ماشین لباسشویی
ماشین لباسشویی,ماشین لباس شویی,نکات خرید ماشین لباسشویی,ویژگی های ماشین لباسشویی,انواع ماشین لباسشویی,ماشین لباسشوئی,ماشین لباسشویی ایرانی,راهنمای خرید ماشین لب

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد خرید ماشین لباسشویی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: ماشین لباسشویی یکی از ضروری ترین و پرکاربردترین لوازم منزل است به همین دلیل باید هنگام خرید اساسی این دستگاه توجه کرد. با ما همراه شوید و به نکاتی که در این مقاله ذکر کرده ایم توجه فرمایید.

ماشین لباسشویی,ماشین لباسشوئی,خرید ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی

آکاایران: بهار و تابستان روزهایی است که در آ نها لباس های تان زودتر کثیف می شود و حالا کلی لباس کثیف برای شست و شو مانده است که بدون اغراق شستن شان اصلا دلچسب نیست مگر اینکه پای ماشین های لباس شویی استاندارد و اتوماتیک امروزی در میان باشد؛ ماشین هایی که با سپردن لباس های تان به آنها خیال تان از بابت همه چیز راحت می شود چون درست مثل یک خشک شویی خانگی عمل می کنند! اگر می خواهید لباس های تان حتی بعد از چند بار شستن، درست مثل روز اول شان باشند این گزارش را از دست ندهید.

بیش تر ماشین های رخت شویی خودکار هستند و با یک فرایند الکترونیکی کنترل می شوند. با استفاده از دکمه اتوماتیک برنامه ای برای ماشین تنظیم می شود تا بر همان مبنا لباس ها را با استفاده از آب گرم یا آب خنک یا ولرم تمیز کند کارهای اصلی ماشین های رخت شویی عبارتند از ترکیب آب سرد و گرم تا سطح دلخواه تنظیم مدت زمان شستن آب کشی لباس ها و خارج کردن بیشتر آب لباس ها از طریق چرخاندن سریع آنها برخی از ماشین های رخت شویی لباس های شسته شده را تا ۱۰۰٪ خشک می کنند.

هنگام خرید ماشین لباسشویی  جدید، سه نوع مختلف ماشین لباسشویی برای انتخاب وجود دارد: 

ماشین لباسشویی های درب از بالا معمولی (پرتابل) ، ماشین لباسشویی درب از بالا به همراه خشک کن (دوقلو)، ماشین لباسشویی درب از جلو اتوماتیک که هر کدام معایب و مزایای خود را دارند.

ماشین لباسشویی درب از بالا معمولی:

در این مدل ها مخزن آب را پر می کنند و حرکت چرخشی همزن عمل شستشو را انجام می دهد. از مزایای این مدل ها قیمت کمتر نسبت به مدل های اتوماتیک می باشد و کاربرد راحت و آسان، سبکی آن، کوچکی و کم جا گیری در مدل های مینی واش از دیگر مزایای آن می باشد. از معایب این مدل این است که به عنوان دستگاهی چند کاره کاربرد ندارد( یعنی فقط قابلیت شستشو دارد)، ظرفیت شستشوی  3 تا 7 کیلوگرم لباس را دارند، مصرف آب در مدل های لباسشویی درب از بالا زیاد است، نسبتا پر و سر و صدا کار می کنند و ظرفیت آنها می تواند نا متعادل باشد.

ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو:

ین نوع از ماشین لباسشویی از روش معلق شدن برای شستشوی لباسها استفاده می کند. این نوع  ماشین لباسشویی ها ظرفیت محدودی دارند به همین علت آب کمتری استفاده می کنند و با سرعت بالایی می چرخند و با تولید کف کمتر و استفاده مفید (بازدهی بالا) از مواد شوینده کار می کنند.
از مزایای ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو ظرفیت بالای آنهاست که تا 9 کیلو گرمی هم در برخی از مدل ها وجود دارد و بطور کلی این مدلها شستشوی بهتری دارند. داشتن خشک کن با سرعت بالا باعث کاهش زمان خشک شدن لباس در آنها می شود .
از معایب ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو این است که به دلیل سرعت بالای چرخاندن  ممکن است باعث به هم پیچیدن لباس و چروک شدن لباسها شود.

ماشین لباسشویی درب از جلو:
 
این نوع از ماشین لباسشویی  هم تا حدی از آب پر می شوند. شستشوی  لباس در آنها به روش بلند کردن آنها به بالای مخزن آب و پرتاب درون آب  تمیز انجام می شود. این نوع ماشین لباسشویی هم  کف کمتری تولید کرده و از مواد شوینده با بازدهی بالا استفاده می کنند.
مزایای ماشین لباسشویی درب از جلو این است که بهتر و مقرون به صرفه تر از ماشین لباسشویی درب از بالا می شویند و لزوما قیمت خیلی بالایی ندارند.
استخراج رطوبت در چرخش مدور، زمان خشک کردن و صرف انرژی را کاهش می دهد. بطور کلی ماشین لباسشویی درب از جلو صدای کمی تولید می کنند.  به دلیل اینکه درب این نوع از ماشین لباسشویی ها در جلو قرار دارد امکان استفاده از فضای بالای آنها وجود دارد. در حالی که دستگاه هایی که درِ ورودی آنها از بالا است، فضای بالای آنها بدون استفاده باقی می ماند.

ظرفیت ماشین لباسشویی

اولین موضوعی که برای خانم ها مهم است کم صدا بودن و بدون لرزش بودن این دستگاه است پس حتما باید از اجناس اصلی او خریداری کنید که ضمانت نامه داشته باشند. درون ماشین لباسشوییی صفحه ای استوانه ای شکل قرار دارد از جنس آلومینیوم فشرده و سبک که روی آن آج های بسیار زیاد قرار گرفته اند برای شست وشوی لباس ها. اگر این استوانه با فشار دست عقب و جلو شود و تکان های شدید بخورد پس حتما موقع کار کردن سروصداهای زیادی به پا می کند.

با توجه به تعداد اعضا خانواده برای ظرفیت لازم را برای ماشین لباسشویی انتخاب کنید.

ماشین های لباس شویی از 3 مدل 5، 7 و 14کیلویی تشکیل می شوند. پرفروش ترین نوع این اجناس 5 کیلویی است زیرا ابعاد آن مناسب طراحی همه آشپزخانه هاست اما اگر نفرات خانواده شما بیش از آن است که یک ماشین 5 کیلویی طی 2 روز لباس های انباشته شده را تمیز کند حتما از ماشین های 7کیلویی استفاده کنید زیرا با انتخاب مدل های 5 کیلویی حتما باید از ماشین 2بار استفاده کنید و در نتیجه شاهد بالاتر رفتن مصرف برق ماهانه تان خواهید بود. ماشین لباسشوییی در حجم 12کیلویی هم در بازار پیدا می شود که البته این مدل بیشتر در کارخانه ها، خشک شویی ها و باشگاه های ورزشی استفاده می شود.

نظافت عمومی ماشین به کم شدن مصرف انرژی و افزایش عمر مفید آن کمک می کند.

برای صرفه جویی در مصرف برق و همچنین آب بهتر است صبر کنید تالباسهایی که باید شسته شوند به حدی برسند که ظرفیت ماشین تکمیل شود سپس ماشین را در حداقل دمای مناسب ومورد لزوم تنظیم کنید تا از مصرف بیش از حد برق و اتلاف آب گرم جلوگیری گردد.

به هیچ وجه از ماشین لباسشویی در ساعات اوج مصرف استفاده نکنید روزهای تعطیل وساعتهای اولیه صبح بهترین اوقات برای روشن کردن ماشین لباسشویی است. اگر امکان خشک کردن لباسها در هوای آزاد وجود دارد می توان از برنامه خشک کن ماشین استفاده نکرد. ماشین های با درب از جلو بسیار کمتر از انواع ماشین های با درب از بالا آب مصرف می نمایند. بعضی از انواع ماشین های لباسشویی با درب از جلو فقط به اندازه 33/0 بقیه آب مصرف می نمایند. لذا از میزان مصرف آب دستگاه نیز اطمینان حاصل نمایید.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران

ماشین لباسشویی WA3 از حساسیت های پوستی کودکان جلوگیری می کند -

ماشین لباسشویی WA3 از حساسیت های پوستی کودکان جلوگیری می کند -

زمان مطالعه : 1 دقیقه
بیش از 20 درصد کودکان,مبتلا به حساسیت های پوستی هستند,حال سامسونگ تلاش کرده تا با مدنظر قراردادن این موضوع در ماشین لباسشویی جدید خود,شستشوی لباس را به نحوی انجام دهد که لباس ها مانع از بروز یا افزایش
سامسونگ ماشین لباسشویی جدید خود را با نام WW8500 AddWash معرفی کرد -

سامسونگ ماشین لباسشویی جدید خود را با نام WW8500 AddWash معرفی کرد -

زمان مطالعه : 1 دقیقه
ماشین لباسشویی جدید به قابلیت های جدیدی مجهز شده است
تماشا کنید: نگاه نزدیک به ماشین لباسشویی AddWash سامسونگ -

تماشا کنید: نگاه نزدیک به ماشین لباسشویی AddWash سامسونگ -

زمان مطالعه : 1 دقیقه
زومیت قصد دارد در نمایشگاه IFA امسال به غرفه های مختلف سر زده و از آنها ویدیوهای اختصاصی تهیه کند تا شما بتوانید بهتر با محصولات معرفی شده و حال و هوای نمایشگاه آشنا شوید
ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش

زمان مطالعه : 1 دقیقه
ماشین لباسشویی بوش,مدل های ماشین لباسشویی بوش,خرید ماشین لباسشویی bosch,ماشین لباسشویی Bosch,ماشین لباسشویی بوش قیمت,ماشین لباسشویی بوش آلمان,ماشین لباسشویی برند bosch,خرید ماشین لباسشویی بوش,ماشین لب
ماشین لباسشویی LG

ماشین لباسشویی LG

زمان مطالعه : 1 دقیقه
ماشین لباسشویی lg,ماشین لباسشویی های lg,مدل های ماشین لباسشویی lg,ماشین لباسشویی ال جی,ماشین لباسشویی lg 8 کیلویی,ماشین لباسشویی lg,ماشین لباسشویی lg بدون تسمه,خرید ماشین لباسشویی lg,ماشین لباسشویی lg
ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ

زمان مطالعه : 1 دقیقه
ماشین لباسشویی سامسونگ,ماشین لباسشویی سامسونگ,ماشین های لباسشویی سامسونگ,مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ,ماشین لباسشویی سامسونگ 7 کیلویی,ماشین لباسشویی سامسونگ درب از بالا,انواع ماشین لباسشویی سامسونگ,
راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
در بازار لوازم منزل، ماشین لباسشویی در دو نوع عمده ارائه می شود.
صفحه 1 از 1