک نانوا خمیر نان را با قاشق فلزی بزرگی هم می زند. خیلی زود با همکارش که مهندس مکانیک بود شروع به بازی با وسایلی کردند و تا ۱۹۱۵ همزن کاسه دار ۸۰ لیتری او تبدیل به وسیله ای استاندارد شده بود که البته بیشتر به درد نانوایی های بزرگ و ارتش می خورد. در ۱۹۱۹ شرکت هوبارت که در آن زمان به کیچن اید تغییر نام داده بود همزنی کوچک تر مخصوص خانه ها به بازار عرضه کرد.

همزن دستی

همزن های دستی معمولا دارای سری های مختلف برای همزن است و فاقد ظرف یا پارچ های مخصوص می باشند معمولا از این نوع همزن برای کاراهای سبک تر مانند هم زدن تخم مرغ  و خامه... و یا مقدیر کمتر مواد غذایی استفاده می شود. همزن دستی باید با دست نگه داشته شده و هم زده شود.معمولاً دو تیغه برای هم زدن و یک موتور دارد. تیغه ها را باید در ماده غذایی فرو کنید که خیلی اوقات در کاسه خود همزن ریخته می شوند.همزن دستی بدون ظرف یا پارچ مخصوص بوده و فقط دارای سری های مختلف برای هم زدن موادی است که از قبل درون ظرفی ریخته شده اند. همزن دستی نسبت به همزن کاسه ای، معمولاٌ برای مقادیر کمتر مواد غذایی استفاده می شود. این وسیله برای کارهای سبک تر مانند هم زدن سفیده تخم مرغ یا خامه به کار می رود.

همزن کاسه ای یا پایه دار

همزن های پایه دار دارای کاسه ای به جنس شیشه یا پلاستیک هستند که مواد را برای بهم خوردن داخل آن می ریزند. اکثرا این دستگاه ها دارای  هم زن تخت، چنگک بری ورز دادن و هم زن مفتولی برای  هم زدن سریع است. هنگام انتخاب دقت کنید پارچ مخصوص و کاسه ی آن دارای لبه باشد زیرا با استفاده از لبه ی آن  می توان مایعات را به راحتی  به ظرف دیگر منتقل کرد. این نوع همزن رومیزی است و نیازی به حرکت دست ندارد.همزن کاسه ای حاوی یک کاسه پلاستیکی یا شیشه ای بوده که مواد غذایی برای هم خوردن در آن ریخته می شوند. این گونه همزن با کاسه، یک همزن تخت، یک چنگک برای ورز دادن و همزن مفتولی برای هم زدن سریع است. همزن کاسه ای یا پایه دار برای آشپزهایی کاربرد دارد که نیاز به مخلوط کردن های جدی تر دارند. این ابزار اضافی را گاهی جداگانه هم می توان برای دستگاه خرید. علاوه بر این ها سوسیس پرکن، صفحه پوره درست کنی، بستنی ساز و آسیاب غذا را هم می توان جداگانه و البته با قیمت بالاتر تهیه کرد.

نکاتی دیگر

از جمله عواملی که باید به آن توجه کرد سرعت همزن است ، بهتر است از همزن هایی که دارای پنج سرعت یا بیشتر هستند انتخاب کنید به این دلیل که کنترل شما برترکیب مواد غذایی را بیشتر می کند. همچنین توجه داشته باشید سر و صدای همزن شما زیاد نباشد  تا شما را از کارکردن با آن خسته  نکند. اگر انتخاب شما همزن های دستی است توجه کنید وزن آن بیشتر از یک کیلو نباشد. برخی دیگر از همزن ها  نیز شامل مخلوط کن، خرد کن و وسایل جانبی دیگر هستند.

 توصیه هایی برای خرید همزن برقی

همزن برقی وسیله ساده ای است پس در خرید آن کافی است به سرعت، سروصدا و وزن آن توجه کنید.

 سرعت: در انتخاب های مختلف به سرعت آن دقت کنید. همزن هایی که پنج سرعت یا بیشتر دارند کمک می کنند کنترل بیشتری روی ماده غذایی که مخلوط می کنید داشته باشید.

 سروصدا: همزنی را انتخاب کنید که خیلی سروصدا نداشته باشد و البته ایده آل این است که دستگاهی را پیدا کنید که بی صدا کار کند.

 وزن: همزن دستی انتخاب کنید که  وزن آن از یک کیلو بیشتر نباشد و البته وزن آن متعادل پخش شده باشد و وقتی آن را در ماده غذایی فرومی برید یکنواخت کار کند.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران

همزن- Principio – HM1010 Moulinex - لوازم برقی آشپزخانه

همزن- Principio – HM1010 Moulinex - لوازم برقی آشپزخانه

زمان مطالعه : 1 دقیقه
همزن- Principio – HM1010 Moulinex
صفحه 1 از 1
منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب : همزن