نکاتی که در زمان خرید ماشین ظرفشویی باید بدانید
ماشین ظرفشویی مطابق با نیازتان خریداری کنید

آکاایران: ماشین ظرفشویی مطابق با نیازتان خریداری کنید

نکاتی که در زمان خرید ماشین ظرفشویی باید بدانید

آکاایران: نکاتی که در زمان خرید ماشین ظرفشویی باید بدانید

ماشین ظرفشویی مطابق با نیازتان خریداری کنید

اختصاصی بیست ستون:  

اگر می خواهید در این وضعیت بازار و قیمت بالای لوازم خانگی اقدام به خرید لوازم خانگی کنید باید نکاتی را درباره انتخاب ، روش های نگهداری و کاربرد آن لوازم در نظر بگیرید .

ماشین ظرفشویی از جمله لوازم مدرن و جدید آشپزخانه های امروزی می باشد و لازم است به نکاتی پیش از خرید توجه داشته باشید ...

در اولین مرحله در هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید به تعداد نفرات خانواده توجه داشته باشید . مثلا یک ماشین ظرفشویی 12 نفره برای خانواده 6-8 نفره و یک ماشین ظرفشویی 4 نفره برای خانواده 2-4 نفره مناسب است .

علاوه بر آن باید به قفسه ها و مخزن این وسیله نیز توجه داشته باشید . طبق گفته فروشندگان لوازم خانگی بیشتر ماشین های ظرفشویی ارزان قیمت مخزنی از جنس پلاستیک دارند در حالیکه مخزن مدل های گران قیمت از جنس فولاد ضد زنگ است .

فروشنده لوازم خانگی گفت : در زمان خرید باید دقت کنید که اندازه قفسه ماشین ظرفشویی با عمق قابلمه ، کاسه ، بشقاب و دیگر ظروف هماهنگ باشد . بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی آسیاب مخصوصی دارند که غذاهای باقی مانده روی ظرف را آسیاب می کند و با آب به بیرون می فرستد ، در حالیکه مدل های دیگری هم هستند که این قابلیت را ندارند و باید ظرف ها را به خوبی تمیز کنید و در ماشین قرار دهید . پس اگر حوصله تمیزکردن کامل ظرف ها را ندارید ، ماشین لباسشویی آسیاب دار بخرید.

بعضی از ماشین های ظرفشویی حس گرهایی دارند که با عبور شعاع نور از میان آب و اندازه گیری شفافیت آن میزان کثیفی آب را تشخیص می دهند تا زمان تعویض آب مشخص شود . این فروشنده بیان کرد : بعضی از ماشین های ظرفشویی به آب گرم وصل می شوند و ظرف ها را در دمای 48 تا 55 درجه سانتی گراد می شویند .

ماشین های ظرفشویی مدل جدید و گران قیمت سیستم گرم کننده دارند و آب را گرم و ظرف ها را با آب گرم می شویند . پس لازم است در زمان خرید بدانید که چه نوع ماشین ظرفشویی را انتخاب کرده اید .

در زمان خرید باید به برنامه های شست و شوی ظرف ها هم توجه داشته باشید . بیشتر ماشین های ظرفشویی سه برنامه شست و شوی از جمله برنامه برنامه سختی گیر آب ، سیستم هوشمند ایمنی و برنامه شست و شوی سریع ، معمولی ، میوه و سبزیجات دارند . باید در زمان خرید ماشین ظرفشویی دقیقا بدانید برای چه کاربردی این وسیله را خریداری می کنید و دستگاهی با توجه به نیاز خود بخرید .

فروشنده لوازم خانگی بیان کرد : پاک کردن ظرف ها از غذاهای باقی مانده و تمیز کردن فیلتر از کارهایی است که عمر ماشین ظرفشویی را بالا می برد .

در حالت کلی ماشین ظرفشویی توکار ، ماشین ظرفشویی ایستاده و ماشین ظرفشویی رومیزی داریم . ماشین ظرفشویی توکار را می توان زیر سینک ظرفشویی ، بین کابینت ها و حتی زیر صفحه کابینت ها به صورت دائمی نصب کنید .

ماشین ظرفشویی رومیزی روی کابینت ها و نزدیک به سینک ظرفشویی قرار می گیرد و می توان آن را جابه جا کرد . حتی می توانید ماشین ظرفشویی رومیزی را در انباری قرار دهید و در صورت نیاز در آشپزخانه نصب کنید .

ماشین ظرفشویی برای ورود آب به دستگاه نیاز به شیر اب دارد و لوله تخلیه نیز باید درون فاضلاب قرار گیرد .

می توان از ماشین ظرفشویی در حالت نیمه پر هم استفاده کرد و ظاهر آن برای هماهنگی با فضای آشپزخانه تنوع زیادی دارد و حتی می توانید ماشین ظرفشویی مورد نیازتان را با آشپزخانه تان هماهنگ کنید .

امروزه ماشین های ظرفشویی با برچسب های مختلف مصرف انرژی در بازار موجود است و مصرف کنندگان انتخاب گسترده ای دارند . می توانید لوازم برقی و الکترونیکی مطابق با بهینه مصرف انرژی خریداری کنید.

.

منبع :

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :