چگونه رنگ مو را از روی پوست صورت پاک کنیم؟
اگر هنگام رنگ کردن موهایتان در خانه رنگ مو روی پوستتان ریخت نگران نباشید، شما میتوانید رنگ مو را با راههایی ساده از روی پوست پاک کنید.

آکاایران: موقع رنگ کردن موها در خانه مراقب باشید. رنگ می تواند پیشانی، گردن یا دستان را لکه دار کند. پاک کردن لکه رنگ مو از روی پوست کار ساده ای نیست. اغلب کسانی که از رنگ مو استفاده می کنند با این مشکل روبرو هستند. معمولا پوست اطراف خط مو و همینطور دست ها با مواد رنگ مو، لک می شود
در ادامه توضیح می دهیم که چگونه با خیال راحت لکه های رنگ مو را از روی پوست خود پاک کنید. البته بهترین راه اینست که از ابتدا مراقب باشید تا پوست به رنگ مو آغشته نشود.

پاک کردن رنگ مو از روی پوست با موثرترین روش های خانگی

برای پاک کردن سریع رنگ از روی پوست صورت به روش های زیر عمل کنید:

صابون مایع

برای پاک کردن سریع رنگ از روی پوست صورت و دست، مقداری صابون مایع را با آب مخلوط نمایید، سپس کف حاصل از آن را بر روی پوستتان بمالید و به آرامی ماساژ دهید. اگر مدت زیادی از آغشته شدن پوستتان با رنگ مو نگذشته است، از این روش و شستشو پوست با صابون و آب گرم کمک بگیرید.

بهترین برندهای مایع دستشویی در ایران کدامند؟ – مجله اینترنتی مو تن رو

پاک کننده آرایش

برای پاک کردن سریع رنگ از روی پوست صورت و دست،پاک کننده های آرایش گزینه مناسبی می باشد. روی یک دستمال یا پنبه کمی پاک‌کننده‌ی آرایش بریزید و روی پوستتان بمالید و بعد از 5 دقیقه پوست خود را بشویید. با دستمال مرطوب پاک کننده آرایش نیز می توانید رنگ را از روی پوست پاک کنید زیرا الیاف دستمال مرطوب پوست مرده را لایه برداری می کند و ماده پاک کننده آرایش آن رنگدانه را از بین می برد.

خمیر دندان

برای پاک کردن سریع رنگ از روی پوست صورت و دست، خمیر دندان گزینه خوبی می باشد. بهتر است از خمیر دندان بدون ژل استفاده کنید، برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست با استفاده از خمیردندان تنها کافیست مقدار کمی از آن را روی یک گوش پاک کن یا انگشت خود بمالید و به آرامی روی قسمت های رنگی پوست ماساژ دهید و اجازه دهید 5 تا 10 دقیقه بماند، سپس با دستمالی خمیردندان را پاک و صورتتان را بشویید.

10کاربرد خمیر دندادن در خانه داری برای شستن ظروف و موارد دیگر

لاک پاک کن

برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست دست، مقداری پنبه را به مقدار کمی لاک پاک کن آغشته کرده و به آرامی روی لکه رنگی روی پوست قرار داده و بعد از چند دقیقه بردارید، این کار را چند بار تکرار نمایید تا رنگ بسیار کمرنگ ترشود.

الکل مالشی

برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست دست، مقدار کمی الکل مالشی را روی پنبه بریزید و آن را به آرامی روی ناحیه مورد نظر بمالید، بعد از پاک شدن رنگ، حتما محل را با آب گرم و صابون بشویید.

پاک کردن رنگ مو از پوست و ناخن با ترفندهای جادویی و امتحان شده | میس و مستر

روغن زیتون یا روغن بچه

برای پاک کردن سریع رنگ از روی پوست صورت و دست، می توانید از روغن زیتون یا روغن بچه کمک بگیرید،به خصوص اگر داری پوست حساسی هستید. روی تکه ای پنبه مقدار کمی روغن زیتون یا روغن بچه بریزید و با استفاده از انگشتان خود آن را روی قسمت لکه دار پوستتان مالش و سپس اجازه دهید 8 ساعت روی پوستتان بماند، سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.

وازلین

برای پاک کردن سریع رنگ از روی پوست صورت و دست، مقداری وازلین را روی ناحیه مورد نظر بمالید و ماساژ‌ دهید و بعد از این که وازلین رنگ را به خود جذب نمود، آن را با یک دستمال تمیز پاک کنید یا می توانید مقداری وازلین را روی پوست بمالید و آن را با یک بانداژ تمیز بپوشانید و اجازه دهید شب تا صبح روی پوستتان بماند، سپس روز بعد با یک دستمال مرطوب تمیز وازلین را از روی پوستتان پاک کنید و پوستتان را بشویید.

روغن زیتون یا روغن بچه

روغن زیتون یک پاک کننده طبیعی است که ممکن است بتواند به پاک کردن رنگ مو از روی پوست شما کمک کند. این روش می تواند برای کسانی که پوست حساسی دارند گزینه خوبی باشد، اما هر کسی می تواند آن را امتحان کند. روغن بچه نیز برای پوست صورت و حتی پوست های حساس هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

برای شروع، مقدار کمی روغن زیتون را روی یک تکه پنبه بریزید، یا با استفاده از انگشتان خود آن را روی قسمت لکه دار پوستتان مالش دهید. بگذارید روغن تا ۸ ساعت روی پوستتان بماند. بعد از این مدت پوستتان را با آب گرم بشویید.

پاک کردن رنگ ابرو از روی پوست

چگونه رنگ مو را از روی پوست دست پاک کنیم؟

روش های بالا را می توانید برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست صورت و دست به کار بگیرید اما در صورت عدم پاک شدن رنگ می توانید از روش های زیر برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست دست استفاده نمایید.

جوش شیرین

برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست دست، مقداری جوش شیرین را با کمی مایع ظرفشویی و آب مخلوط کنید تا حالت خمیری ایجاد شود. خمیر را به آرامی روی ناحیه مورد نظر بمالید و ماساژ‌ دهید و سپس با آب گرم بشویید.

جوش شیرین

سرکه

برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست دست، روی پنبه کوچکی مقداری سرکه بریزید و آن را به آرامی روی ناحیه مورد نظر بمالید، چندبار این کار را تکرار کنید تا تاثیرش بیشتر شود.

چگونه رنگ مو را از روی ناخن پاک کنیم؟

برای پاک کردن رنگ مو از روی ناخن:

  1. خیلی زود اقدام نمایید زیرا ناخن خیلی سریع رنگ می گیرد.
  2. مقداری پنبه را به لاک پاک کن آغشته کنید.
  3. پنبه را روی ناخن‌هایتان بمالید تا رنگ از روی ناخن پاک شود.
  4. برای پاک کردن رنگ از زیر ناخن محلول آب و صابون را با یک براش ناخن یا مسواک را چند بار زیر ناخن هایتان بکشید.
  5. اگر کوتیکول های ناخن رنگی شده آن ها را با استفاده از ابزار مانیکور ناخن کوتاه کنید.

پاک کردن ناخن

توصیه های مهم

  • برای جلوگیری از رنگی شدن پوست، هنگام رنگ کردن موها، دست کش پلاستیکی مناسب به دست کنید.
  • برای جلوگیری از رنگی شدن پوست، کمی کرم مرطوب کننده یا وازلین قبل از شروع به رنگ کردن موها به پوست اطراف پیشانی، پشت گردن و کنار ابروها بزنید.
  • در حین رنگ کردن مو، اگر رنگ به پوستتان برخورد می کند آن را سریع با پارچه مرطوب پاک کنید.
  • بعد از پاک کردن رنگ مو با روش های بالا برای جلوگیری از خشکی پوست حتما از کرم مرطوب کننده استفاده نمایید.
منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :