به نقل از آکاایران: از آن زمان که تنها بلند کردن دستی مواد غذایی، وزن تقریبی آنها را برای مصارف آشپزخانه و پخت و پز تعیین می کرد، مدت زیادی می گذرد. اکنون با استفاده از انواع ترازوهای آشپزخانه مواد به طور دقیق اندازه گیری می شوند و در نتیجه غذا با کیفیت مطلوب تری پخته می شود.

اکنون با ورود ترازو های مخصوص آشپزخانه به بازار، امکان سنجش دقیق وزن مواد غذایی وجود دارد و به این ترتیب می توان مو به مو طبق دستورات کتاب های آشپزی پیش رفت.

آکاایران: امروزه علاوه بر انسان ها، مواد غذایی هم روی ترازو می روند تا وزن آنها مشخص شود. هر چند خیلی ها حوصله ندارند از این وسیله مفید استفاده کنند اما می توان به جرات گفت که تازه عروس ها که تجربه زیادی در آشپزی ندارند با استفاده از ترازو، غذا های باکیفیت تری درست می کنند.
یکی دیگر از موارد مصرف ترازو های آشپز خانه هم به آن دسته از خانم های خانه مربوط می شود که در منزل کیک و شیرینی درست می کنند. تقریبا برای پخت همه کیک ها و شیرینی ها باید یک ترازو در اختیار داشت تا وزن مواد به درستی تعیین شود.
در واقع در صورتی که این مرحله با دقت انجام شود، احتمال اینکه شیرینی حرفه ای تری آماده شود، بیشتر خواهد بود. از سوی دیگر مد شدن رژیم های غذایی در بین خانواده ها هم نیاز به خرید ترازو های آشپزخانه را افزایش داده است.

برخی از متخصصان تغذیه به مراجعه کنندگان خود توصیه می کنند، غذا هایی را که در طول روز می خورند وزن کنند و به این ترتیب چاره ای جز خرید یک دستگاه ترازوی آشپزخانه پیش رو نیست. امروزه علاوه بر ترازو های عقربه ای، ترازو های دیجیتالی هم به بازار آمده اند که دقت آنها در محاسبه وزن بسیار بالاتر است. همچنین برخی از ترازو های مدرن تر علاوه بر تعیین وزن در مقیاس کیلوگرم، معادل آن در پوند یا سنگ را هم مشخص می کنند. 
یکی از مزیت های ترازو های دیجیتالی نسبت به عقربه ای این است که گرم ها نیز به طور دقیق مشخص می شوند .البته برخی معتقدند استفاده از ترازو های عقربه ای ساده تر است، چرا که ترازو های دیجیتالی باید با دقت بیشتری نگهداری شوند و گاهی در صورتی که محل قرار گیری آنها صاف و هموار نباشد، وزن را به طور صحیح نشان نمی دهند.
ترازو های آشپز خانه معمولا در ظرفیت های ۳ تا ۱۰ کیلوگرمی در بازار وجود دارند. برخی از ترازو ها هم در صورتی که وزن کمتر یا بیشتر از حد مجاز روی آنها گذاشته شود، هشدار می دهند.

در ادامه به تصاویری از نمونه ترازوهای آشپزخانه توجه فرمایید.

ترازوی آشپزخانه

ترازوی دیجیتال آشپزخانه

ترازو آشپزخانه دیجیتال

ترازو آشپزخانه

خرید ترازو آشپزخانه

ترازوی آشپزخانه زیبا

خرید اینترنتی ترازوی آشپزخانه

ترازو آشپزخانه

استفاده از ترازو آشپزخانه

خرید ترازو آشپزخانه

ویژگی های ترازو آشپزخانه

نکات خرید ترازو آشپزخانه

ترازوی دیجیتال آشپزخانه

ترازو دیجیتال آشپزخانه

ترازو آشپزخانه

خرید ترازو آشپزخانه

خرید ترازو آشپزخانه

ترازوی آشپزخانه

خرید ترازو آشپزخانه

ترازو آشپزخانه دیجیتال

ترازوی دیجیتال آشپزخانه

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران