به نقل از آکاایران: چای یکی از نوشیدنی های متداول و محبوب ایرانی هاست که روش تهیه یا به اصطلاح، دم کردن آن در طی سال های متمادی دستخوش تغییرات زیادی بوده است. با ما همراه شوید و مطالبی درمورد خرید کتری برقی را مطالعه کنید.

کتری برقی

آکاایران: کتری برقی  نوعی وسیله الکترونیکی برای جوشاندن آب است. از این وسیله بیشتر برای تهیهچای، شکلات داغ و نظایر آن استفاده می شود. اگر می خواهید در کمترین زمان ممکن آب جوش آماده شود، کتری های برقی مناسب ترین گزینه برای شما هستند چرا که ظرف چند دقیقه آب را به جوش می آورند. این کتری ها فضای روی اجاق گاز را اشغال نمی کنند در عوض به فضای جداگانه ای بر روی میز آشپزخانه نیاز دارند. این روزها به هر فروشگاه لوازم خانگی که سر بزنید ، انواع و اقسام کتری ها و وسایل تهیه نوشیدنی برقی موجود است. اما گاهی اوقات انتخاب از بین این همه طرح و رنگ کمی مشکل به نظر می رسد.

کتری برقی بهترین گزینه برای افرادی است که مشغله زیادی دارند و به اصطلاح فرصت سر خاراندن ندارند. کتری برقی آب را سریع به دمای جوش می رساند. عده ای به اشتباه فکر می کنند این وسیله فقط برای درست کردن چای است !  شما می توانید قهوه و سوپ و کاکائو و هر آن چه به آب جوش نیاز دارد را در عرض چند دقیقه آماده کنید.

نکات مهم در انتخاب کتری برقی

۱- کتری انتخاب کنید که سیم آن به خود کتری متصل نباشد. این مدل ها دیگر قدیمی شده اند و خطرناک اند.

۲- یکی از مواردی که در هنگام خرید لوازم خانگی از هر نوع بایتس در نظر بگیرید توجه به میزان مصرف وتعداد افراد خانواده است. کتری های برقی، ظرفیت و  گنجایش متفاوتی دارند که برای مصرف یک نفر تا خانواده ای پرجمعیت و حتی شرکت ها طراحی شده اند.

۳- گستره انتخاب جنس کتری برقی بسیار وسیع است وطراحان در این قسمت بسیار خلاق بوده اند. انواعی از آن ها از فلز ضدزنگ ساخته شده و انواع دیگر پلاستیکی هستند.برخی از مدل های جدید نیز جنس سرامیکی دارند. نوع شیشه ای نیز بسیار پرطرفدار است. هر کدام از آنها مزایا و معایب خود را دارد ولی باز هم انتخاب به خواست و سلیقه شماست.

۴- در هنگام خرید کتری برقی خصوصیات ایمنی آن را در نظر بگیرید. کتری انتخابی شما باید حداقل دارای درپوش قفل شونده ، خاموش کننده اتوماتیک و خاموش کننده ایمنی باشد تا ضمن استفاده راحت ، ایمنی و عمر بالای دستگاه را هم بهره مند شوید.

۵- سازندگان کتری برقی انواعی به بازار عرضه کرده اند که دارای المنتی با قابلیت حرارت ۱۵۰۰ وات هستند . این المنت زیر کف کتری برقی قرار دارد و دیده نمی شود. و هم چنین با آب داخل کتری به هیچ وجه در تماس نخواهد بود . در نتیجه دیگر نگرانی برای جرم گرفتن المنت و دغدغه های تمیز کردن آن را ندارید با جوش آمدن آب هم به راحتی کتری را از واحد حرارت دهنده آن برداشته و آب جوش را در ظرف دل خواهتان بریزید.

۶- ضمانت نامه و خدمات پس از فروش دستگاه مورد نظر خود را بررسی نمائید تا در صورت خرابی کتری برقی ، براحتی ازخدمات تعمیر و سرویس لوازم خانگی بهره مند گردید.

۷- توصیه همیشگی ما این است که لوازم خانگی خود و از جمله کتری برقی را از فروشگاه لوازم خانگی یا لوازم آشپزخانه ی معتبر تهیه کنید . فروشگاه های اینترنتی لوازم خانگی نیز گزینه بسیار خوبی هستند زیرا این فروشگاه ها توضیحات کامل و عکسهای خاص از کالای مورد نظر را به خوبی به شما نشان می دهند و حتی به راحتی می توانید بین دو یا چند مدل مختلف مقایسه انجام دهید. بزرگترین مزیت این نوع خرید ، دور بودن از زبان بازی های فروشنده و تبلیغات وی در مورد کالاست. اگر هم قصد خرید از فروشگاه های سطح شهر را دارید بهتر است همیشه مراکز معتبر را در اولویت خریدتان قرار دهید.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران