جدیدترین و جالبترین ایده و نکات ست کردن پرده با کوسن مبل
جدیدترین و جالبترین ایده های ست کردن پرده با کوسن مبل,پرده ها رو چطور با کوسن ها ست کنم,ایده های جذاب برای ست کردن کوسن مبل با پرده,ایده های جالب برای ست کردن

آکاآپ: یکی از دغدغه های خانم ها در چیدمان منزلشان انتخاب پرده ای مناسب است.به دلیل مهم بودن کف، سقف و دیوارها پرده ها با توجه به فضایی که نصب می شوندبا دکوراسیون و چیدمان منزلمان ارتباط مستقیم دارند. پیشنهاد ما برای شما انتخابعنصری است که بتواند هارمونی بیشتری را در کنار پرده‌ای که انتخاب کرده اید، ایجاد کند.عنصری مثل کوسن‌ می تواند بهترین گزینه برای هم خوانی با پرده ها در دکوراسیون باشد.در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, نحوه ست کردن کوسن و پرده را به شما میگوییم که جزو جدیدترین ایده های دکوراسیونی است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید

نتیجه تصویری برای ست پرده با کوسن مبل

 

انتخاب رنگی شاخص برای ست کردن کوسن و پرده 

روش اول، انتخاب یک رنگ مشخص برای هماهنگی میان این دو عنصر است.می توانیم یک رنگ را به عنوان رنگ اصلی و غالب انتخاب کنیم و با توجه به آن، رنگ های دیگررا در کنار آن جای دهیم. معمولاً رنگی که برای پرده انتخاب می شود رنگی اصلی محسوب می شودو بر اساس آن می توانیم رنگی را انتخاب کنیم که مکمل رنگ انتخابی ما برای پرده است. همچنینبا ایجاد طیف و ترکیب بندی رنگی در کوسن ها می توانیم توازن و تعادل را برقرار سازیم.معمولاً رنگ پرده می تواند با رنگ مبلمان هم خوان باشد. در این شرایط رنگ کوسن هابه راحتی هر چه تمام تر با پرده و مبل ها هماهنگ می شود.

راهنمای انتخاب طرح و بافت پارچه پرده

روش دوم از طرح و بافت پیروی می کند و بنابر سلیقه هر شخص می تواند متغییر باشد.افراد می توانند فضایشان را با انتخاب های متفاوت بچینند. بعضی، پرده هایی با نقش های شلوغرا می پسندند و بعضی دیگر سادگی را ترجیح می دهند؛ اما طرح و بافت در پرده ها و کوسن هایکی از عواملی است که بر شلوغی و آرام بودن فضایمان تأثیر بسیار زیادی دارد. وقتی مبلمان و پردهرا ساده انتخاب می کنیم بهتر است کوسن ها طرح دار باشند تا فضایمان از سادگی دربیاید.انتخاب طرح دار بودن کوسن ها باز هم به سلیقه شما بستگی دارد. طرح های گل دار، چهارخانه،راه راه و انواع طرح ها وجود دارند و بر اساس چیدمان رنگ هایمان آنها را انتخاب می کنیم.

نکته ای که حائز اهمیت است جنس پرده ها و کوسن هاست که با توجه به فصل انتخاب می شوند.به عنوان مثال در فصل های سرد سال، کوسن هایی با جنس کاموا و پارچه هایی ضخیم مناسبخواهند بود. بافت پارچه هایی که در این فصل انتخاب می شوند معمولاً گرمابخش استو حال و هوای خانه هایتان را زمستانی می کند. همچنین با تغییر فصل با تعویض رویه هایآنها می توانید دکوراسیون تان را با فصل همراه کنید.

ست کردن مبل و فرش و پرده,مبل و فرش و پرده,مبل ست با پرده

ست کردن کوسن و پرده با توجه به ابعاد و اندازه

روش سوم به ابعاد و اندازه کوسن هایمان می پردازد. نکته ای که غالباً برای انتخاب عنصریمثل کوسن به آن توجه بیشتری می شود، ابعاد و اندازه آنها است. معمولاً کوسن ها با ابعادمربعی شکل انتخاب می شوند. اندازه های آنها در ذهنمان طوری شکل گرفته اند که گوییباید همیشه مربع و در همین ابعاد و اشکال باقی بمانند؛ اما این طور نیست و هیچ محدودیتیبرای اندازه و شکل شان وجود ندارد. کوسن ها می توانند گرد باشند و یا مستطیل شکل انتخاب شوند.هم‌چنین بنا بر ابعاد مبلمان، شکل و اندازه کوسن ها می تواند متغیر باشد. کوسن ها می توانندحتی مثلثی شکل باشند. برای مبل هایی که بزرگ ترند می توان از کوسن هاییبا اشکال مختلف بر روی آن نیز استفاده کرد.

راجع به انتخاب کوسن بیشتر بدانید

گرچه به نظر نمی آید ولی انتخاب کوسن های تزئینی کار بسیار سختی است ،بخاطر اینکه تنوع شکل ، اندازه طرح ، نقش و رنگ آنها بسیار زیاد است و انتخاب کوسنمناسباز بین آنها میتواند بسیار گیج کننده و سخت باشد. برای همیندر این مقاله قصد داریم شما را در این راه راهنمایی و کمک کنیم تا بهترین ومناسب ترینکوسن تزئینی را برای دکوراسیون منزل تان انتخاب کنید.

نتیجه تصویری برای ست پرده با کوسن مبل

قیمت

این توصیه ای که فارق از پروژه باید در همه انتخاب هایتان در نظر بگیرید:اولین چیزی که مد نظر میگیرید ، بودجه تان باشد.بازه قیمتی کوسن های تزئینی بسیار وسیع است و میتواند از چند ده هزار تومانتا صد ها هزار تومان تغییر کند. قبل از رفتن به هر فروشگاهی ، ابتدا باید تصمیم بگیریدبه چند کوسن احتیاج دارید و تا چقدر حاضرید برای آنها خرج کنید.

بهترین جنس کوسن 

اگر فرزند کوچک و یا حیوان خانگی در خانه دارید از پارچه هایی که به سختی پاک میشوندمانند ابریشم یا مخمل دوری کنید. هرچند خیلی ظریف یا نرم نیستند اما پارچه هایی کهبرای مبلمان فضای باز در نظر گرفته شده اند بسیار مقاوم تر اند و راحت تر شسته میشوند .حتما لیبل کوسن را مطالعه کنید که آیا قابل شستشو در ماشین لباسشویی هست یا خیر.

راهنمای انتخاب سایز کوسن

معمولا سایز کوسن های تزئینی بین صورت است که چنان چه مربعی باشند بین ۱۴ تا ۲۰ اینچ وچنان چه مستطیلی باشند ۱۲*۱۶ و یا ۱۶*۲۶ اینچ هستند.

رنگ و نقش

انتخاب رنگ و نقش کوسن ها جذاب ترین و لذت بخش ترین قسمت خرید آنها است .برای کسانی که هنگام خرید در در انتخاب رنگ بسیار مردد هستند بهتر است رنگ های خانهرا به به ۵ دسته مختلف تقسیم کنیم . رنگ های سرد ، رنگ های گرم ، رنگ های خنثی ،رنگ های خنثی با جزئیات متضاد و آخر از همه رنگارنگ و ترکیبی.

نکات کلیدی در ست کردن کوسن و پرده

- اولین نکته در ست کردن کوسن و پرده انتخاب رنگ مناسب است، برای انتخاب رنگ کوسن و پرده باید به رنگ مبلمان تان نگاه کنید و بر اساس آن دست به انتخاب بزنید. رنگ هایی که با هم قابل ست شدن هستند را بشناسید تا انتخاب برایتان راحت تر شود برای مثال طوسی و صورتی ترکیب خوبی است میتوانید مبلمان صورتی را با کوسن و پرده طوسی ست کنید.

- دومین نکته ای که باید به آن دقت کنید طرح و بافت کوسن و پرده است که باید با هم همخوانی داشته باشند، طرح کوسن و پرده بهتر است دقیقا یکی باشد مثلا یا گل گلی یا راه راه یا توپ توپی و .... همچنین اگر جنس کوسن و پرده یکی باشد خیلی بهتر است و نمای جذاب تری دارد.

ست کردن پرده

طرح دار یا ساده بودن پرده و کوسن سلیقه ای است و یه جورایی بستگی به دکوراسیون منزل تان دارد اگر در خانه شما همه چیز ساده و بدون طرح خاصی است بهتر است کوسن و پرده را طرح دار انتخاب کنید. همچنین با عوض شدن فصل ها میتوانید پرده و کوسن را تغییر دهید مثلا در فصل پاییز و زمستان از جنس ضخیمی برای این دو عنصر در نظر بگیرید و در بهار و تابستان جنس نازک تر.

 

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :