لکه هایی که برای همیشه محو می شوند
از بین بردن لک لباس,از بین بردن لکه لباس رنگ گرفته,از بین بردن لکه چربی لباس,از بین بردن لکه های لباس,از بین بردن لکه لباس,از بین بردن لکه لباس,از بین بردن لک ل


پاک کردن لکه ها  یکی از دغدغه های خانم های کدبانو  است. به طوری که اثری از آنها نماند و بتوان لباس ، رو میزی  یا هر وسیله ی دیگر را به گونه ی پاک کرد که مثل روز اولش شود. در مقاله ی قبل به شما نحوه ی پاک کردن لکه ی شکلات و سس را آموزش دادیم .دراین مقاله چگونگی پاک کردن لکه ی روغن و خردل و قهوه را با هم مرور می کنیم.

چطور لکه روغن و کره را پاک کنیم؟

روغن و کره جزو لکه‌هایی هستند که دوست دارند روی پارچه باقی بمانند. اما این به معنی پاک نشدن آن‌ها و این که مجبور شوید لباس خود را دور بیندازید، نیست. روغن به بعضی شوینده‌ها از جمله مایع ظرفشویی پاسخ مثبت می‌دهد.

مایع ظرفشویی را با یک اسفنج یا پارچه روی لکه بمالید سپس آبکشی نمایید. در مورد پارچه‌های ضخیم می‌توانید از برس نرم مثلا مسواک کهنه استفاده کنید.

در صورتی که لکه به این ترتیب کاملا برطرف نشود، از محلول الکل استفاده کنید. پاک‌کننده‌ای که ماده اصلی آن الکل است. حتی می‌توانید از مواد ضدعفونی‌کننده دست (که بیش‌تر آن الکل است) یا خود الکل سفید استفاده کنید و آن را روی پارچه بمالید.

در صورت عدم موفقیت، سومین راه حل، استفاده از صابون چوب است. صابون چوب که برای تمیز کردن کابینت‌های آشپزخانه استفاده می‌شود، ماده موثری در رفع چربی از همه چیز از جمله پارچه است. ابتدا آن را روی قسمتی از پارچه امتحان کنید. لکه را 10 دقیقه داخل ماده تمیزکننده چوب فرو برید. سپس آن را طبق معمول بشویید.

برای رفع کامل چربی ممکن است مجبور شوید چند روش را امتحان کنید.

چطور لکه خردل را پاک کنیم؟

لکه سس خردل بدترین نوع لکه‌ایست که فکرش را بکنید. پس به محض بروز و قبل از پخش شدن، شروع به پاک کردن آن کنید.

در صورتی که لکه قدیمی است، از بوراکس استفاده کنید. بوراکس اکسیدکننده‌ای است که پیوندهایی که باعث ماندگاری لکه‌های قدیمی روی پارچه می‌شود را از بین می‌برد

ابتدا با پارچه سس را از روی لباس بردارید.

خردل روی پارچه مانند رنگ عمل می‌کند و به سختی بیرون می‌آید.

بهترین حالت آن است که از لکه‌بر‌های آماده استفاده کنید.

سپس پارچه را داخل یک سفیدکننده‌ مطمئن و آب سرد قرار دهید.

در صورتی که پاک نشود، چاره‌ای جز استفاده از مواد خشکشویی نیست.

چطور لکه قهوه یا چای را پاک کنیم؟

لکه چای یا قهوه را با آب داغ بشویید. اگر سریع اقدام کنید بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

در مورد پارچه‌های رنگی دقت کنید که به خاط آب داغ رنگ ندهند.

لکه هایی که برای همیشه محو می شوند

در صورتی که مدتی از ایجاد لکه گذشته است، پارچه را داخل آب و مایع ظرفشویی خیس کنید. همچنین می‌توانید از لکه‌بر لباس استفاده کنید.

در صورتی که لکه قدیمی است، از بوراکس استفاده کنید. بوراکس اکسیدکننده‌ای است که پیوندهایی که باعث ماندگاری لکه‌های قدیمی روی پارچه می‌شود را از بین می‌برد.

2 قاشق غذاخوری بوراکس را با یک پیمانه آب ترکیب کنید و روی لکه بریزید. بگذارید 10 دقیقه به همین حالت باقی بماند سپس آبکشی نمایید. لباس را طبق معمول شستشو دهید.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :