انواع تی نخی و آموزش بهترین شیوه شستشوی تی های نخی
روشهای مختلفی برای شستشوی تی نخی وجود دارد. اما بهترین روش ما اینست که،... برای مطالعه جزییات بیشتر در ادامه مطلب با آکا همراه باشید

 

اصول درست تی کشیدن برای خانه - واش تاش

آکاایران: بهترین وسیله برای تمیز کردن آلودگیهای کف منزل، مخصوصا جاهایی که از سرامیک و کاشی پوشیده، تی نخی است. هم چنین کار کردن با تی نخی آسان است. که طراحی آن با بدن انسان تقریبا سازگار می باشد. به طور مثال داشتن دسته بلند، کار را برای استفاده کننده آسان تر می کند. و این همین دلیل باعث شده که فشار کمتری به ستون فقرات و مخصوصا کمر شخص وارد شود. تمیز کردن تی نخی مهمترین بخش برای کار کردن با این تی است. درست است به نظر کار آسانی است ولی این کار نیز فنون خاص خود را دارد. در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, ابتدا به معرفی انواع تی نخی خواهیم پرداخت سپس نحوه شستن تی نخی را به شما آموزش میدهیم. با ما همراه باشید.

تی نخی

بهترین وسیله برای تمیز کردن آلودگیهای کف منزل، مخصوصا جاهایی که از سرامیک و کاشی پوشیده شده، تی نخی است. تی نخی که معمولا در ذهن همه ماست شامل یکسری رشته های نخی معمولا پنبه ای است که بر روی یک محور پرس شده اند و این محور به یک دسته بلند متصل است.

کار کردن با تی نخی آسان است و طراحی آن با بدن انسان به نوعی میتوان گفت که سازگار است. مثلا داشتن دسته بلند، کار را برای استفاده کننده راحت میکند و باعث میشود که فشار کمتری به ستون فقرات و مخصوصا کمر شخص وارد شود.

انواع تی های نخی

در تصور اول به کلمه تی، یک نوع تی تنها در ذهن نقش میبندد اما تی ها از جنس های گوناگون با کارآیی های مختلفی وجود دارد که به شرح زیر میباشند:

- تی نخی مخصوص نظافت کف سالن

- تی های نخی مخصوص کارهای ساختمانی

- تی های نخی مخصوص شستشوی ماشین

- تی های نخی مخصوص خشک کردن سطوح

- تی های نخی مخصوص شستشوی شیشه و پنجره

بهترین روش برای شستشوی طی نخی,نحوه شستن تی نخی,شیوه شستن تی نخی

مزایای استفاده از تی های نخی

مهمترین مزایای استفاده از تی های نخی را میتوان به صورت زیر برشمرد:

 • قیمت نسبتا مناسبی دارند.
 • شیوه و روش شستشوی تی نخی بسیار آسان است.
 • این تی ها به آسانی در دسترس قرار دارند.
 • به دلیل دسته دار بودن فشار زیادی به استفاده کننده وارد نمیکنند.
 • به راحتی آب و گل را به خود جذب میکنند.
 • بهترین وسیله، برای اولین بار نظافت ساختمان بعد از ساخت هستند.
 

معایب استفاده از تی های نخی

علاوه بر استفاده های مختلفی که از تی نخی برای شستشو انجام میشود و کارها را راه می اندازد، معایبی هم دارد که در زیر به آنها اشاره میشود:

 • استفاده از تی نخی فقط برای جاهایی قابل استفاده است که، صاف باشد و برجستگی نداشته باشد.
 • به دلیل ثابت بودن محور این تی ها نمیتوان راحت به جهات مختلف رفت.
 • خشک کردن و ضدعفونی کردن این تی ها در آپارتمانهایی که هوای آزاد وجود ندارد، مکافات است.
 • در صورتی که روش و شیوه شستشوی تی نخی نادرست باشد، عامل پخش عوامل بیماریزا مانند باکتری و قارچ است.
 • بعد از اولین استفاده حالت تمیزی اولیه خود را از دست میدهند.

بهترین شیوه شستشوی تی نخی

پس از اینکه کار پاک کردن سطوح گوناگون انجام شد، حالا نوبت به شستشوی تی نخی می رسد. شیوه های گوناگونی برای شستشوی تی نخی وجود دارد. ولی بهترین سیوه ما اینست که، یک ظرف آب گرم پر کرده و مقداری وایتکس یا شوینده ای که علاوه بر خاصیت ضد عفونی کردن، خاصیت سفید کنندگی داشته باشد برای مدت یکساعت قرار میدهیم.

آنگاه تی را از درون محلول بیرون می آوریم چنانچه از تی های جدید امروزی بود که به آسانی با چند بار فشار دادن پدال روی سطل آب تی گرفته میشود. در غیر اینصورت چندین بار تی را با آب شستشو داده تا لابه لای نخها به طور کامل تمیز شود. آنگاه در هوای آزاد جلوی نور خورشید می گذاریم تا کاملا خشک شده و برای استفاده بعدی آماده باشد.

بهترین روش برای شستشوی طی نخی,نحوه شستن تی نخی,شستشوی تی نخی

شیوه مکانیزه

در این شیوه دستگاه های تی شوی صنعتی دارای چرخ می باشند که به آسانی به محل نظافت برده می شود و عملیات شست وشو را در همان محل انجام می دهد. مزیت دوم در شیوه مکانیزه آن است که با استفاده از این شیوه در مصرف آب تا 80 درصد کاهش پیدا می کند و زمان شست وشو تی نخی در سطح عالی کمتر از 30 سانتی می باشد.

در شیوه مکانیزه به علت داشتن پرس آبگیر در تی شوی های صنعتی آب کثیف به صورت کامل از تی نخی بیرون آمده و درنتیجه عمل شست وشو کامل انجام می شود اگر با قابلیت استفاده از مواد شوینده و ضد غفونی کننده در آب قسمت تمیز دستگاه بهترین نظافت را بر سطح به عمل می آورد.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :