معرفی شیوه های متفاوت برای تمیز کردن مداد رنگی از روی دیوار
برای همه ما پیش آمده است که دیوارمان با انواع نوشیدنی و یا خط خطی کردن کودکان کثیف شده باشد در این مطلب راهکارهایی برای تمیز کردن دیوار ها را برای شما عزیزان آم

 

لکه های مداد رنگی | روش های کاربردی و موثر برای از بین بردن لکه های مداد  رنگی

آکاایران: یکی از بازی های بچه ها یا بهتر است بگویم یکی از خراب کاری های بچه های کوچک در خانه نقاشی کشیدن روی دیوار خانه است. بچه ها از این کار خود احساس خوبی دارند و اصلا به دردسر بعد از نقاشی کشیدن روی دیوار و بدی کار خودشان فکر نمی کنند و اما والدین وقتی این شیطنت بچه را می بینند به فکر تمیز کردن و پاک کردن دیوار می افتند ما در این مقاله از مجموعه مقالات اکا, تصمیم داریم چگونگی تمیز کردن مداد رنگی از دیوار را برایتان بگوییم. با ما همراه باشید.

راههای تمیز کردن مداد رنگی از روی دیوار

خمیر دندان

خط های مداد رنگی روی دیوار را به وسیله یک مسواک کهنه و قدری خمیر دندان پاک کنید.

لکه های مداد رنگی | روش های کاربردی و موثر برای از بین بردن لکه های مداد  رنگی

 

سرکه

یکی از مفیدترین شیوه ها برای پاک کردن اثرات مداد رنگی از روی دیوار سرکه می باشد. اسید استیک موجود در آن باعث تجزیه ماده موم مانند و رنگدانه مداد رنگی می شود. کافی است یک مسواک کهنه را در مقداری سرکه سفید بزنید آنگاه اثرات لکه را با آن تمیز کنید. آنگاه دیوار را با پارچه ای مرطوب تمیز کنید.

چنانچه نگران بوی سرکه هستید بدانید پس از خشک شدن بوی آن، از بین می رود. دقت کنید پیش از استفاده از سرکه نخست قسمت کوچکی را امتحان کنید، امکان دارد همه رنگها با واکنش شیمیایی سرکه پاک نشوند و مثل هر پاک کننده دیگری مواظب باشید با چشم یا پوست شما تماس پیدا نکند.

ساده ترین راه و روش ها برای تمیز کردن دیوار منزل | درب فلزی پایون

جوش شیرین و آب

جوش شیرین ساینده خفیف بوده که می تواند در تمیز کردن دیوار مفید باشد. برای پاک کردن اثرات مداد رنگی از روی دیوار گچی قدری جوش شیرین را در آب حل کرده و با پنبه روی سطح خط خطی شده بکشید تا تمیز شود.

مایع ظرفشویی

برای تمیز کردن دیوار گچی کلا می توانید از اسکاچ و قدری مایع ظرفشویی استفاده کنید.

A Simple Guide To Clean Walls - Fox Cities Janitorial Fox Cities Janitorial

سمباده 

یک راه ساده تر و سریع تر استفاده از سمباده می باشد در موقع کشیدن سمباده بر روی دیوار قدری از گرده های سمباده به دیوار باقی می ماند که با کشیدن یک پارچه نم دار این گرده ها را می توانید از روی دیوار پاک کنید.

سیب زمینی

این شیوه برای پاک کردن اثرات لک به جا مانده از اثر انگشت بچه ها یا حتی بزرگترها روی دیوار روغنی و پلاستیکی استفاده می کنند. سیب زمینی را نصف کنید و چندبار روی لک و خطوط دیوار بکشید آنگاه با اسفنج آنجا را تمیز کنید. 

 

سشوار

یکی از روش های مطمئن برای از بین بردن مداد رنگی از دیوارها استفاده از سشوار خشک و صابون معمولی ملایم است. سشوار را روشن کرده و هوای گرم را روی خط های مداد رنگی بگیرید. موم گرم می شود و آغاز به آب شدن می کند و سبب می شود آسان تر پاک شود. با یک دستمال تمیز یا حوله کاغذی با قدری صابون مایع استفاده کنید و علائم مداد رنگی را به آهستگی پاک کنید.

پارچه های میکروفیبر انتخاب خوبی هستند ، ولی دقت کنید که هر پارچه ای که استفاده می کنید قدری مداد رنگی را روی آن نگه می دارد. پیراهن های قدیمی را امتحان کنید چون می توانید آنها را دور بریزید.

مداد پاک کن

حقیقت این است که پاک کننده معجزه می کنند و بر روی دیوارهای رنگ شده و بقیه جاها کاربرد دارند. امکان دارد شما احتیاج به قدری تلاش بیشتر بر روی دیوارهای بافت بسیار دارند استفاده کنید، ولی کارایی دارد.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :