دستگاه جوجه کشی ابزاری مفید برای کارآفرینی خانگی
دستگاه جوجه کشی ابزاری مفید برای کارآفرینی خانگی

دستگاه جوجه کشی صد ها سال است که اختراع شده و جایگزینی برای مرغ های کرچ شده است. ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های جوجه کشی قدیمی که بعضا با نفت و هیزم کار میکردند، جای خود را به ربات های هوشمندی داده اند که برای شما ثروت آفرینی می کنند.

درگذشته خانواده های روستایی و یا حتی شهری با نگهداری چند مرغ و خروس در حیاط منزل و یا زیر زمین ها و پشت بام ها علاوه بر تامین نیاز روزانه خانواده به تخم مرغ، گاهاَ مازاد تولید را به دلیل عدم دسترسی به دستگاه جوجه کشی به همسایه ها و ... می فروختند یا با سایر کالاها مبادله می کردند. نگهداری مرغ و خروس ها برای خانواده بسیار کم هزینه و به صرفه بود. مرغ و خروس بومی بدون نیاز به دارو درمان خاص و با مصرف ته مانده خوراک سفره ها و ته مانده سبزی و میوه ها نگهداری می شدند. بنابر این تولید این تخم مرغ کاملا رایگان و ارگانیک بدست می آمد.

در زندگی شهری امروز هرچند این کار عملا با مشکلات فراوانی روبرو هست اما در شهرهای کوچک و روستا ها به روش های متعدد می توان از پرندگان بهره برداری کرد و منافع اقتصادی مناسبی بدست آورد.

تکثیر پرندگان زینتی مثل قرقاول های رنگی و طاووس و مرغ های تزئینی از بهترین فرصت های شغلی هست که با نگهداری چند پرنده مولد و خرید دستگاه جوجه کشی پس از گذراندن مراحل آموزش مقدماتی نگهداری و جوجه کشی پرندگان می توان سود قابل قبولی به دست آورد.

دستگاه جوجه کشی در پرورش بلدرچین و پرورش کبک از ملزومات بوده و عملا جوجه کشی بلدرچین و کبک بدون دستگاه جوجه کشی در سیستم پرورشی امکان پذیر نیست.

دستگاه جوجه کشی را می توانید در سایز ها و کاربری های مختلف از بازار به راحتی بخرید، قیمت دستگاه جوجه کشی براساس ظرفیت تعداد تخم و نوع خانگی یا صنعتی آن تعیین می شود. همچنین اگر قصد خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم دارید به این توصیه دقت کنید. به جای خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم که معمولا دارای آلودگی هستند از دستگاه نو و یا دستگاه های استوک کارخانه ای که اکثرا نو هستند ولی به علت خط و خش و ایرادات ظاهری با قیمت مناسب تر به اسم استوک فروخته می شوند بخرید. لیست قیمت دستگاه جوجه کشی اکثر تولید کنندگان در وب سایت های آنها قرار دارد. خوشبختانه اکثر شرکت های تولید کننده دستگاه جوجه کشی و لوازم پرورش طیور به همراه دستگاه جوجه کشی، کتاب و فیلم اموزشی پرورش و تکثیر پرندگان عرضه میکنند که می توانید از همین منابع برای آموزش جوجه کشی و تکثیر پرندگان بهره ببرید.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :