به نقل از آکاایران: فلاسک ظرفی است که مایعات یا گازها را گرم یا سرد نگه می دارد. این ظرف ترموس یا فلاسک دوئر هم نامیده می شود. معمولا از فلاسک برای گرم نگه داشتن مایعات خصوصا چای و از کلمن برای سرد نگه داشتن مایعات خصوصا آب یخ استفاده می شود.

فلاسک و کلمن

آکاایران: سر جیمز دوئر، دانشمندی اسکاتلندی بود که در دهه 1890میلادی این نوع ظرف را اختراع کرد.فلاسک از یک بطری شیشه ای دوجداره ساخته شده است. هوایی که در فضای میان 2دیواره شیشه ای وجود دارد، با پمپ بیرون کشیده می شود تا خلائ به وجود آید. سطح رو به خلائ دیواره ها هم مانند آیینه با نقره پوشش داده می شود.

در سال 1925 فلاسک خلائ، درون یک بدنه محافظ قرار گرفت و برای استفاده عموم به بازار عرضه شد تا برای حمل نوشیدنی های گرم یا سرد مورد استفاده قرار گیرد. 
برای آن که بفهمیم فلاسک دقیقا چطور مواد را با دمای اولیه به مدت طولانی نگه می دارد، باید به قوانین شیمی برگردیم. اشیای گرم با انتقال گرمای خود به محیط اطرافشان ، سرد و اشیای سرد با گرفتن گرما از محیط پیرامون خود گرم می شوند. اساس کار فلاسک ، جلوگیری از جریان یافتن گرما از خارج به درون ظرف و یا از درون ظرف به خارج از آن است. حال آن که گرما به سه روش از جایی به جای دیگر جریان می یابد. این سه روش عبارتند از: هدایت ، همرفت و تابش. از آنجا که فلاسک دیواره ای از جنس شیشه دارد و شیشه ماده ای عایق است ، گرما از طریق هدایت جریان پیدا نمی کند. بعلاوه وجود خلائ در فاصله میان دو جداره ، مانع جریان یافتن گرما به صورت همرفت می شود. پوشش نقره ای داخل ظرف نیز از جریان یافتن به صورت تابش جلوگیری می کند. در نتیجه این ظرف می تواند مواد گرم و سرد را برای مدتی طولانی بدون آن که دمای آنها تغییری کند در خود نگه دارد. در واقع آنچه باعث این عملکرد فلاسک می شود، به طور کلی شامل ممانعت خلائ از جریان گرما از طریق همرفت و اتلاف نشدن گرما به علت نقره اندود بودن دیواره است.

فلاسک فندکی

فلاسک و کلمن,فلاسک,فلاسک چای

فلاسک فندکی ماشین

فلاسک فندکی ماشین با کیفیت وکاربرد بی نظیر خود توجه همگان را به خود جلب کرده است. فلاسک یا چای ساز فندکی با استایل یک لیوان، قابل اتصال به فندک استاندارد تمامی ماشین ها می باشد. خرید اینترنتی فلاسک فندکی به شما این امکان را می دهد که در طول سفرهای طولانی و طاقت فرسا و همچنین مسیرهای کوتاه بین شهری ، خودتان را به یک لیوان چای یا قهوه داغ دعوت کنید ! 

فلاسک مسافرتی خودرو به قدری زیبا و ضد ضربه بوده که از کیفیت کم نظیر برخوردار است.فلاسک فندکی ماشین را با نامهای چای ساز فندکی خودرو و فلاسک برقی فندکی ماشین در جامعه می شناسند. 
فلاسک برقی فندکی ماشین با همه نوع فندک ماشینها سازگاری داشته ودر یک بسته بندی قشنگ و ضد ضربه جا گذاری شده است. ظرفیت این فلاسک برقی 500 سی سی و درسریع ترین زمان ممکن آب را به جوش می آورد. 

دستگاه فلاسک برقی داخل خودرو Electric Mug از اجزای زیر تشکیل شده است : 

1- بدنه داخل تمام استیل (ضد زنگ اصل) 
2- سیستم عایق استیل (ضد زنگ) 
3- درپوش پلاستیکی (از مواد درجه یک ضد سرطان زا) 
4- دارای سیم اتصال فندکی (قابل انعطاف درجه 1) 
5- نگهدارنده در 80 درجه سانتیگراد (اتوماتیک) 

با کیفیت بی نظیر و بدنه استیل ضد زنگ سیستم عایق استیل برای اولین بار در ایران.خصوصیات فلاسک فندکی ماشین : سیستم چرخشی گرمایی برای نگهداری دما امکان درست کردن چای و قهوه حتی با آب سرد (گرمای تولیدی باعث دم شدن چای می شود) امکان استفاده از انواع چای کیسه ای اندازه استاندارد طراحی شده برای تمامی اتومبیل ها رسیدن به حرارت بالا در سریع ترین زمان قابل استفاده در همه شرایط (چهار فصل) تامین آسایش شما و همراهانتان در هنگام سفر ظرفیت : 500 سی سی 

مزایای استفاده از فلاسک برقی داخل خودرو Electric Mug : 

1- سیستم چرخشی گرمایی برای نگهداری دما 
2- بدون دادن طمع در طولانی مدت 
3- امکان درست کردن چای و قهوه حتی با آب سرد (گرمای آن باعث دم کشیدن چای می شود) 
4- امکان استفاده از انواع چای کیسه 
5- اندازه استاندارد طراحی شده برای تمامی اتومبیل ها 
6- رسیدن به حرارت بالا در سریع ترین زمان 
7- سازگاری با همه فندکی های ماشین 
8- قابل استفاده در همه شرایط (چهار فصل) 

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران