به نقل از آکاایران: این روزها استفاده از انواع لوازم برقی مانند ماشین ظرفشویی رواج زیادی پیدا کرده است اما آیا می دانید هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید به چه نکته هایی توجه کنید و مناسب ترین ماشین ظرفشویی برای خانواده شما کدام است؟ با ما همراه شوید و این مطلب را مطالعه کنید.

ماشین ظرفشویی رومیزی

آکاایران: اشین ظرفشویی، یک دستگاه خودکار است که ظرف های کثیف را می شوید و تمیز می کند؛ تنها کاری که آدم باید انجام دهد، این است که ماشین را پر از ظرف کند، پودر شوینده را اضافه کند، چرخه شست وشو را تنظیم کند و دکمه «روشن» را فشار دهد. ماشین ظرفشویی در دو نوع اصلی رومیزی و ایستاده وجود دارد. ماشین ظرفشویی رومیزی کوچک تر بوده و برای آشپزخانه هایی که در کف آن ها فضای کافی وجود ندارد، مناسب تر است.  همچنین چون این دستگاه ها با ظرفیت های بسیار کم (مثلاٌ 4 نفره) هم وجود دارند، برای خانواده های کم جمعیت مفید تر هستند. البته یکی از نقات ضعف آن ها عدم امکان شستشوی قابلمه ها و ظروف بزرگ به علت محدود بودن فضای داخلی ظرفشویی است.

اغلب این ماشینها عمدتا 4 ، 5 ، 6 و به ندرت 8 نفره می باشند و با اینکه مشکل جا را حل کرده اند ولی هنوز کارایی لازم را برای مصارف روزمره و خصوصا شستشوی قابلمه و ماهی تابه ندارند. کلیه ماشین های ظرفشویی دارای سیستم گرم کننده بوده و آب را گرم و ظروف را با آن شستشو می دهند اما ماشین ظرفشویی موریس علاوه بر داشتن سیستم گرم کننده آب تنها ماشین ظرفشویی است که دارای دو ورودی آب سرد و گرم بوده و قابلیت استفاده از آب گرم را دارد. و میزان مصرف برق دستگاه را تا 73 درصد کاهش می دهد.

این ماشین ها  معمولا روی کابینت ها و… یا نزدیک سینک ظرفشویی در آشپزخانه قرار داده می شوند و به راحتی می توان آنها را جابه جا کرد. حتی ماشین ظرفشویی رومیزی را می توان در انباری نگهداری کرد و هنگام لزوم برای شستشوی ظروف در آشپزخانه نصب کرد. ماشین ظرفشویی احتیاج به شیر آبی برای ورود آب به دستگاه دارد همچنین لوله تخلیه آن نیز بایستی درون فاضلاب قرار گیرد. مارک  موریس با وجود رومیزی بودن توانسته است با بهره بردن از طراحی فوق مدرن ظرفیت 8 نفره کامل را در 108 پارچه عرضه نماید . یعنی بیشترین ظرفیت متصور و منطقی با اشغال کمترین فضا و با زمان حداکثر 45 دقیقه برای شستشوی کامل، رکورد تازه ای حتی در بین ماشینهای رومیزی دیگر بدون کاهش کیفیت شستشو بدست آورده است .

 اگر از مغازه دارها بپرسید، می گویند همه ماشین های ظرفشویی میوه و سبزی می شویند؛ سبد میوه شوی هم دارند. خوب است بدانید این سبد میوه شوی که مغازه دارها از آن نام می برند چیزی نیست جز همان طبقه اول ماشین ظرفشویی شما! در حقیقت آنچه یک ماشین ظرفشویی را از نظر شستن میوه از ماشین ظرفشویی دیگر متمایز می کند، قابلیت کار با آب سرد است؛ یعنی اینکه در ماشین ظرفشویی برنامه ای تعبیه شده باشد که با استفاده از آن بشود میوه ها را با آب سرد شست تا میوه ها پلاسیده نشود.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران