چگونه میتوان لکه واکس را از روی لباس پاک کرد؟
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام واکس زدن لکه‌ای روی لباس‌تان افتاده باشد و برای پاک کردنش به دردسر افتاده باشید. امروز به شما روش پاک کردن لکه‌ واکس را

 

آموزش پاک کردن انواع لکه از انواع سطوح

آکاایران: امان از این لکه‌های دردسرساز، به خصوص اگر لکه چرب و نه چندان زیبای واکس کفش باشد! به هر حال بی احتیاطی گاهی کار دست آدم می‌دهد و باید فکر چاره بود. پاک کردن لکه واکس کفش از روی لباس هم مانند سایر لکه‌ها برای خودش اصولی دارد که اگر آن‌ها را بدانید به راحتی از شر لکه واکس کفش خلاص می‌شوید. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا,با ما همراه باشید تا با هم راهکارهای پاک کردن لکه واکس کفش از روی لباس را مرور کنیم.

راه کارهایی برای از بین بردن لکه واکس از لباس - مجله اینترنتی زودشور

نحوه ی پاک کردن لکه لباس از روی لباس

چنانچه واکس از نوع مایع است دستمال کاغذی را روی لکه فشار دهید تا مایع واکس را جذب کند توجه کنید لکه را پخش نکنید. چنانچه لکه واکس جامد است با یک قاشق یا چاقو  واکس را از روی پارچه بردارید. سپس از مایع ظرفشویی معمولی یا ترکیب نمک و آبلیمو استفاده کنید و بقیه لکه را با آنها پاک کنید.

استفاده از یخ

نخست قدری یخ را روی لکه بگذارید. اینکار سبب می‌شود که واکس سفت شده و بتوانید به آسانی آن را از روی لباس جدا کنید. تا میتوانید لکه را سرد کنید. بگذارید یخ لااقل برای چند دقیقه روی لکه بماند تا یخ کاملا سفت گردد. چنانه لکه با یخ سفت نمیشود میتوانید از قدری آب روی لکه اسپری نموده و مجددا روی آن یخ قرار دهید یک کارد کره خوری بردارید. با استفاده از لبه کند چاقو می‌توانید بدون اینکه آسیبی به لباس بزنید لکه سفت شده واکس را جدا کنید.

چنانچه در منزل مایع ویژه (پودر اکسیژنه سپید) داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید و زودتر نتیجه بگیرید. از یاد نبرید که پیش از هر کاری ابتدا تگ روی لباس را بخوانید و ماده مورد نظر خود را روی بخش کوچکی از لباس که در دید نیست امتحان کنید و اگر تغییری پیدا نکرد آن را برای دیگر جاها استفاده کنید. چنانچه لباس شما تگ مربوط به شستشو ندارد بهتر است لباس خود را به خشکشویی بدهید.

پاک کردن لک واکس روی لباس,نحوه پاک کردن لکه واکس کفش ,راه کارهایی برای از بین بردن لکه واکس از لباس

استفاده از گرما

اکنون می‌توانید لباس را مثل همیشه بشویید. چنانچه اثری از لکه باقی مانده باشد می‌توانید از سفیدکننده‌هایی مانند پودر اکسیژنه و یا وایتکس استفاده کنید. واکس کفش ماده‌ای مومی و چرب است و در حرارت بالا حل می‌ گردد بنابراین بهتر است لباس را در بالاترین دمای ممکن (که روی برچسب مراقبتی آن درج شده) بشویید تا به طور کامل تمیز گردد. چنانچه بعد از شستشو اثری از لکه دیده شد لباس را خشک نکنید و مراحل بالا را دوباره تکرار کنید لکه واکس کفش کاملا پاک شود .

منبع: بیتوته

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :